Не ведіться на підробки

002

На ринку з’являються нові партії гаражних підробок сепаратора САД. Зовні підробки часто схожі на оригінал, проте не дають очікуваного результату. Як відрізнити підробку від оригіналу, пояснює Ірина Чорнобай, директор з науки компанії «Аеромех».

Певне, ми одні з перших, хто відчув на собі нечесну конкуренцію. Сумне лідерство. У 2001 році луганський вчений і винахідник кандидат технічних наук Сухін Володимир Степанович розробив спосіб сепарації насіння в турбулентних потоках – сепаратор САД. Ми отримали патент на винахід, що був визнаний винаходом світового значення, і налагодили випуск сепараторів САД. У цьому ж році в Луганську ми створили компанію «Аеромех». Спочатку до наших сепараторів фермери ставилися стримано. А коли переконалися у високій ефективності та якості сортування насіння, наша техніка стала затребуваною. Але майже відразу з’явилися й «умільці», які почали копіювати наш сепаратор у гаражних умовах. Перша така підробка з'явилася в 2004 році. Скопіювавши сепаратор і пофарбувавши його в сірий колір, новоявлений «кулібін» прибрав із сепаратора ряд складних елементів і вийшов з цим на агроринок.

У 2010 році сепаратор САД почали копіювати вже й у Харкові, а потім у Запоріжжі та Дніпрі. Щоб знизити свої затрати, «кулібіни» спрощують важливі елементи конструкції. Наприклад, прибрали основні елементи сепаратора САД, зокрема, такі як струменевий генератор, і замінили його на пропелер, також прибрали вібролоток, спростили й загальну зварну конструкцію сепаратора. Внаслідок машини стали дешевшими, але при цьому «кулібіни» позиціонували себе як виробники й розробники унікального обладнання, аналогічного САД-у. Отримавши патент на корисну модель, що не перевіряється на світову новизну, вийшли в світ ще кілька копій сепараторів САД, але вже зеленого та жовтогарячого кольору.

Воєнні дії на Донбасі ще додали розгардіяшу в його ділове життя. Наш АЕРОМЕХ опинився в епіцентрі бойових дій у Луганську. Гаражні клепальники зраділи такій ситуації й почали продавати свої підробки як оригінал, навіть під назвою САД, а себе, продавців, як АЕРОМЕХ. І тепер, коли в обладнанні трапляється якась неполадка, то покупці звертаються до нас як до відомої всім фірми. І тут з’ясовуємо, що на обладнанні висить табличка іншого виробника, а обладнання придбане в 2014-2015 роках. Але в той час ми фізично не могли поставляти продукцію! Більше того, користуючись воєнною метушнею, «конкуренти» навіть переманили частину наших зарубіжних дилерів, мовляв, «АЕРОМЕХ» загнувся, а ми будемо кращими від них.

У 2015 році ми з нуля відновили виробництво вже на підконтрольній Україні території. Лишається при цьому хіба шкодувати, що саме через війну ми, здавалося б, мали гуртуватися, але знаходяться такі «діловари», що використовують спричинений війною розгардіяш для власної користі.

Нечесна конкуренція простежується не лише при випуску скопійованих агрегатів, а й у подачі свідомо брехливої інформації про пропелерні сепаратори. Іде повне копіювання основних результатів наукових досліджень. Технологію АЕРОМЕХ при цьому також скопіювали й видають за свою. Але ж на створення й розробку технології АЕРОМЕХ ми витратили 3 роки, проводили коштовні наукові польові експерименти й обробляли всі результати! А це вже, вважаю, не лише нездорова конкуренція, коли безсоромно крадуть ідеї, дизайн, результати досліджень і видають за свої, а й пряме порушення закону.

003

Ми намагалися судитися за свої права ще тоді, коли були в Луганську, але марно. Потрібно відсуджувати кожну партію. На жаль, на сьогоднішній день наше законодавство не захищає винаходи. У Німеччині або, наприклад, у США, у тих виробників, що крадуть чужі ідеї, були б серйозні проблеми. Але в Україні «комерсанти», які нахабно копіюють нашу техніку й безсоромно видають за свою, почуваються безпечно. Наразі навіть складно підрахувати кількість таких гаражних підробок. Тому ми боремося в нечесними «конкурентами» в той спосіб, що спрямовуємо всі наші зусилля на підвищення ефективності нашого виробництва, постійне оновлення й удосконалення своїх розробок, а також інформуємо споживачів, як розпізнавати фальшивки.

Щоб відрізнити підробку від оригіналу, потрібно звертати увагу на такі моменти. По-перше, сепаратор САД обов'язково має вібролоток – пристрій, що рівномірно розподіляє зерно в камеру сепарації. Друга відмінність – наш сепаратор має струменевий генератор, де джерелом повітряного тиску є не імпелер, а радіальний вентилятор. Пропелери (імпелери) не дають турбулентних потоків, що здатні з високою точністю розпізнавати повноцінне насіння. Третє, сепаратори САД мають потужну зварну раму й конструкцію сепаратора в цілому. Завжди слідкуйте за тим, щоб маса сепаратора відповідала його продуктивності. Моделі сепараторів САД з циклоном завжди оснащені блоком аспірації та активним циклоном, що дозволяє ефективно виводити пил разом із відпрацьованим повітрям.

Відтак, ми радимо покупцям дзвонити нам, щоб упевнитися в оригінальності сепараторів САД. Наші менеджери фахово розкажуть Вам про наше обладнання та його особливості. Не ведіться на підробки.

004
Рекламодавці останнього номеру