ІнтерАгро-2018

З 30 жовтня по 1 листопада 2018 року в Києві пройшла 12-та міжнародна виставка сільськогосподарської техніки та обладнання «ІнтерАГРО 2018». Організатор — компанія «Київський міжнародний контрактовий ярмарок».

Виставка проводилась за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Німецької асоціації виробників сільськогосподарської техніки VDMA, Національного агентства з підтримки французької економіки BUSINESS FRANCE.

Цифри та факти про «ІнтерАГРО 2018» (данні організаторів):
  • 18 000 професійних відвідувачів;
  • площа виставки 30 000 кв. м (3 виставкові павільйони та відкритий експозиційний майданчик);
  • понад 300 компаній-експонентів;
  • представлено близько 1000 брендів;
  • 14 країн-учасниць: Австрія, Білорусь, Данія, Естонія, Індія, Іспанія, Італія, Китай, Німеччина, Польща, Туреччина,
  • Україна, Франція, Чехія;
  • 2 національні експозиції: Німеччини та Франції, а також колективна експозиція Китаю;
  • 30 унікальних заходів за участю провідних міжнародних та вітчизняних експертів сільськогосподарської галузі.

Серед яскравих подій виставки — підведення підсумків і нагородження переможців четвертого міжнародного конкурсу кращих інноваційних рішень в сільгосптехніці та обладнанні — «InterAGRO Innovation Award». Конкурс допомагає представникам сільськогосподарської галузі дізнатися про кращі інноваційні рішення в аграрній техніці та обладнанні, а виробникам додає стимул упроваджувати свої інновації в серійне виробництво.

Загалом на конкурс було представлено 35 новинок від 19 світових і вітчизняних брендів.

Переможці були обрані в таких номінаціях:
Трактори різного призначення:
  • Золота нагорода: компанія AGCO за трактор Fendt 1000 Vario.
Самохідні збиральні машини:
  • Золота відзнака: компанія CLAAS за клавішний комбайн LEXION з системою AUTO CROP FLOW.
  • Срібна відзнака: компанія NEW HOLLAND за комбайн New Holland CR 2019 з системою IntelliSense.
Техніка та обладнання для заготівлі й приготування кормів:
  • Золота відзнака: компанія POETTINGER за рулонний прес Impress серії PRO.
  • Срібна відзнака: компанія KUHN за одношнековий причіпний кормозмішувач Profile Compact.
Машини для обробітку ґрунту:
  • Золота відзнака: компанія VELES AGRO за ґрунтообробнопосiвний агрегат STS МАGIА.
  • Срібна відзнака: компанія LEMKEN за напівнавісний оборотний плуг Diamant 16.
Машини для сівби:
  • Золота відзнака: компанія AGСO за сівалку Massey Ferguson 9108VE з системою сенсорів Precision Planting SmartFirmer.
  • Срібна відзнака: компанія HORSCH за сівалку Maestro з гідравлічною системою AutoForce.
  • Срібна відзнака: компанія MASCHIO GASPARDO за сівалку точного висіву CHRONO.
Машини та устаткування для внесення добрив:
  • Золота відзнака: компанія AMAZONE за систему Argus Twin.
Устаткування і програмне забезпечення точного землеробства:
  • Золота відзнака: компанія RAVEN за систему RS1.
Іригаційна техніка та обладнання:
  • Золота відзнака: компанія BAUER GROUP за GPS-додаток SmartRain.
Дипломами лауреатів конкурсу були нагороджені:
  • У номінації «Вузли та агрегати для сільськогосподарської техніки» — компанія CLAAS за систему контролю тиску в шинах CTIC;
  • У номінації «Машини для сівби» — компанія HORSCH за посівний комплекс FOCUS TD;
  • У номінації «Машини для обробітку ґрунту» — компанія Технополь за культиватори серії АК.

З приємністю відзначаємо, що серед відомих світових виробників два українські підприємства отримали почесні нагороди.

У номінації «Машини для обробітку ґрунту» перемогу і золоту відзнаку отримала компанія «Велес Агро» за ґрунтообробно-посiвний агрегат STS МАGIА. Про особливість цього агрегату розповів заступник директора з технічних питань ТОВ «Велес Агро Лтд» Віктор Плахотній:

— На виставці ми представляємо свою «свіжоспечену» новинку — універсальний посівний комплекс STS MAGIA. Ще тиждень тому він працював у полі, де проходили випробовування деякі вузли цього агрегату, а зараз ми його вже очистили, помили й привезли на виставку. Цей агрегат складається з двох основних частин. Передня частина представляє собою несучий візок з 3-ма бункерами об’ємом 2,5 тис. літрів. Кожна ємність має свій дозуючий апарат, який може видавати різну норму добрив або зерна в залежності від того, як буде використовуватися цей агрегат. Візок також має свою навісну систему, практично вона може замінити навісну систему трактора. На цей візок може бути навішений будь-який агрегат, що має триточкову навіску.

У нас уже були значні напрацювання по агрегатах смужного обробітку STRIP-TILL, і по зернових сівалках. Наразі ми вирішили об’єднати ці дві розробки, щоб зробити одночасний смужний обробіток ґрунту та посів зернових або технічних культур. Для показу на виставці ми навмисно налаштували половину агрегату під посів просапних культур, а половину — під посів зернових культур.

Працює агрегат наступним чином: передній турбодиск розрізає землю, далі йде розпушуюча лапа, що різнорівнево вносить мінеральні добрива, при цьому можна вносити добрива двох видів. Далі йде система вертикального обробітку ґрунту VERTI-TILL, і вже в залежності від того, яку секцію ми маємо, можемо проводити посів або зерна, або технічних культур. Завершенням секції слугує великий важкий коток, що чітко витримує задану глибину й здійснює якісне прикочування висіяного матеріалу.

Усе зерно або добриво транспортується пневматичною системою в розподільник і вже потім поступає до посівних секцій. Агрегат може комплектуватися так як 8-ми рядна сівалка просапних культур або як 14-ти рядна сівалка зернових культур. Зернові культури висіваються 2-х рядковим сошником з відстанню 12 см між рядками та 40 см відстанню між секціями.

Саме за цей агрегат ми й отримали нагороду як за інноваційне рішення. По-перше, агрегат дуже швидко переобладнується з просапного в зерновий варіант, по-друге, відбувається одночасний смужний обробіток і посів. Також тут є інновації як у системі транспортного носія, так і в самій системі посіву.

Ще один український виробник став лауреатом у цій номінації. Журі конкурсу відзначили культиватор АК-9,7 з обладнанням для внесення ґрунтових гербіцидів виробництва «ВК Технополь».

Культиватори серії АК виробництва «ВК Технополь» ідеально витримують задану глибину обробітку ґрунту, не забиваються рослинними рештками в процесі роботи. Додатковою функцією агрегату є можливість установлення обладнання для внесення в ґрунт рідких мінеральних добрив і ґрунтових гербіцидів.

В урочистій обстановці диплом з рук організаторів отримав Олександр Диренко, керівник відділу продажів холдингу «ВК Технополь». Він подякував присутнім за довіру та визнання:

— «Шановні організатори виставки, учасники та відвідувачі! Від імені заводу-виробника «ВК Технополь» я дякую вам за цю нагороду! Мені приємно, що результат нашої багаторічної праці так високо оцінили. Для нас це — як олімпійське золото для спортсменів. Уже 10 років ми виготовляємо ґрунтообробну техніку й щодня працюємо над її вдосконаленням. Дякую аграріям, що вибирають нас, як свого надійного партнера. Ми завжди працювали й будемо працювати для вас. Я пишаюся тим, що ми досягли своєї мети — надали можливість сільгоспвиробникам упроваджувати інноваційні технології в обробітку землі. Ми допомагаємо будувати надійний фундамент для щедрих врожаїв. Нехай ваші поля колосяться, і техніка «ВК Технополь» вам у поміч!»

На «ІнтерАгро 2018», окрім культиватора АК-9,7 з обладнанням для внесення ґрунтових гербіцидів, завод-виробник «ВК Технополь» представив борону роторну навісну БРН-6 і фрагмент борони шлейфової гідравлічної. А також трактор японського виробника ТМ «Кубота» М5111, що реалізовує на території України.

Золотою нагородою журі відзначило новинку від компанії POTTINGER. Світовому лідеру на ринку причепів-підбирачів, удалося перенести якість нарізки причепів-підбирачів на нові рулонні прес-підбирачі IMPRESS. Коротка нарізка не лише для заготівлі сінажу, а й для сіна та соломи — унікальне нововведення на ринку. Завдяки короткій нарізці при заготівлі соломи немає необхідності в придбанні дорогого попереднього подрібнювача або установки для додаткового подрібнення.

Сергій Грязнов, директор з продажу компанії BAUER:

— Наша компанія отримала золоту нагороду на цій виставці за розробку програмного продукту, що називається SmartRain. Цей продукт дозволяє одночасно керувати великою кількість машин, як великих, скажімо, кругових або фронтальних, так і невеликих, наприклад, машин барабанного типу. Оператор має можливість одночасно встановлювати норми зрошення, контролювати місце знаходження таподавати машинам команди. Крім цього, усі ці машини взаємодіють з метеостанціями й корегують свою роботу в залежності від прогнозу погоди на наступні 10 днів. Тобто, завдяки програмі, ви враховуєте не лише свою діяльність, але й те, що пропонує вам погода. Ще одна величезна перевага цього програмного продукту полягає в тому що є можливість контролювати та враховувати показники по витраті води, електрики, планувати й контролювати роботу як всіх, так і кожної окремої машини, підсумовувати й отримувати всі необхідні показники. Це дозволяє планувати витрати, що пов’язані з використанням води, контролювати роботу операторів на місцях та отримувати щоденно, щотижнево або щомісячно детальний звіт по роботі кожної машини. Система завантажує й зберігає дані на серверах упродовж двох років. Тому є можливість, при необхідності, подивитися історію, порівняти діяльність цього року з минулорічною. Усе це дозволяє не лише контролювати й управляти машинами, але й прогнозувати діяльність. Після зрошувального сезону є можливість детально проаналізувати, що вдалося, а що не вдалося, які є переваги або недоліки. При цьому оператор працює лише з одним девайсом, на який отримує всю необхідну інформацію одночасно.

Дуже активно цю систему використовує один з найбільших наших клієнтів — компанія «Фрідом Фарм Інтернешнл». Вони мають близько 26 тис. га під зрошенням і активно використовують наші машини на своїх полях. Станом на сьогодні близько 50 одиниць зрошувальної техніки вже використовують цей продукт, ще 30 почнуть використовувати на початку наступного року.

За розробку цього продукту компанія BAUER разом з нашим партнером — австрійською компанією МЕТОС, що постачає обладнання для метеостанцій, на минулорічній виставці «Агрітехніка» в Ганновері отримали срібну медаль.

Ірина Чернобай
Ірина Чернобай
Ірина Чернобай, директор з науки ТОВ «Аеромех»:

— Нашому підприємству вже 18 років. З ІнтерАгро ми знайомі з перших років. Виставка досить популярна, ми відчуваємо, що вона з кожним роком зростає, і ми зростаємо разом з нею. Сьогодні на нашому стенді ми демонструємо наші аеродинамічні сепаратори САД, але з доробкою: з комп’ютер-ною системою управління. Тепер не потрібно механічно перемикати всі регулювання. Достатньо на планшеті налаштувати силу подачі повітря, регулювання кутів нахилу прапорців, швидкість надходження зерна з бункера. Комп’ютеризацію дуже зручно використовувати на великих елеваторах, машиною можна керувати на відстані.

Цю систему управління ми розробили переважно для європейських клієнтів. Відвідуючи закордонні виставки, ми спостерігали значний інтерес до нашого обладнання, але європейські клієнти просили, щоб ми комп’ютеризували своє обладнання. Ми це зробили, відтепер цю систему можна використовувати на всіх моделях сепараторів. Також ми розробили і власну норію, і шнекові навантажувачі під наше обладнання. Тепер на сепараторах САД можна легко завантажувати й вивантажувати готовий посівний матеріал. Норії і шнеки тепер входять у комплекс нашого зерноочисного обладнання, яке ми самі розробили й виготовляємо. Також рада повідомити нашим клієнтам, що починаючи з цьогорічного літа наше підприємство працює вже згідно з державною програмою часткової компенсації вартості (25-40%) нашого обладнання.

Компанія Berthoud вперше в Україні презентувала самохідний обприскувач Bruin. Новинка має потужність 275 кінських сил, розвиває швидкість до 35 км/год. На обприскувачі встановлений бак на 4 200 л, штанга 36 м.

Модель може працювати в будь-яких умовах завдяки широкорадіусній гідравлічно-регульованій ширині колії від 3-х до 4-х метрів. Bruin має кліренс у 180 см, що гідравлічно регулюється. Завдяки своєму кліренсу та вузьким колісним вузлам модель делікатно оброблює рослини, не травмуючи їх під час руху. Кабіна в моделі Bruin простора, з найвищою категорією герметичності.

Євген Карпусь
Євген Карпусь
Євген Карпусь, заступник директора ТОВ «Деметра-Агро»:

— Наша компанія пропонує обладнання для сушіння, зберігання й транспортування зернових культур від провідного виробника США — компанії SUKUP. Цього року ми презентуємо нашу новинку — зерновий металобункер. По суті, пропонуємо рішення для тимчасового, на кілька місяців, зберігання зерна. Бункер по висоті складається з одного або двох металевих листів, комплектується брезентовою підлогою з подвійним ламінуванням. Накриття посиленої міцності з поліетиленової тканини виготовлене в Канаді. Зовні воно має сріблястий колір, щоб відбивати сонячні промені й тепло, внутрішня частина — чорна, для запобігання проникненню сонячного світла.

Наша система тимчасового зберігання зерна є найдешевшим і при цьому надійним варіантом проміжного зберігання. До переваг можна віднести легкий і швидкий монтаж протягом кількох годин, можливість щорічного повторного використання, на відміну від зберігання в мішках. Стінові панелі виготовлені з оцинкованої європейської сталі високої якості. Модельний ряд починається з мінімального діаметра 9,14 м. об’ємом в 110 м3 . Орієнтовно це 79 тонн кукурудзи. Максимальний розмір — 2308 м3 , а це вже 1664 тонн кукурудзи. Висота стін складає 1,12 або 2,24 метра (один або два рівні сталевих кілець).

Додатково для завантаження і розвантаження потрібно використовувати шнекові або пневмотранспортери. Висушене зерно в таких силосах може надійно зберігатися впродовж 2-3 місяців, наприклад, при очікуванні кращої ціни.

Тетяна П'янкова
Тетяна П'янкова
Тетяна П'янкова, директор ТОВ «Агро-технології груп»:

— На цій виставці ми представили два наших основні бренди: сівалки KINZE і зерноперевантажувачі J&M. Техніка цих американських брендів на нашій експозиції користується цікавістю, оскільки вона на сьогоднішній день актуальна серед сільгоспвиробників. Просапні сівалки KINZE — це візитівка нашої компанії, по якій нас пізнають уже 15 років. Серед представлених експонатів — 36-рядкова сівалка KINZE з міжряддям 50 см, великими насіннєвими бункерами та можливістю внесення рідких добрив. Це питання на сьогоднішній день актуальне, сьогодні багато наших клієнтів цікавляться внесенням рідких добрив у кожен рядок. Систему внесення рідких добрив можна встановити на будь-яку сівалку: 8-, 16-, 24- рядкову.

Про новинки: сьогодні ми розповідаємо про те, що KINZE — це не лише механічні висівні апарати, як звик дехто їх сприймати. KINZE вже 5 років працює з пневматичним висівним апаратом 4000-ї серії. Він добре зарекомендував себе серед наших клієнтів, забезпечуючи якісний висів кукурудзи, соняшнику, сої. У цьому році ми вже отримали диски для висіву ріпаку. Наші клієнти їх уже використовували на цьогорічній посівній, отримали добрі врожаї, залишились дуже задоволені. Тож нам є чим пишатися. Висівали моделлю 3600, 31 ряд на 35 см. Сьогодні всі сівалки KINZE на вибір клієнта комплектуються висівними апаратами як механічного, так і пневматичного типу.

Зерноперевантажувачі J&M ми представляємо в Україні ексклюзивно. Сьогодні без подібної техніки жодне велике чи середнє господарство вже не уявляє своєї роботи. Таких машин щороку ми продаємо від 30 до 40 шт. При їх застосуванні оптимізується процес збирання врожаю, фермери отримують значну економію, оскільки ланцюг з трьох комбайнів і зерноперевантажувача заміняють четвертий комбайн. Він одновісний, тому добре себе показує на нерівностях, має невеликий кут розвороту, маневрений, агрегатується з тракторами малої потужності. 40-кубовий перевантажувач J&M на 31 тонну розвантажується лише за 2,5 хв. Мало який конкурент може забезпечити таку швидкість.

Компанія J&M є лідером на американському ринку зерноперевантажувачів. Ми продаємо їх з 2013 року, і ще жоден з клієнтів не звертався до нас з будь-яких технічних питань. Вони дуже надійні.

Новинка від «Львівагромашпроекту» — протруювач насінневий шнековий ПНШ-3-01 «Фермер» П. Це оновлена версія протруювача ПНШ-3 «Фермер» для вивантаження протруєного насіння в мішки типу «біг-бег».

Протруювач призначений для протруювання насіння зернових культур водними розчинами або суспензіями протруйників. Модель пересувна, на чотирьох колесах,складається з бака з гідравлічним змішувачем, помпи-дозатора робочої рідини, бункера насіння, дозатора насіння, обгумованого шнека для роботи із схильними до травмування культурами з вивантажувальними горловинами та дозаторами робочої рідини.

Завжди було людно на стенді компанії «Фаворит». Якість їх техніки сумнівів не викликає: за 11 років продукція добре зарекомендувала себе на нашому ринку, а той факт, що компанія продовжує динамічно розвиватися, свідчить про її надійність.

Директор компанії «Фаворит» Дмитро Вікторович Забедилін за нагоди відповів на запитання нашого кореспондента.

— З чим завітали на виставку? Вирішили акцентувати увагу на новинках чи віддавали перевагу вже перевіреній часом класиці?

— На нашому стенді представлені переважно новинки нашого заводу: модернізовані зернові машини з новими транспортними пристроями, з новою навіскою сошника, підсиленою рамою, збільшеним бункером і можливістю висіву дрібнонасіннєвих культур без апаратної доробки сівалки. По нових позиціях техніки ми вирішили показати чотириметрову й шестиметрову борони, обидві на дисках 560 мм. Також на експозиції представлені швидкісний плуг-чизель ПШК-5 та плуг ПШК-6. Ще ми вирішили показати дві нові сівалки, щорозроблені в 2018 році. Ці машини запущені в серійне виробництво весною, а до цього їх кілька років випробовували й удосконалювали. Наразі анкерна й дискова просапні навісні сівалки Venza готові. Обидві новинки вже встигли добре зарекомендувати себе в роботі, є відгуки клієнтів, є позитивні результати роботи цієї техніки.

— Саме тут, на виставці, уже з’явилися нові клієнти?

— Це завжди важко сказати, час покаже. Відвідувачі підходять, цікавляться, розпитують про особливості новинки. Ми беремо участь у багатьох виставках, і не лише в Україні. Часто прямо з експозиції продаємо чимало своєї продукції. Крім іншого, у нас є цікава акція — мінус 10% на техніку, що представлена на виставки.

— Ви сказали, що берете участь у зарубіжних виставках. А чи маєте плани масштабно виходити на зовнішні ринки, і якщо так, то на ринки яких країн більше орієнтуєтесь?

— Україна вибрала європейський вектор. Відповідно, й ми працюємо в цьому ж напрямку, тобто орієнтуємося передусім на європейський ринок. А конкретніше — це Польща, Румунія, Болгарія, Італія. На сьогодні серйозно займаємося просуванням своєї продукції на ринок Польщі. Ми були на нещодавній їхній виставці, знайомилися з виробниками, які там представлені, як місцевими, так і з інших європейських країн. Можна сказати, що стосовно рівня якості й розвитку ми вже цілком готові конкурувати з європейськими виробниками.

— Плануєте розвивати там дилерську мережу, чи працюватимете через свої представництва?

— Наша робота на сьогодні побудована таким чином, що наші інтереси в різних країнах представляють переважно дилери. Наприклад, у Казахстані, Молдові, зараз ідуть переговори з дилерами Білорусі. Але продати — це лише початок справи. Наразі запускаємо навчальний центр для сервісної служби на основі досвіду нашої компанії, яка успішно здійснює запуск, уведення в експлуатацію й сервісне обслуговування по всій території України.

— Як оцінюєте перспективи африканського й азійського ринків? Чи маєте намір виходити на них?

— На сьогодні ці ринки для нас не привабливі. В майбутньому, може, щось зміниться.

— Чи бере Ваша компанія участь у держпрограмі 25%-ої компенсації?

— Звичайно, компанія тут бере участь. У списку на державну компенсацію зазначена вся техніка, яку виробляє завод «Фаворит», програма працює, за що спасибі нашому Мінекономіки. Відомство лобіює цю програму, виділяються гроші з бюджету, і для сільгоспвиробника це суттєва підтримка. Наше підприємство бере активну участь у цих програмах як на місцевому рівні, так і на загальнодержавному.

— Як вплинула на ваші продажі участь у держпрограмі?

— Дуже навіть суттєво. Змінилася сама схема роботи з сільгоспвиробником. Зараз сільгоспвиробник хоче купити техніку й отримати компенсацію. Для малих фермерських господарств це величезний поштовх. Було б добре, якби ця програма працювала й надалі. Тимпаче, що для України сільгоспринок це є основний напрямок розвитку економіки.

Як ви знаєте, згідно з раніше визначеними умовами фермери, у володінні яких менше 500 га, отримують 40% компенсації й більше. А ті аграрії, у яких більше 500 га, можуть розраховувати лише на 25%. До якої з програм відноситься більшість ваших клієнтів?

— У нас багато клієнтів, і вони дуже різні. Є й агрохолдинги, є й малі фермери. Ми випускаємо широкий спектр техніки як за характеристиками, так и по обсягу обробітку. Тому кожному клієнту можемо запропонувати той варіант виконання, який йому потрібний. І ми, як завод-виробник, пропонуємо широкий спектр додаткового обладнання. У нас є можливість взагалі забезпечити комплектацію під конкретні побажання замовника.

Як свідчить практика, з кожним роком малих господарств стає дедалі більше. У більшості випадків у їхньому штаті немає механізатора, техніка, слюсаря, агронома. Усе робиться власними силами й малою кількістю робітників. Тому ми створили (в числі перших, якщо навіть не перші в сегменті) сервісну службу, яка запускає нашу техніку, супроводжує консультаційно й проводить гарантійний ремонт.

Рекламодавці останнього номеру