Незамінний інструмент

Як показала себе фронтальна косарка MASSEY FERGUSON DM 306 FP на полях СТОВ «Україна»?

СТОВ «Україна» справедливо вважається одним із еталонних господарств в Україні, в тому числі і в галузі розвитку тваринницького комплексу. Так, тут необхідно забезпечувати поживними кормами понад 3000 голів великої рогатої худоби. Поряд з тим – точно рахувати рентабельність того чи іншого робочого процесу. Відповідно, рік тому керівництвом СТОВ «Україна» було прийнято рішення про придбання нової фронтальної косарки MASSEY FERGUSON DM 306 FP, яку запропонувала «Волинська фондова компанія».

Незамінний інструмент

– Взагалі фронтальні косарки в нашій роботі є дуже зручними та дають змогу забезпечувати високу продуктивність роботи. Оскільки DM 306 FP монтується на передній навісці, то трактор може спокійно заходити з краю поля та працювати човниковим способом. При цьому не потрібно робити додаткових переїздів та працювати вхолосту, – розповідає помічник бригадира, відповідальний за техніку «зеленої лінії» і заготівлі сінажу в СТОВ «Україна» Володимир Слівінський.

Новинка із робочою шириною захоплення 3 метри відпрацювала на полях господарства перший сезон, викосивши сукупно понад 1000 га.

– Зробила 300 гектарів жита, потім три укоси люцерни по 113 га, ще два укоси люцерни – по 180 га… Коротше кажучи, відпрацювала дуже добре, без жодних нарікань щодо якості чи надійності. При цьому на полях траплялося досить багато каменів, проте ножі тут дуже міцні, як і сама конструкція, – відзначає Володимир Слівінський.

Високу продуктивність роботи забезпечило поєднання фронтальної косарки MASSEY FERGUSON DM 306 FP на передній навісці із ще одним агрегатом на задній навісці трактора.

02

– У нас працює 195-сильний трактор, котрий має і задній, і передній ВВП. Це дуже зручно в роботі, – стверджує представник СТОВ «Україна».

Також, за словами Володимира Слівінського, надзвичайно зручно в конструкції нової косарки DM 306 FP реалізовано усі функції її монтування до трактора та здійснення необхідних налаштувань.

Втім, сама ідея створення цієї косарки передбачала отримання фермерами доступного та безпроблемного інструменту для ефективної заготівлі кормів. Модель, без перебільшення є, універсальною та чудово підходить для виконання найрізноманітніших завдань.

Так, зокрема, тут наявна адаптація до рельєфу в поперечному напрямку, система захисту Drive Guard, маятникова підвіска і точка кочення по центру тяжкості. При цьому відхилення не перевищує +/– 6.5 °. Також косильний модуль тягнеться за рамою, здійснюючи м'який щадний вплив на ґрунт зі здійсненням мінімального навантаження і на трактор, і на косарку. Окрім усього іншого, це забезпечує знижене споживання пального.

– Завдяки тому, що косарка розташована на передній навісці тут дуже хороша оглядовість. Тому якщо поле рівне і все гаразд, то тракторист може працювати на максимальній швидкості. Як я вже казав, косарка дуже просто та зручно монтується чи знімається, і тут не потрібен передній гідровихід, – зазначає Володимир Слівінський.

03

Наш співрозмовник звертає увагу також на рівномірне розподілення навантаження по ширині косарки MASSEY FERGUSON DM 306 FP, а також на простий і ефективний привід.

Важливо, що у цій моделі доступні два види плющилок: пальцева та вальцева. Як відомо, плющення є обов’язково необхідним при заготівлі кормів, оскільки це забезпечує більш швидке і рівномірне висихання рослинної маси, що особливо актуально за нестабільних погодних умов. До того ж, в окремих випадках плющення дає змогу не використовувати операцію ворушіння, а отже, заощаджувати на виробничих витратах.

Пальцева плющилка знімає восковий шар зі стебел скошуваних рослин (при контакті із гребінкою відбувається витирання воскового шару), перш за все злакових трав, та розпушує валки, сприяючи їх гарному провітрюванню. В результаті волога швидше випаровується зі стебел.

Це забезпечує підвищення якості кормів та скорочення часу висихання до норми. При цьому тут передбачені прості налаштування у чотирьох положеннях без використання інструментів. Також не використовується редуктор для зміни швидкості і передбачений простий привід через карданний вал зі зрізним болтом для захисту від перевантаження.

Своєю чергою за допомогою вальцевої плющилки профілі вальців переламлюють стебла рослин для прискорення виходу з них вологи. В результаті час висихання стебел і листочків вирівнюється. Така процедура використовується передусім на бобових травах, наприклад, люцерні. Таким чином здійснюється щадне, але ефективне плющення маси між профільованими вальцями. Завдяки одночасному висиханню стебел і листя, останні зберігаються в кормі, і не втрачається поживна цінність листя. Також розпушується провітрюваний валок.

Відзначимо і те, що верхній валець підводиться при попаданні чужорідних матеріалів, наприклад, каміння. Тут також передбачений простий привід через карданний вал зі зрізним болтом для захисту від перевантаження та глибокий профіль вальців для досягнення максимального ефекту і зниження енерговитрат на привід.

04

Якщо говорити детальніше про конструктивні особливості MASSEY FERGUSON DM 306 FP, то ще раз відзначимо добротні продумані технічні рішення. Так, тут реалізовано привід через конічні редуктори. Відповідно, тут забезпечується нелінійна передача потужності та зниження інтенсивності зношування елементів конструкції і експлуатаційних витрат. Кожен із 6 косильних дисків має індивідуальний привід, а напрямок обертання дисків може змінюватися перестановкою редукторів: обертання «до центру» або «назустріч один одному». Це дає змогу робити гарантовано точний зріз, із дотриманням усіх вимог, зберігаючи максимальну надійність конструкції.

Важливо, що MASSEY FERGUSON DM 306 FP має необслуговувану систему змащення, яка провадить постійне змащування приводу дисків незалежно від рельєфу поверхні поля. Завдяки цьому знижуються експлуатаційні витрати та забезпечується висока довговічність техніки.

Цьому сприяє також і наявність так званих «антизносних» черевиків для збільшеної висоти зрізу, котрі, як мінімум, встановлені на кінцях косильного бруса, виконаного із міцної загартованої сталі. Втім, в ідеалі кількість «черевиків» повинна дорівнювати кількості косильних дисків.

– Дійсно, застосування таких надійних простих в експлуатації, і водночас досконалих косарок дає нам змогу чітко планувати свою роботу по заготівлі кормів. Це і економія часу, і витрат, і вища якість заготовленого сінажу, – розповідає Володимир Слівінський.

Також пан Володимир відзначає постійну увагу представників «Волинської фондової компанії» до стану техніки у господарстві, зокрема, кормозаготівельних агрегатів.

– Як відомо, будь-яка техніка рано чи пізно ламається, виходить із ладу, потребує заміни робочих органів чи інших комплектуючих. Для нас, як для аграріїв, дуже важливо, щоб усі необхідні роботи та усі зобов’язання з боку сервісу були виконані вчасно. І «Волинська фондова компанія» нас у цьому плані ніколи не підводила. Вони завжди планують обслуговування нашої техніки наперед, турбуються про наявність запчастин, і якщо потрібно, відразу ж приїжджають до нас. Тому ми щиро раді, що співпрацюємо із «ВФК» вже багато років поспіль.

Рекламодавці останнього номеру