Переможці конкурсу «Трактор року-2022» на виставці EIMA в італійській Болоньї

Переможці конкурсу «Трактор року-2022»

У жовтні 2021 року в Італії відбулася одна із найбільш масштабних виставок сільгосптехніки у світі – EIMA. В рамках виставки відбулося нагородження переможців конкурсу «Трактор року-2022» (Tractor of the Year 2022). Ми вирішили детальніше розповісти про трактори-переможці Tractor of the Year 2022, а заразом – поміркувати про сучасні світові тренди у цьому важливому сегменті сільгоспмашинобудування.

АБСОЛЮТНИЙ ПЕРЕМОЖЕЦЬ У НОМІНАЦІЇ «ТРАКТОР РОКУ-2022»: JOHN DEERE 7R 350 AUTOPOWR

Незважаючи на істотне скорочення своєї виставкової активності у всьому світі, найпотужніший американський (і не лише американський) виробник сільгосптехніки продовжує перемагати у різноманітних конкурсах та номінаціях. Так, звання «Трактор року» та абсолютну перемогу здобула 350-сильна модель John Deere 7R 350 AutoPowr.

002

Цей універсальний польовий трактор компанія John Deere анонсувала ще рік тому. Модель виявилася настільки вдалою, що вже навесні 2021 року надійшла у продаж. Загалом 7R 350 AutoPowr відразу ж був приречений на популярність, оскільки 350 кінських сил – це найпоширеніший сегмент потужності для багатьох фермерських господарств, в тому числі в України. Саме під такі трактори виробляється більшість популярних моделей ґрунтообробних та посівних агрегатів. Це трактор із чутливою та зручною автоматичною трансмісією, ефективність якої посилено за рахунок технології передачі потужності стандарту Cat 4 HD. Це дозволяє більш ефективно використовувати з машиною важке навісне обладнання.

Також журі відзначило технологію кращого керування трактором Active Command Steering та технологія комплектації противаг EZ ballast (до 1700 кг).

При цьому John Deere 7R 350 AutoPowr – це по-справжньому надійний та зручний в роботі трактор – із великою кабіною з чудовою оглядовістю та ергономікою, комфортною амортизацією та дієвими електронними системами допомоги оператору. Трактор просто чудовий, саме тому вибір міжнародного журі, до складу якого входило 26 членів, нікого не здивував. Додамо до цього ще й хороший дизайн, котрий тішить погляд фермера, навіть найпрактичнішого.

«НАЙПРАКТИЧНІШИЙ ТРАКТОР-2022» (BEST UTILITY): JOHN DEERE 6120M AUTOPOWR

До речі, і в номінації «Найпрактичніший трактор-2022» перемогу святкував також John Deere. Мова про зручність, економічність та універсалізм використання машини. На рішення журі конкурсу вплинула ціла низка особливостей конструкції новинки американського виробника.

003

Це, зокрема, безступінчаста суперчутлива трансмісія, а також надзвичайна збалансованість трактора. За короткої колісної бази 2400 мм 6120M AutoPowr має максимально допустиму робочу масу 10,5 тонн, збалансованість якраз досягається за рахунок оптимального співвідношення розмірних та вагових характеристик трактора.

Вантажопідйомність новинки сягає 4,7 тонн і, що важливо, вона може чудово використовуватися у якості фронтального навантажувача. Саме тому, у фермерському господарстві він може працювати і день, і ніч, впродовж усього сезону, виконуючи широкий спектр робочих завдань. В цьому випадку фермер може заощадити на придбанні додаткової техніки, такої як фронтальний навантажувач.

Цей агрегат має повну комплектацію обладнання для ефективного використання технологій точного землеробства. Враховуючи що потужність двигуна 6120M AutoPowr становить 133 к.с., то ця модель стане в нагоді в першу чергу власникам невеликих та середніх фермерських господарств.

«СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ТРАКТОР-2022» (BEST OF SPECIALIZED): REFORM METRAC H75 PRO

Reform це німецько-австрійсько-швейцарська група компаній яка спеціалізується на виробництві спеціалізованих машин для комунального, лісового, сільського господарства.

006

Це, можливо, поки що не зовсім актуальна для ринку України машина, однак потенціал у таких тракторів надзвичайно високий. 71-сильний трактор Reform Metrac H75 pro розрахований на роботу у надскладних умовах і перш за все на крутих схилах, на яких полюбляє зростати виноград та інші плодово-ягідні культури.

Машина має низький центр ваги, гідростатичну трансмісію з можливістю одночасної роботи з двома агрегатами. Reform Metrac H75 pro з робочою довжиною 3,69 м та шириною 2,02 м може ефективно використовуватися для виконання будь-яких завдань, в тому числі найскладніших. На ньому встановлений 4-циліндровий двигун Perkins, об’ємом 2,8 л., цієї потужності більш ніж достатньо, аби не лише рухати машину, масою 2,8 тонн, але й водночас тягнути важкий заповнений обприскувач чи іншу причіпну техніку.

«НАЙЕКОЛОГІЧНІШИЙ ТРАКТОР-2022» (SUSTAINABLE TOTY): NEW HOLLAND T6.180 METHANE POWER

Цю розробку інженерів New Holland навряд чи можна назвати новою, оскільки про неї згадують вже впродовж декількох років, вона постійно збирає різноманітні нагороди на престижних міжнародних конкурсах. Але виробник не зупиняється на досягнутому і постійно вдосконалює її конструкцію.

007

Така увага з боку журі конкурсу до New Holland T6 Methane Power не випадкова, оскільки до сьогодні ніхто зі світових виробників не створив достойного конкурента цій моделі. 6-циліндровий двигун FPT, об’ємом 6,7 л, що працює на стисненому природному газі, забезпечує ту ж саму продуктивність роботи, що й дизельна версія T6.180, при цьому потужність машини досягає солідного значення в 180 к.с. із крутним моментом 740 Нм. Це дає змогу отримати цілу низку переваг. По-перше, витрати на паливо, навіть за нинішніх цін на газ будуть нижчими на 30-40% у порівнянні із дизельними машинами такої ж потужності. По-друге, New Holland T6 Methane Power має на 99% менше викидів твердих частинок, ніж аналогічна дизельна сільгосптехніка, скорочує викиди CO2 мінімум на 10%, а загальні викиди – на 80%.

Рекламодавці останнього номеру