Розкидач мінеральних добрив UNIA MXL 3000: 300 гектарів за ніч із 80-сильним трактором!

Мінеральні добрива постійно дорожчають і, зарадити цій тенденції фермери неспроможні. Навіть якщо господарство працює в економ-режимі й використовує лише селітру та карбамід, то однаково мусить буквально розкидати на кожному гектарі гранул на декілька тисяч гривень. Загалом же частка міндобрив у загальній вартості вирощування сільгоспкультур на сьогодні перевищує 50%.

Розкидач мінеральних добрив UNIA MXL 3000

Тож сьогодні фермери міркують над тим, щоб не просто «внести добрива», а зробити це таким чином, щоб ефективно використати кожну гранулу й кожну витрачену гривню. При цьому невеликі та середні за площею господарства часто не мають змоги купувати дорогі розкидачі, а тому ретельно придивляються до надійних, адекватних щодо затрат, рішень. У якості такого у ФГ «Малоолександрівське» (Дніпропетровська обл.) вибрали польський розкидач UNIA MXL 3000 від «Волинської фондової компанії», і не прогадали.

ФГ «Малоолександрівське» – це міцне аграрне господарство, у якому обробляють 700 га, вирощуючи традиційні для регіону сільгоспкультури. Рік за роком, працюючи над удосконаленням технології агровиробництва, тут зрозуміли, що необхідно раціонально оновити парк техніки.

– Раніше в нас був вітчизняний розкидач. Звісно, що своє він справно відслужив, тож настав час підніматись на вищий рівень. Ми постійно придивлялися на поле під час підживлення чи основного внесення добрив і звернули увагу, що гранули були розташовані на поверхні нерівномірно. І до того ж частина посівів мала блідо-зелене забарвлення, що свідчило про те, що азотні добрива були внесені нерівномірно. Були питання й щодо дотримання норми внесення, і до продуктивності, а особливо до надійності вузлів машини, – розповідає головний агроном ФГ «Малоолександрівське» Станіслав Ус.

Пан Станіслав виконує в господарстві відразу дві функції, працюючи водночас і головним агрономом, і інженером. Тобто, наш співрозмовник добре розуміється як в агрономічних особливостях технології, так і безпосередньо в техніці.

002

– Поряд із тим, самі бачите, що добрива постійно дорожчають, і від їх точного внесення залежить багато. Тож кілька років тому ми почали підшуковувати новий розкидач. Нам потрібна була надійна високопродуктивна модель із простими налаштуваннями та точними внесеннями. Ну, і щоб була приступна за ціною. Порадившись із сусідами, звернули увагу на UNIA MXL 3000, про який ми вже отримали з різних джерел найкращі відгуки. Тим паче, що дилер UNIA, «Волинська фондова компанія», має в наших краях бездоганну репутацію. Наразі маю сказати, що всі наші очікування справдилися на 200%, – стверджує пан Станіслав.

Новенький розкидач міндобрив UNIA MXL 3000 з’явився в ФГ «Малоолександрівське» три роки тому, і за цей час відпрацював уже понад 5000 гектарів.

– Спочатку, щиро кажучи, ми трохи побоювалися, що машина не потягне наших вимог та умов роботи, як це було з вітчизняним. Адже основний лімітуючий чинник урожайності в нашому регіоні – це волога. Ми її мусимо буквально ловити в лютому-березні й заходити в поле підживлювати озимину навіть по мерзлоталому ґрунту, а іноді і по справжній багнюці. Не встигнеш – і все, – зазначає пан Станіслав.

Як виявилося, завдяки продуманій конструкції шасі, компонуванню машини та широкій задній гумі UNIA MXL 3000 спокійно почувається і на снігу, і на льодовій кірці на поверхні ґрунту, і на в’язкому перезволоженому ґрунті.

– Що особливо вражає: тут все-таки три тонни добрив у бункері, а розкидач упевнено працює по багнюці чи по снігу. Широка задня гума робить чудеса. Причому UNIA MXL 3000 у нас агрегатується з трактором потужністю лише 89 к.с. Гадаю, що і 80-сильний трактор упорався б, – вважає представник ФГ «Малоолександрівське».

Відповідно, у господарстві істотно зросли темпи основного та передпосівного внесення міндобрив, особливо ранньовесняного підживлення посівів озимих культур.

– Навесні трапляється таке, що поверхня ґрунту більш-менш стійка лише у нічний час. Ми запускаємо наш розкидач і за ніч робимо 200, а той 300 гектарів. Тобто, із нашими оброблюваними площами, можемо підживити всю озимину за один, щонайбільше два рази. Це дуже важливо з усіх точок зору, – наголошує Станіслав.

Аналогічну високу ефективність машина демонструє й у плані якості виконання своєї безпосередньої роботи.

– Знову ж таки, десь у душі ми не вірили, що розкидач витримає усі заявлені характеристики… Але коли перші два-три рази ним попрацювали, то зрозуміли, що в нас більше не виникатиме проблем ані з дотриманням норм унесення добрив, ані з шириною розкидання; коротше кажучи, UNIA MXL 3000 просто ідеально виконує свою роботу. Тут надзвичайно зручні й зрозумілі налаштування. Коли розкидач привезли в господарство, то інженер «Волинської фондової компанії» приїхав із ним і приблизно за 3-4 години навчив нас, як виставляти навіску, крильця, налаштовувати машину на внесення різних видів добрив тощо. Тут це все реалізоване настільки просто, що підготовка розкидача перед роботою займає лічені хвилини. Буквально: заправив бункер, виставив крильця – і поїхав. Можна не боятися залишити механізатора самого в полі, бо знаєш, що налаштування прості, і людина не помилиться, – розповідає головний інженер ФГ «Малоолександрівське».

Хоча максимальна ширина розкидання гранульованих міндобрив в UNIA MXL 3000 може досягати 36 метрів, у господарстві встановили її на рівні 28 метрів, щоб уніфікувати її з робочою шириною обприскувача. Це дало змогу встановити єдину технологічну колію та істотно підвищити ефективність і продуктивність виконання польових операцій.

– Причому задану ширину розкидання гранул наш польський розкидач витримує буквально із точністю до декількох сантиметрів. Якщо це 28 метрів, то це таки 28 метрів, а не 26 чи 30. Аналогічним чином машина витримує саму норму внесення міндобрив. Якщо я встановлюю 100 кг селітри чи карбаміду, то можу бути впевненим, що буде внесено саме такий обсяг добрив на 1 гектар, причому не просто внесено, а рівномірно розподілено по поверхні поля, – вказує Станіслав.

Така точність та рівномірність розкидання добрив стала можливою завдяки надійним електронним та механічним рішенням, що реалізовані в конструкції UNIA MXL 3000.

– Зазвичай, ми працюємо на швидкості 10-12 км/год., проте, якщо дозволяють умови роботи, можемо підвищити її й до 15 км/год. Норма внесення та точність роботи залишається сталою, і задані 100 кг будуть розкидатися, незалежно від того, чи швидкість машини 8 км/г од, чи 15 км/год. До того ж, можна оптимально відкалібрувати машину, залежно від того, із якими добривами працюємо. Раніше все вручну калібрували, рахували гектари, щоб усе сходилося… А зараз цілий процес контролює комп’ютер. Сам монітор дуже зручний у користуванні: можна замовити як кнопкову, так і сенсорну версію. Усе вмикається та вимикається однією клавішею. На моніторі бачимо всю необхідну інформацію: кількість гектарів, наповненість бункера, швидкість роботи тощо. Повторюю, що тепер не страшно самого механізатора в поле випустити! Якщо треба спрацювати на краях поля, то можна відключити або ліву, або праву сторону й заощадити добрива, – пояснює представник ФГ «Малоолександрівське».

Ну, і який інженер не відзначить виняткову надійність машини, із якою працює.

– Із попередньою моделлю повсякчас мали якісь клопоти: то шплінт випав, то корозія, то ще щось. Натомість тут ми взагалі забули, що можуть бути несправності. При елементарному догляді за розкидачем він ніколи не підведе, жодних поломок чи зупинок в роботі у нас не було. Усе чітко й за планом, не потрібно нічого розбирати та перевіряти. У разі чого - набрав телефон інженера «Волинської фондової компанії, той підкаже, що потрібно – і все, – резюмує головний інженер господарства.

РОЗКИДАЧІ МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ UNIA MXL – ТОЧНІСТЬ І ПРОДУКТИВНІСТЬ

Розкидач мінеральних добрив UNIA MXL забезпечує точність розкидання великих обсягів гранульованих добрив. Нові розкидачі UNIA MXL з бункером від 1200 до 3000 дм3 і робочою шириною до 36 м, можуть використовуватися в господарствах із різною площею обробітку, в яких особливо важливою є точність розкидання добрив і висока продуктивність роботи. Шнековий дозуючий механізм із безступінчастим гідроприводом гарантує оптимальну точність. Дозування добрив здійснюється за допомогою зміни кількості обертів шнека. У навісних розкидачах MXL встановлюється комп’ютер для забезпечення внесення бажаної норми незалежно від швидкості руху трактора, а в причіпних розкидачах MXL контроль і точність розкидання добрив забезпечує Unia Terminal System компанії Muller – повністю автоматичне регулювання дози добрив незалежно від швидкості руху і можливість точного розкидання з системою GPS. Внесення добрив на краю польових угідь з використанням гідравлічної складної системи контролю LIMITER дозволяє швидко й без зупинки вносити добрива.

Рекламодавці останнього номеру