Поліуретанове футерування елеваторного обладнання – на що треба звернути увагу

ф0

Сезон ремонтних робіт на елеваторах у розпалі, бо ж треба встигнути до збирання перших зернових. Зношення самопливного обладнання – це одна з болючих проблем елеваторників. За сезон завантаження­розвантаження зерна це обладнання зношується, пошкоджується, з’являються навіть протерті дірки, через які сиплеться зерно. А це вже прямі втрати.

Як вирішення проблеми зносу самопливного обладнання є поліуретанове футерування, яке надійно захищає металеві поверхні від зносу й корозії. Поліуретан має ряд переваг над іншими матеріалами, що використовуються для футерування обладнання. Цей матеріал стійкий до стирання, він уп’ятеро стійкіший за метал і втричі стійкіший за гуму й при цьому він легкий, пружний, що особливо важливо для запобігання травмуванню зерна. І саме завдяки пружності поліуретану від травмування вберігається від 2 до 5% зерна, а це вже значні прибутки!

Наше підприємство, НВП «Форполімер», більше десяти років займається виготовленням поліуретану та поліуретановим футеруванням елеваторного обладнання, тож з практики знаємо, на що треба звернути увагу при замовленні поліуретанового футерування.

По перше, зверніть увагу на сам матеріал. Його якість ви можете перевірити самотужки: гострим предметом проведіть по поверхні матеріалу. На якісному матеріалі навіть сліду не залишиться, а на неякісному може зійти стружка. Також, на предмет якості матеріалу, ви можете поспілкуватися зі своїми колегами, у кого вже працює поліуретан обраного вами виробника.

По друге, треба визначитись з товщиною захисного шару поліуретану, а також з методом його нанесення на поверхню обладнання.

Товщина захисного шару поліуретану залежить від обсягу зерна, що буде проходити за рік, за п’ять років. Від цього показника залежить термін роботи обладнання. Методів нанесення поліуретанового футерування є кілька й залежать вони від того, де буде встановлено захисний шар поліуретану, яке саме зерно буде транспортуватись і яким буде температурний режим. Це важливо тому що, наприклад, зерно соняшнику або сої може налипати на поверхню й уповільнювати швидкість потоку зерна, або ви плануєте футерувати дно конвеєра, який буде транспортувати гарячий шрот.

Далі розглянемо методи футерування й визначаємось, що вам краще підходить.

Поліуретанове футерування вкладками в труби, сектори, перехідні патрубки. Такий метод зручний для футерування стандартизованого обладнання. Але він не підійде для елеваторів, що спеціалізуються на зберіганні та переробці соняшнику. Вільне положення поліуретанової вставки в металевій трубі сповільнює рух соняшнику й знижує швидкість перевалки. Поліуретанові вкладки повинні стояти вільно, тому що при нагріванні поліуретан подовжується до 1% і якщо вкладка має надлишковий розмір, при подовженні вона піде хвилями й протреться.

Є ще два нюанси: при встановленні поліуретанових вкладок у труби не повинно бути надлишкових «порожків», зерно повинно рухатись по рівній поверхні та, що дуже важливо, якщо ви вже почали футерувати маршрут, то його потрібно виконати по всій довжині.

ф1

Для навантаженого обладнання, наприклад, секторів, перехідних патрубків та вводів НВП «Форполімер» розробив і впровадив у виробництво обладнання з потовщеними стінками для більш тривалого терміну експлуатації.

Поліуретанове футерування методом гарячої адгезії. Такий метод рекомендується для особливо навантажених ділянок. Поліуретан щільно прилягає до металевої поверхні обладнання й повністю повторює його внутрішню форму, закриває гострі кути та виступи, що запобігає травмуванню зерна. Щільне прилягання поліуретану до металевої поверхні дозволяє уникнути дії теплового лінійного розширення. Підрив поліуретану при цьому виключений. Такий метод футерування був успішно застосований на елеваторах компанії «Кернел», «Епіцентр К», «ТІС-Міндобрива». Ми рекомендуємо цей метод для елеваторів, що спеціалізуються на олійник культурах або з великими обсягами перевалки. Ще одна перевага цього методу – помилки при монтажі обладнання тут виключені, та й зберігання та транспортування такого обладнання не потребує додаткових витрат.

Проте який би метод поліуретанового футерування ви не вибрали, воно повинно бути! Нагадуємо ще раз: його якість і надійність залежить від трьох складових – це якість матеріалу, правильність підібраного методу футерування й правильний монтаж. Тоді ви збережете зерно від травмування, а ваше обладнання служитиме вам довго й забезпечуватиме прибутки.

Якщо у Вас залишилися будь-які питання – дзвоніть за телефонами: 066-045-98-88, 098-793-93-15.

Комерційний директор ТОВ НВП «ФОРПОЛIМЕР»
Ткаченко Лариса Володимирівна

Рекламодавці останнього номеру