№6-2021

У номері
АгробізнесВиклики-2022: для аграрної галузі і не тільки для неїВиклики-2022: для аграрної галузі і не тільки для неї
Із якими проблемами ми входимо в 2022 рік і на що потрібно звернути увагу, якщо ми хочемо вижити, зберегти державу та лад у ній. Здається, ми вже непогано навчилися співіснувати з коронавірусом, якщо вести мову про різноманітні карантинні обмеження. Трактори й комбайни виходять в поле, пшеничка росте, і в портах ані на мить не зупиняється відвантаження вирощеного врожаю.
Передові технологіїЛікар твого поляЛікар твого поля
Із технологією MZURI Pro-Til cільгоспвиробництво має шанс відродити екосистему й успішно керувати стихійними ризиками.
Передові технологіїФінансова успішність елеватора залежить від інноваційності його обладнанняФінансова успішність елеватора залежить від інноваційності його обладнання
Cтрімкий розвиток інформаційних технологій трансформує вимоги аграріїв, які хочуть отримувати технологічні продукти найвищої якості і при цьому щоб вони були простими в експлуатації.
МеханізаціяDisc-O-Mulch Gold: Ударна технологія!Disc-O-Mulch Gold: Ударна технологія!
Чому СФГ «Шевченко», що працює у Кіровоградській області, придбало дискатор Agrisem Disc­-O-­Mulch Gold та дуже ним задоволене.
Зернові технологіїСюрпризи сезону 2021, або чи зійшовся елеваторний баланс?Сюрпризи сезону 2021, або чи зійшовся елеваторний баланс?
На сьогодні елеваторні потужності України складають більше ніж 57 мільйонів тонн. Аграрії на кінець листопада 2021 року намолотили зернових і зернобобових майже 80 млн. т. Це трохи менше, ніж торік. Урожайність не виросла, кількість зерносховищ за рік збільшилась, здавалося б, баланс елеваторів та зерна повинен бути цілком прийнятний, адже в 2020 році навіть при менших загальних обсягах дефіциту зерносховищ не було.
МеханізаціяЖатки Dominoni від «Волинської фондової компанії»: Збирають і не ламаються!Жатки Dominoni від «Волинської фондової компанії»: Збирають і не ламаються!
Чому директор ТОВ «Агроком КР» Максим Клименко купує винятково жатки італійської компанії Dominoni.
МеханізаціяПричіпний обприскувач UNIA EUROPA 4028: вісім сезонів – і як новенький!Причіпний обприскувач UNIA EUROPA 4028: вісім сезонів – і як новенький!
Попри відносно невелику площу оброблюваних земель (700 га) ФГ «Малоолександрівське», що розташоване в Дніпропетровській області, знаходить ресурси для якісного вдосконалення агротехнології. Зокрема, у господарстві відмовилися від мінімального обробітку ґрунту з використанням дискової борони та переходять на стріп-тілл, закупивши для цього необхідну техніку.
МеханізаціяРозкидач мінеральних добрив UNIA MXL 3000: 300 гектарів за ніч із 80-сильним трактором!Розкидач мінеральних добрив UNIA MXL 3000: 300 гектарів за ніч із 80-сильним трактором!
Мінеральні добрива постійно дорожчають і, зарадити цій тенденції фермери неспроможні. Навіть якщо господарство працює в економ-режимі й використовує лише селітру та карбамід, то однаково мусить буквально розкидати на кожному гектарі гранул на декілька тисяч гривень. Загалом же частка міндобрив у загальній вартості вирощування сільгоспкультур на сьогодні перевищує 50%.
АгровиставкиПереможці конкурсу «Трактор року-2022» на виставці EIMA в італійській БолоньїПереможці конкурсу «Трактор року-2022» на виставці EIMA в італійській Болоньї
У жовтні 2021 року в Італії відбулася одна із найбільш масштабних виставок сільгосптехніки у світі – EIMA. В рамках виставки відбулося нагородження переможців конкурсу «Трактор року-2022» (Tractor of the Year 2022). Ми вирішили детальніше розповісти про трактори-переможці Tractor of the Year 2022, а заразом – поміркувати про сучасні світові тренди у цьому важливому сегменті сільгоспмашинобудування.
АгробізнесЕкономічний патріотизмЕкономічний патріотизм
«Купуй українське!» Звучить красиво, патріотично. Чуємо цей заклик звідусіль: від багатьох експертів, партій, особливо в пору виборів. Але в житті кожен віддає перевагу якісним імпортним товарам: доброму одягу, надійним автівкам, побутовій техніці, будівельним матеріалам. Вибираючи ту або іншу вжиткову річ, про патріотизм згадуємо хіба іноді. Чому? Хіба ми не любимо батьківщину, не хочемо збільшувати надходження в її бюджет?
Зернові технологіїЗамість газу…Замість газу…
Чи можна перевести сушіння зерна на тверді види палива без втрати ефективності.
Все – за раз!Все – за раз!
Економічна доцільність застосування універсальних посівних агрегатів, здатних одночасно проводити обробку ґрунту та внесення добрив.
МеханізаціяМатематика штучного дощуМатематика штучного дощу
Що потрібно врахувати перед тим, як упроваджувати зрошення?
Дата виходу15 грудня 2021 року
Місяці передплатилистопад-грудень
Рекламодавці останнього номеру