MASSEY FERGUSON 7722: 220 чесних «коней»

На полях ФГ «Адам» трактор MASSEY FERGUSON 7722 відмінно себе показує вже п’ятий рік поспіль.

220 чесних «коней»

Розташоване у Теофіпольському районі Хмельницької області ФГ «Адам» обробляє понад 900 гектарів ріллі. Декілька років тому власники господарства познайомилися із технікою MASSEY FERGUSON 7722 і відтоді упевнено нарощують її кількість у своєму господарстві.

Зокрема, мова про трактори MF, яких тут вже два, і судячи з усього, це не остаточна кількість. Сьогодні ми розповімо про таку цікаву машину як MASSEY FERGUSON 7722. Це 220-сильний трактор, котрий використовується для виконання широкого спектру агротехнічних завдань.

– Цей трактор ми придбали у 2018 році і з того часу машина відпрацьовує в середньому по 1000 мотогодин за сезон. Раніше у нас працювала пострадянська техніка, але вона дедалі менше задовольняла об’єктивні виробничі потреби. Тому хотіли взяти по-справжньому сучасний трактор, який не потрібно було б постійно ремонтувати і з яким міг би працювати один оператор. Вибирали, звісна річ, довго. Щиро кажучи, до техніки MASSEY FERGUSON у нас було дещо обережне ставлення, бо ми тоді гаразд не знали її справжніх можливостей. Орієнтувалися на різні показники: технічні характеристики моделей, репутацію бренду, репутацію сервісної компанії-продавця, ну, і ясна річ, на вартість трактора та умови придбання. За усіма цими параметрами найкраще виглядали трактори MASSEY FERGUSON серії 7700 разом із дилером з відмінною репутацією – «Волинською фондовою компанією». Ми вибрали модель MASSEY FERGUSON 7722 із максимальною потужністю двигуна 220 к.с. і жодного разу про це не пошкодували. Також у нас є ще один 132-сильний трактор цього виробника, котрий показує себе чудово, – розповідає керівник ФГ «Адам» Артур Бойко.

002

Молодий аграрій вказує на те, що із робочими руками на селі сьогодні сутужно. У самому ФГ «Адам» разом із ним працює всього-на-всього четверо людей, тому багато чого залежить від конструктивних особливостей техніки.

Сегмент тракторів, потужністю понад 200 кінських сил упевнено набирає популярності серед українських аграріїв. Такий трактор є дуже хорошим варіантом для господарств, котрі обробляють від 300 до 1000 гектарів. І тим більш, якщо мова йде про такі якісні сучасні машини як MASSEY FERGUSON 7722, котрі володіють технічними перевагами, доступними для тракторів вищих сегментів потужності.

Передусім слід відзначити наявність перевіреного економічного 6-циліндрового двигуна AGCO POWER об’ємом 7,4 л. За своїми характеристиками запасу потужності цей двигун є лідером у класі. Мотор, котрий виробляється одним із найкращих профільних заводів у Європі, розташованим у Фінляндії, забезпечує оптимальну потужність трактора. AGCO POWER оснащений турбонаддувом і проміжним охолоджувачем, а технологія паливної системи контролює постійну наявність необхідної кількості пального, не зважаючи на кількість обертів або навантаження двигуна. Тобто, для виконання усіх видів польових завдань MASSEY FERGUSON 7722 споживає саме стільки пального, скільки дійсно потрібно, заощаджуючи таким чином істотні кошти для фермера.

– Трактор агрегатується із 5-корпусним плугом. Ми провадимо дуже глибоку оранку, часом до 35-40 см. І при цьому витрата пального перебуває на рівні 20-22 л/га. У порівнянні із тими тракторами, які в нас були раніше, економія досягає 5-6 літрів «солярки» на гектар. В результаті маємо дуже значну економію коштів, – зазначає аграрій.

При цьому AGCO POWER має низький коефіцієнт зношування, низький рівень шуму та характеризується низькою питомою вагою витрати пального в широкому діапазоні обертів. Ну, і звісно ж, виняткову надійність – перед тим, як вирушити на капітальний ремонт, цей двигун відпрацює щонайменше 15-20 тисяч мотогодин. Тобто, його ресурсу «з головою» вистачить для багаторічної експлуатації із напрацюванням 1000-1500 мотогодин.

Важливою особливістю конструкції MASSEY FERGUSON 7722 є можливість встановлення двох типів трансмісій: це або простіша трансмісія із перемиканням передач під навантаженням без розриву потоку потужності Dyna-6 або ж, без перебільшення, унікальна трансмісія Dyna-VT. Безступенева трансмісія Dyna-VT забезпечує безперервну, плавну роботу в різних умовах, відрізняється простотою використання і точністю управління. Тобто, це надзвичайно зручний та економічний «автомат», який поєднує усі переваги «механіки», включаючи виняткову надійність.

003

Своєю чергою, система динамічного керування роботою трактора (DTM) працює у поєднанні з трансмісією, у діапазоні 1000-2100 об/хв, при цьому оператор може встановлювати як нижню, так і верхню межу діапазону. Розумна система трансмісії забезпечує роботу без збоїв, що позитивно впливає на загальну продуктивність.

– Ми обрали трактор із простішою трансмісією Dyna-6, однак вона є дуже зручною. Тут чотири діапазони по шість передач – 12 передніх і 12 задніх. Перехід із передачі на передачу відбувається майже невідчутно, нічого не «хрускає» і не гуде. Для оператора машини керувати та працювати із агрегатами під навантаженням дійсно комфортно. Але гадаю, коли ми купуватимемо наступний трактор MASSEY FERGUSON, то оберемо вже більш автоматизовану трансмісію, – каже Артур Бойко.

Окрім двигуна та трансмісії, високі тягові характеристики MASSEY FERGUSON 7722 забезпечує збільшена колісна база довжиною 3,05 метри, завдяки якій трактор має поліпшену стійкість та високий ступінь зчеплення із ґрунтом. В комбінації зі збалансованою конструкцією корпусу машини досягаються додаткові переваги: знижений тиск на ґрунт, стабільна та ефективна робота на ньому, висока маневреність машини та відмінний комфорт оператора.

– Взагалі запас потужності тут відчувається під час роботи із будь-яким агрегатом та виконання кожного виду робіт. Адже це трактор не на 190 чи 200, а на 220 кінських сил. В’язкий чи, навпаки, пересушений ґрунт, підйоми, схили, велика кількість пожнивних решток – наш MASSEY FERGUSON все одно впевнено іде та виконує свою роботу. Окрім 5-корпусного плуга ми чіпляємо до нього також важку борону із шириною 4,2 метри, культиватор на 7,4 метри, інші агрегати – і жодних проблем із потужністю не виникає, – стверджує керівник ФГ «Адам».

При цьому надзвичайно місткий як для цього класу тракторів паливний бак на 470 літрів дає змогу обходитися без зупинок в роботі впродовж багатьох годин.

Вкрай важливим є і продумане баластування машини, котре забезпечує гарантовану стійкість трактора та сприяє повноцінному використанню потужного тягового зусилля. За власної ваги MASSEY FERGUSON 7722 біля 8 тонн, тут встановлюються 12 передніх довантажок по 55 кг та по дві довантажки по 250 кг на задніх колесах. Завдяки цьому маса трактора зростає до майже 10 тонн, а разом із цим досягаються відомі переваги, передусім максимальне зчеплення із ґрунтом.

004

Варті уваги і вражаючі характеристики гідравлічної системи та навіски MASSEY FERGUSON 7722. Так, потужність задньої навіски досягає 9200 кг, що також є унікальним показником для тракторів цього класу. Тут доступне 3-точкове або фаркопне зчеплення та наявні чотири пари гідровиводів, завдяки чому можна впевнено працювати із будь-яким агрегатом. Причому в конструкції моделі передбачено безліч корисних дрібничок, наприклад, двобічне регулювання зчеплення або ж перевернуте розташування гідроциліндра, завдяки якому всередину не потрапляє пил та бруд.

Опційно також доступні передня 3-точкова навіска, додаткові пари гідровиводів, компресор, пневматичні сидіння та безліч інших покращень.

Втім, за рівнем комфорту роботи кабіна трактора MASSEY FERGUSON 7722 не поступається значно дорожчим 300-сильним моделям.

– Тут є все для комфортної роботи, починаючи від кондиціонера і закінчуючи зручним регулюванням сидіння. Чудова оглядовість, легка керованість – все під рукою і все зрозуміло та просто. Працювати в кабіні – одне задоволення, – посміхається Артур Бойко.

Додамо, що вже в базовому оснащенні тут доступна система навігації із точністю ведення +–15 сантиметрів. За потреби можна використовувати сигнал вже із точністю +–2 сантиметри. Цікаво, що всі трактори MASSEY FERGUSON, виготовлені після 2021 року вже автоматично пропонуються із інтегрованою технологією MF Connect, яка надає віддалений доступ до роботи машини власнику господарства та сервісній компанії. Буквально із телефону можна контролювати усі параметри роботи машини і навіть зупинити її, якщо щось очевидно йде не так. Своєю чергою представник сервісної компанії відразу побачить помилку під час роботи і миттєво допоможе її виправити або ж надішле сервісну бригаду.

– Взагалі із «Волинською фондовою компанією» нам дуже пощастило, оскільки жодних проблем ні з трактором, ні з наявністю комплектуючих, ні з оперативністю сервісу у нас ніколи не виникає. Перед тим як придбати трактора, ми пройшли навчання операторів у Луцьку. Нам все показали і налаштували – все чітко. Всім рекомендую звертатися до «ВФК»!, – посміхається керівник ФГ «Адам».

Рекламодавці останнього номеру