Переможна стратегія

Переможна стратегія

Як технологія MZURI Pro-Til стає у пригоді бійцям аграрного фронту.

Коли твоя країна охоплена війною, навіть у тилу ти мислиш, плануєш і дієш, як воїн. Тож доки наші Збройні Сили боронять рідну землю від агресора, бійці аграрного фронту звитяжно воюють за кожну зернину майбутнього врожаю. Якою буде ціна продовольчої безпеки України, залежатиме передусім від того, як посіємо і що врешті зберемо. Тож, схоже, в агросекторі на часі переможні стратегії. Такі, як технологія смугового ґрунтообробітку MZURI Pro-Til.

Крок 1: оптимізувати наявний ресурс

Ні для кого не секрет, що нині українські аграрії працюють в екстремальних умовах. Через бойові дії неможливо провести посівну на площі 3,5 млн гектарів. А суттєве обмеження експортних логістичних можливостей напряму впливає на те, скільки фермери можуть продати зерна – відповідно, скільки отримати грошей, які необхідні для зарплат, посівної, виплати орендарям тощо. Тож дедалі більшої актуальності набуває вміння ощадно використовувати наявний ресурс. Технологія MZURI Pro-Tіl, яку вже успішно застосовують сотні українських господарств, дає змогу за сезон досягнути на 30% меншого внесення добрив, 7-кратної економії часу, 3-кратної економії пального.

002

За один прохід агрегат, працюючи безпосередньо по стерні (за мінімальної культивації або навіть без неї), виконує одразу кілька операцій: глибоко розпушує вузьку смугу ґрунту, створюючи ідеальне посівне ложе, висіває насіння і вносить у прикореневу зону міндобрива на всю глибину обробітку. Власне, це оптимізує чимало витратних процесів сільськогосподарського циклу. Зокрема, не потрібно жодних зайвих виїздів техніки у поле, на гектар цілком вистачить до 18-20 л пального, а з усіма операціями впорається один механізатор. Тож, приміром, на 2 тис. га господарство може заощадити до 2 млн (!) гривень – на запчастинах і ремонтах агрегатів, без яких обходиться під час сівби, а також на паливно-мастильних матеріалах і зарплаті за оптимізовані операції. Та ще й на таких полях – жодної підплужної підошви!

Крок 2: запустити природні процеси

Десятиліттями аграрії відшліфовували традиційні технології – дискували, боронували, орали, – намагаючись поліпшити структуру ґрунту на своєму полі. Втім, наші наміри далеко не завжди встигають за темпами землеробства й кліматичних змін. Тож на зміну оранці й глибокому дискуванню приходять технології нового покоління – що сприяють збереженню ґрунтової вологи і запускають природні процеси оздоровлення ґрунту. Як, скажімо, MZURI Pro-Til, завдяки якій за 5 років застосування на 25% зріс вміст органічної матерії в 20-сантиметровому шарі ґрунту.

Відродження ґрунтової біоти розблоковує важкодоступні речовини, необхідні для подальшого розвитку рослини. У поверхневому шарі накопичується вміст органічного вуглецю й, відповідно, гумусу, що утримує поживні речовини, підвищуючи їх біологічну ефективність. А щойно починає працювати біотика – зростає вологоємність ґрунту. Після зими цього зазвичай вистачає для нормального розвитку посівів. Досліджуючи зміни природної родючості ґрунту завдяки MZURI Pro-Till, українські науковці пересвідчилися у стабільності динаміки вмісту доступних сполук азоту та фосфору (після внесення 40 кг/га рідких комплексних добрив під час обробітку і 45 кг/га – під час сівби) протягом усієї вегетації. Вологоємність в орному шарі на 90-ий день становила 26,5 мм.

Крок 3: скористатися стартовими перевагами

На полях, де господарюють із MZURI Pro-Til, ріст, розвиток і формування всіх структурних елементів врожаю відбувається без зупинки із найменшими стресовими затратами енергії рослин на всі перепади в живленні. Коефіцієнт використання добрив завдяки їх рівномірному розподілу на глибину до 25 см смугового обробітку суттєво вищий, ніж за оранки.

004

У період затяжних і зливових дощів рівномірно розподілена агрегатом по всьому полю мульча запобігає його надмірному зволоженню і закисанню – вода через збережену капілярну сітку потраплятиме в глибші горизонти. А в спеку – мінімізується негативний вплив прямого сонячного проміння на ґрунт, тим самим запобігаючи його нагріванню й частково утруднюючи ріст бур’янів. Навіть у сухому грудкуватому ґрунті агрегат створює ідеальні стартові переваги для максимального розкриття потенціалу кожної насінини. Приміром, за попередника пшениці MZURI Pro-Til висіває насіння ріпаку в глибоко розпушені смуги ґрунту нижче стерньової платформи, куди є доступ вологи з нижнього горизонту. Тож отримані сходи зазвичай дуже якісні й життєздатні. Надалі рослини формують потужну кореневу систему на метр углиб і добре розвиваються упродовж усього періоду вегетації.

Посіви за смуговою технологією MZURI Pro-Til, як кажуть українські аграрії, значно стійкіші, ніж за оранки. Бонусом буде вища класність зерна й відчутне зростання врожайності. Пересвідчитися в цьому вже цьогоріч може кожен, хто має звитягу стати до бою на аграрному фронті. А фахівці BTA Group, офіційного дилера Mzuri в Україні, щодня невтомно працюють пліч-о-пліч зі своїми клієнтами –аби забезпечити їм усю можливу підтримку у ці непрості воєнні часи.

005
Рекламодавці останнього номеру