Міжрядний культиватор за індивідуальним замовленням

002

У середині 2018 року фірма LEMKEN анонсувала купівлю нідерландської компанії Steketee, що спеціалізується на виробництві культиваторів для міжрядного обробітку. Це рішення компанії було обумовлене зростаючим попитом на подібні агрегати в Європі, що зумовлено обмеженнями у використанні засобів захисту рослин та прагненням населення споживати екологічно чисті продукти.

Агрегати Steketee розробляються за модульною системою. Кожне замовлення унікальне, адже формується індивідуально під потреби клієнта в залежності від властивостей ґрунту та культур, що вирощуються. Основою агрегату є профільна рама, до якої за допомогою спеціальних клем кріпляться секції ґрунтообробних знарядь. Саме такий спосіб кріплення дає можливість легко та безступінчасто підлаштуватись під різну ширину міжрядь. У залежності від комплектації максимальна ширина серійного міжрядного культиватора може сягати 13 метрів, а за індивідуальним замовленням – до 27 м.

Робочі органи культиватора можуть кріпитися на різних кронштейнах. Зупинимося на двох основних, які найкраще підійдуть для наших умов.

Базова секція – підходить перш за все для легких ґрунтів та низькорослих рослин з міжряддям 15-50 см. Висота рами в такому випадку може бути 50, 70 чи 100 см. Вона складається із паралелограмної конструкції та колеса ведення по глибині. Натяжна пружина відповідає за правильне притискне зусилля та точне дотримання глибини. Робочі органи можна безступінчасто регулювати по ширині захвату завдяки профільній рамі. Якщо в роботі певної секції немає потреби, її можна підняти, зафіксувавши стопорним гаком. На цей кронштейн можна закріпити не більше 3 робочих органів. Завдяки своїм компактним розмірам і простому регулюванню дешевий базовий елемент має незначну масу й підійде для тракторів невеликої потужності.

003

Комбінаційна секція розроблена для широкого діапазону міжрядь – від 20 до 80 см. Зона його роботи – це середні та важкі ґрунти. Висота рами – 70 см. Глибина обробітку та сила притискання регулюється за допомогою шпинделя – у базовому виконанні, або ж гідроциліндром – в опційному, що дозволяє здійснювати також посекційний обробіток. Оскільки комбінаційний елемент більший, ніж попередній, на ньому можна закріпити до 5 робочих органів. Паралелограм комбінаційної секції оснащений підшипниками, що не обслуговуються, що гарантує довговічність, точність та плавність роботи.

Серед робочих органів, які пропонує Stektee, є широкий вибір для найвибагливішого покупця. Для просапування сільгоспкультур можуть використовуватися леза-сапи з кріпленням на жорсткій стійці – для точного ведення на полях, що не засмічені камінням, або ж із кріпленням на пружинній, так званій вібростійці – що працює з меншою точністю, аніж попередня, але краще врізається в ґрунт, а каміння для неї не є перешкодою. В якості допоміжних органів можуть бути захисні диски та щитки, що захищають листя рослин від пошкодження чи засипання ґрунтом. На особливу увагу заслуговують зірочки-прополювачі, що можуть видаляти бур’яни між рослинами в рядку. Агресивність їх роботи залежить від стадії розвитку та виду рослин, що обробляються. Серед інших допоміжних робочих органів є торсійний, роторний та звичайний штригель, ротор-грудкоподрібнювач, різного виду підгортачі.

Робота сучасних культиваторів пов’язана з великою точністю. В цьому плані, на відміну від інших виробників, Steketee пропонує власну розроблену систему (камеру та програмне забезпечення) підрулювання – паралельного зміщення рами з робочими органами відносно рами навішування. Даний процес реалізовано за допомогою гідросистеми, яка отримує сигнали від керуючого комп’ютера. У свою чергу останній працює на основі даних від камери, що направлена на ряди рослин і, працюючи в RGB-спектрі, може надточно визначати межі оброблюваної зони. Також ця камера розпізнає зелений колір і його відтінки й самокалібрується. Зона огляду камери виводиться на термінал, що в кабіні трактора. Дана технологія в Steketee називається IC-Light. Процес підрулювання реалізовано таким чином, що культиватор не впливає на роботу трактора і навпаки, що дозволяє працювати з високими швидкостями до 15 км/год. з точністю до 2 см. При цьому агрегат може зміщуватися на +/- 20 см. Оскільки IC-Light є власною розробкою Steketee й має доступ до Інтернет через сім-карту, у сервісних інженерів завжди є можливість продіагностувати агрегат на відстані скрізь, де є покриття мобільної мережі. У комбінації з LED-фарами робочого освітлення IC-Light працює й уночі, що значно збільшує продуктивність агрегату. На широкозахватних культиваторах встановлюють кілька камер, але при цьому лише одна управляє зміщенням рами. Дует системи камер дозволяє реалізувати функцію відключення секцій, яка може працювати як в ручному, так і в автоматичному режимі.

004
Рекламодавці останнього номеру