Мобільні зерносушарки AGREX – запорука вашого успіху й незалежності

Італійська корпорація AGREX уже понад півстоліття виробляє й удосконалює свої зерносушарки. Завдяки впровадженню власних запатентованих інновацій ця техніка демонструює не лише відмінні виробничі показники при низькій витраті палива, але й високу надійність усіх вузлів і агрегатів.

Починаючи з 2011 року «Волинська фондова компанія» є надійним партнером компанії AGREX в Україні. За цей час компанія поставила й ввела в експлуатацію багато зерносушарок, що надійно працюють і примножують прибутки своїм власникам.

Щоб пересвідчитись у цьому й розповісти нашим читачам, як працюють ці сушарки, наш кореспондент завітав на Житомирщину в Коростишівський район у ТОВ «ДМАгро», де вже другий сезон працює придбана у ВФК сушарка AGREX PRT 250. Директор підприємства Буряченко Борис Дмитрович розповів про своє господарство, а головне – про роботу сушарки та організовану довкола неї інфраструктуру, що значно підвищує її продуктивність.

– Наше господарство розташоване в зоні Полісся, маємо дерново-підзолисті, так звані «сірі ґрунти», що родючістю далекі від чорноземів. Традиційно ця територія, що на Північ від Житомира, була зоною тваринництва, але обставини змінюються. На сьогоднішній день маємо в обробітку 800 га землі, монокультурою є кукурудза. Питання сівозміни ми вирішуємо, залишаючи 15-20% землі щороку під «паром». Сіємо виключно імпортні гібриди.

Наша технологія вирощування кукурудзи проста, навіть трохи примітивна. Вона передбачає оранку, бо цього потребують наші ґрунти та інтенсивне удобрення. За 6 років ми вже визначились із технологією й працюємо за зрозумілою для нас схемою по посіву, гербіцидах, захисту рослин, добривах. Маємо середню урожайність 10 т/га, що дуже добре для нашого регіону.

Урожай збирають два зернозбиральних комбайни з восьмирядковими жатками. Використовуємо два бункери-перевантажувачі, що прямо від комбайна забирають зерно й перевозять його на тік. Це стало можливим завдяки зручному розташуванню наших полів – усі вони знаходиться компактно в радіусі 3 км.

У господарстві разом зі мною працює сім робітників. Під час сушіння кукурудзи, за окремим трудовим договором, на кілька місяців наймаємо ще трьох робітників.

Із «Волинською фондовою компанією» ми віддавна знайомі, але тісно співпрацювати почали рік тому, коли придбали в них сушарку. Обрали цього виробника не відразу, розглядали різні варіанти, але саме сушарка Agrex уже 5 років серйозно експлуатується в сусідньому господарстві, і власники не мають з нею жодних проблем. Це для мене дуже переконливий аргумент.До цього ми сушили зерно на елеваторі, що знаходиться на відстані 70 км. І мої витрати на логістику підказали мені, що пора переходити на самостійне сушіння й зберігання. Звичайно, були потрібні значні інвестиції, усе це потребує значних затрат. Але інвестиція збільшує прибуток: наразі я не вожу зерно на елеватор, повністю виключив транспортні витрати, оплату процесів завантаження­розвантаження, сушіння й зберігання. Добавте до цього ризики від сумнівних послуг елеваторів, коли кладеш одне зерно, а забираєш інше.

Поставку й монтаж сервісна служба ВФК виконала вчасно, на початок жнив ми вже були з сушаркою й відразу розпочали її експлуатацію. Ця модель працює на дизельному паливі, її робочий об'єм 31 м3. За один цикл завантажуємо в неї близько 25 тонни зерна й знімаємо вологу з 24 до 14%. Працювала сушарка практично цілодобово. Так, за один місяць минулої осені ми пересушили більше 2 тис. тонн кукурудзи. Сезон пройшов рівно – сушарка показала себе відповідно з заявленими в технічних документах показниками, Жодних проблем і поломок у нас не було. Подобається, що ця модель не перенасичена електронікою, вона має автоматичне керування, але також ручне управління. Тобто, ми приймаємо рішення, коли припинити процес сушіння, коли перевести з процесу сушіння на процес охолодження. Ми приймаємо рішення в залежності від температури навколишнього середовища, коли необхідно припинити охолодження і робити вивантаження. Всі потрібні датчики для цього є в наявності.

Чому вирішив брати мобільну? Тому що для стаціонарної потрібно пройти багато «кругів пекла»: проектування, узгодження, капітальне будівництво й багато іншого, це дуже клопітно й затратно як по грошах, так і по часу.

У цьому сезоні ми вже збільшили навантаження на сушарку й плануємо пересушили не менше 5 тис. тонн. Для цього ми дещо доопрацювали технологічні процеси навколо сушарки, зробили так, щоб вона була задіяна лише для сушіння зерна. У результаті нам удалось збільшити її продуктивність на 30-40%, при цьому скоротивши один цикл сушки з 5 до 3 годин.

Для цього ми вивели процес охолодження, що триває приблизно півтори години, з самої сушарки назовні в окремі вентильовані бункери. Щоб прискорити процес завантаження, ми встановили поруч додатковий бункер, що дорівнює об’єму сушарки, щоб не було прив’язки до темпу подачі зерна на сушку. Для швидкого завантаження сушарки ми встановили зовнішній перевантажувальний шнек. Це дуже зручне рішення: прямо з поля від комбайна заїжджає наш бункер­перевантажувач що має нижній отвір для гравітаційного розвантаження, відкриваємо шибер та включаємо шнек від ВОМ трактора і за 12 хвилин відбувається одночасне завантаження сушарки і самопливне розвантаження бункера. Таким чином на процесах завантаження й розвантаження ми змогли зекономити ще 30 хвилин.

Цього сезону ми вже пересушили й заклали на зберігання приблизно 3 тис. тонн зерна, тож загальний наробіток сушарки уже склав більше 5 тис. тонн. Крім іншого, ми до сушарки ще не купували жодної запчастини, це, звичайно, свідчить про її якість і надійність. Завдяки якісному фарбуванню й нержавійці, після двох сезонів експлуатації сушарка виглядає як нова, чим я приємно здивований.

Виробник пропонує ці сушарки не лише на дизельному пальному, вони можуть працювати на пропан­бутані, на природному газі. За необхідності їх легко можна пристосувати для роботи на альтернативному паливі. На мою думку, для тих господарств, що планують сушити від 1 до 5 тис. тонн зерна на рік, це просто ідеальний варіант.

Рекламодавці останнього номеру