Переваги зерносушильного обладнання шведського бренду Tornum

Переваги зерносушильного обладнання шведського бренду Tornum

У даний час у шахтних зерносушарках найчастіше використовується метод прямого нагріву з застосуванням пальників прямого нагріву (лінійних пальників).
Італійська компанія Tecflam (Текфлам) уже довгий час є лідером у виробництві пальників прямого нагріву для зерносушильних комплексів, і саме ними комплектуються зерносушарки Tornum.

ЛІНІЙНИЙ ПАЛЬНИК

Лінійні пальники забезпечують стабільну температуру агента сушіння під час усього процесу при мінімальному споживанні палива. На відміну від традиційних пальників у лінійних пальниках тепловий розподіл значно кращий. Швидкість повітря в пальнику регулюється двома спеціальними дефлекторами. Над пальником встановлена панель відсікання полум'я, що виготовлена з нержавіючої сталі. Її завданням є виключення виникнення направлених потоків дуже гарячого повітря. Тепле повітря з пальника потрапляє у вертикальний і дуже широкий теплоізольований канал.

СИСТЕМА КОМП'ЮТЕРНОГО УПРАВЛІННЯ

Конструкція зерносушарки дозволяє сушити зерно дбайливо, не травмуючи й не перегріваючи продукт, використовуючи мінімальну кількість транспортних механізмів і пристроїв, оскільки пульт управління зерносушарки забезпечує її роботу в автоматичному режимі з постійним моніторингом стану теплового процесу, всіх робочих модулів, захистом від перевантажень і загорянь. Датчики контролю температури включені до складу керуючої автоматики сушарки й не допускають перевищення температури зерна та агента сушіння.

Програмне забезпечення повністю українською мовою, управління здійснюється як безпосередньо з пульта управління за допомогою зручного сенсорного екрана, так і за допомогою ПК.

002

Внутрішні сходи з майданчиками відпочинку забезпечують повний контроль і можливість обслуговування вентиляторів, бункера вологого продукту, камери холодного і гарячого агента, зернової шахти.

Паралельно по зовнішній стороні зерносушарки змонтовані комфортні майданчики, звідки можна легко провести очищення сушильної колони. Майданчики встановлені на висоті 2,5-3,5 м один від одного й запобігають можливості падіння з великої висоти; комфортні сходи гарантують безпечний доступ до будь-якого майданчика.

Двері з системою блокування розташовані по всій висоті зерносушарки. Зона, у якій знаходиться пальник, захищена від опадів і пилових частинок із застосуванням спеціальної фільтрувальної сітки з нержавіючої сталі.

ПОВНА ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ ШАХТИ

Зерносушарка TORNUM призначена для роботи в будь-яких кліматичних зонах у будь-яку пору року. Продуктивність зерносушарки не знижується навіть в екстремальних умовах: сушка можлива навіть при –20 °С. Це можна досягти за рахунок повної теплоізоляції шахти. На відміну від усіх конкурентів, які встановлюють теплоізоляцію лише в зоні гарячого повітря, TORNUM ізолюють усю сушарку. Це гарантує повне збереження тепла і його ефективне використання, запобігає утворенню конденсату в зоні відпрацьованого повітря. Теплоізоляція зерносушарки виконана за типом сандвіч панелей зовнішнього монтажу. Це допомагає продовжити термін служби сушарки й захищає ізоляцію від руйнування. Крім того, топкова камера також схована в шахті сушарки й ізольована від впливу навколишнього середовища. Це дозволяє досягти максимального ККД сушарки і в дощ, і в сніг.

РІВНОМІРНІСТЬ СУШІННЯ

Конструкція шахти забезпечує рівномірне обдування й перемішування зернової маси. У зерносушарках TORNUM продування зернового шару відбувається в двох напрямках, а не з одного боку, за рахунок унікальної схеми розташування провідних каналів. Кожен канал для вхідного повітря (агента сушіння) оточений вивідними каналами, завдяки чому створюється зона змішаного потоку, тобто по всій товщині зернового стовпа температура агента сушіння однакова й зерно нагрівається рівномірно.

003

Особливість сушарок TORNUM у тому, що форма повітряних каналів зі змінною геометрією забезпечує більший об'єм повітря в сушильній колоні й більш рівномірний його розподіл, що в свою чергу гарантує ефективне й абсолютно рівномірне нагрівання зерна в сушильній колоні (шахті).

ПАЛЬНИКИ TECFLAM

Основним видом палива для пальників даного класу є газоподібне паливо (природний газ, зріджений газ). Великим плюсом пальників прямого нагріву можна назвати те, що в них відсутня камера згоряння і пальник установлюється безпосередньо в повітроводі. Завдяки конструкції подовженої форми забезпечується рівномірний розподіл нагрітого технологічного повітря в корпусі сушарки. Основна перевага лінійних пальників – це великий діапазон регулювання потужності від мінімальної до максимальної (в основному, найменший діапазон 1:10, але в деяких випадках 1:15). Простота регулювання потужності пальника дозволяє здійснювати сушку в літню пору при низькій тепловій потужності без потреби в коригуванні (різниця між температурою зовнішнього повітря і робочою температурою 10 °С), а в зимовий період при більш високій теплової потужності (різниця 150 °С). При виборі модуляційного режиму і при наявності якісного контролера температури ми можемо гарантувати, що коливання температури сушки складуть +/– 1 °С від заданого значення. Існують також інші режими роботи пальника (двоступеневий або одноступеневий), але їх показники гірше методу прямого нагріву.

Лінійні пальники компанії Tecflam попередньо оснащуються пристроєм байпас. Цей пристрій дозволяє зменшувати полум'я під час вивантаження сушарки (коли заслінки контролю пилу закриваються для обмеження припливу повітря), а потім повернути його на вихідний рівень.

Усі пальники оснащуються системою моніторингу технологічного повітря (з реле тиску або вакуумним вимикачем), що допомагає уникнути запуску пальника при відсутності первинного повітря в сушарці.

Існують сушарки, на які встановлюється лише один пальник, а також такі, де встановлюється два пальники (один для зовнішнього повітря, другий для рециркуляції). У цьому випадку пальник для рециркуляції має спеціальні параметри для газової рампи, вентилятора та панелі управління.

004
Існує два основні класи пальників прямого нагріву:
  • Пальники, що не мають власного вентилятора для подачі повітря спалювання (зустрічаються рідше);
  • Пальники, обладнані спеціальним вентилятором (зустрічаються частіше).
Газова рампа сконструйована у відповідності до стандартів UNI EN 746-2. Розміри й характеристики підбираються залежно від типу газу, тиску, необхідної теплової потужності.
Панель управління пальника може бути оснащена різними опціями:
  1. Повноцінна панель на пальнику, з основним пультом управління (функціонування та аварійна сигналізація),
  2. Комутаційний пристрій на пальнику + окрема панель із багатожильним кабелем та роз'ємами,
  3. Комутаційний пристрій на пальнику + окремий електричний пристрій + комутаційна схема для основного пульта.
005
Рекламодавці останнього номеру