Компанія STELA LAXHUBER GMBH – німецький виробник сушильного обладнання

Компанія STELA Laxhuber GmbH – німецький виробник сушильного обладнання з багаторічним досвідом у сфері висушування зернових та олійних культур.

Окрім сільськогосподарської галузі, компанія може запропонувати свої найновіші розробки для висушування продуктів у деревообробній, целюлозно­паперовій, цементній промисловості, виробництві продуктів харчування та кормів для тварин. Заснована компанія була ще в 1922 році і з того часу концентрує свою увагу на розвитку високоякісного, енергоефективного та простого в експлуатації сушильного обладнання.

Для аграрного сектору компанія пропонує два основні види сушарок: мобільні циркуляційні зерносушарки серії MUF та стаціонарні сушарки шахтного типу AgroDry®. Мобільні зерносушарки не потребують спеціальних дозволів на їх встановлення і можуть легко переміщатись між кількома об’єктами, що є найбільшою їх перевагою при використанні невеликими фермерськими господарствами.

У сфері стаціонарних систем сушіння STELA Laxhuber GmbH розробила й запатентувала інноваційну технологію системи повітропроводів Biturbo®, що пройшла фахову перевірку в німецькому випробувальному центрі технічних і виробничих засобів DLG. Порівняно з таким ж зерносушарками, лише з активною рекуперацією тепла, дана технологія дозволяє зменшити необхідну для сушіння кількість гарячого повітря на 40%, що в свою чергу зменшує витрати теплової енергії на 30%.

Принцип роботи такої зерносушарки (мал. 1): свіже повітря (1) всмоктується в нижній частині сушильної установки, нагрівається плоским газовим пальником (2) і проходить через нижні секції сушарки, так звану зону сухого продукту (4), разом із нагрітим повітрям із зони охолодження (3). Тут на продукт може впливати, на відміну від звичайних процесів сушіння, температура повітря до 140°С без пошкодження кукурудзи, оскільки в даній зоні сушарки продукт досягає вологості 18­-20%. Після цього ще порівняно гаряче відпрацьоване повітря (5) з цієї зони проходить у верхню частину сушильної установки за допомогою осьового вентилятора (6) і знову змішується із зовнішнім повітрям (7), нагрітим другим газовим пальником до температури 120­130°C (при сушінні кукурудзи).

Це гаряче повітря спочатку проходить через зону сушарки, де знаходиться вологий продукт (8), перш ніж він знову виводиться назовні, як відпрацьоване повітря за допомогою другого вентилятора (9). Відміною від аналогічних рішень конкурентів є те, що повітря (5) не проходить через верхній пальник (7), що було б пожежонебезпечним через наявність у ньому сміттєвих домішок, а проходить через окремий повітропровід і лише після цього змішується з гарячим повітрям, що нагріте пальником (7).

Отже, найважливішими перевагами системи повітропроводів Biturbo®, є такі: значно вища якість висушеного зерна завдяки альтернативній вентиляції та різних температур висушування, зниження споживання електроенергії та менше пилоутворення через фільтрацію відпрацьованого повітря в зоні вологого продукту.

Сушильні установки компанії STELA можуть частково або повністю працювати й на альтернативних видах палива, таких як: гаряча вода, пара, дрова, солома, біогаз, рештки деревини або кукурудзяні качани. Нестандартні сушильні установки проходять випробування у власній дослідницькій лабораторії й виготовляються індивідуально, згідно з запитом клієнта.

Виготовлення зерносушильного обладнання з легованого алюмінію (алюміній­магнієвий сплав) та використання надійних європейських систем автоматизації дозволяє використовувати обладнання з максимальною ефективністю впродовж десятиліть.

За детальною інформацією звертайтесь: (097) 952-75-56, (099) 487-76-22. www.stela.in.ua

Рекламодавці останнього номеру