Проста і багатофункціональна борона «Колісниця» КБ-400

Колісна борона проекту «Колісниця» КБ­400 ­ перш за все це ефективне вологозбереження й створення захисного шару сендвіч­мульчі, а також вирівнювання полів, подрібнення пожнивних решток та створення передпосівного ложе.

005

В основі цього агрегату лежить новий запатентований спосіб обробки ґрунтів за допомогою культиваторної лапи, що обертається. Дана ідея базується на тому, що зрізати пожнивні рештки та бур’яни значно легше гострим краєм обруча колеса, що обертається під певним кутом атаки, ніж традиційною культиваторною лапою.

Ця інноваційна технологія Hori-Till (горизонтального обробітку ґрунту) в сільському господарстві дає новий підхід до ефективного вологозбереження, а рівень знищення бур'янів та стерні від 98% без виривання кореневища фактично замінює хімпрополку.

Обробіток ґрунту – важливий агрозахід у сільськогосподарському виробництві, і від того, яка технологія при цьому застосовується, залежить як урожай, так і його собівартість.

З-поміж безлічі різних пропозицій аграрієві необхідно вибрати знаряддя конкретного виробника, що не так просто, але вибираючи інструмент, ви вибираєте технологію.

Інноваційне ґрунтообробне знаряддя – Колісна борона КБ-400 «Колісниця», проходить випробування на полях відомого українського виробника «Краснянське СП «Агромаш». Цей агрегат розроблений сумісно компанією «Діапазон» та СП «Агромаш».

002

Проект «Колісниця» створювався для вирішення низки проблем: вологозбереження, видалення бур'янів та стерні, рівномірного розподілення по площі пожнивних решток, вирівнювання полів, передпосівної підготовки ріллі та відродження природного стану ґрунту за Овсінським. Практика випробувань показала, що знаряддя ефективно виконує поставлені завдання, особливо ефективна «Колісниця» при роботі на стерні ріпаку, ячменю, озимих, а також добре зарекомендувала себе по пожнивних рештках соняшнику та кукурудзи, є й досвід використання по сидератах.

На полях, де була виконана передпосівна обробка КБ-400, ґрунтова волога навіть за відсутності дощів та завдяки «точці роси» або сухому поливу зберігається на два тижні довше. «Колісниця» лише за один прохід виконує якісний передпосівний обробіток, а саме, вирівнює поле, формує передпосівне ложе й надійно зберігає весняну вологу за рахунок створення сендвіч-мульчі верхнього шару та ущільненого передпосівного ложа під ним. Шар мульчі, утворений цим агрегатом, має унікальні властивості, бо сама мульча має структуру сендвіча: знизу – дрібна фракція ґрунту, всередині – дрібноґрудкувата, а зверху – пожнивні рештки та зрізані бур’яни.

Порівняльні аналізи врожайності пшениці на тій частині поля, що оброблена перед посівом «Колісницею», з тією частиною, яку в той же час обробляли культиватором, показали збільшення врожаю до 15%. До того ж було істотно зекономлено пальне й час, якого завжди в цей період не вистачає.

Спостерігається значна економія, як коштів, так і часу, зокрема, через те, що тяговий опір при роботі з «Колісницею» на 40% нижчий, ніж у середнього культиватора, а робоча швидкість – до 18 км/год. Можна впевнено стверджувати, що «Колісниця» поєднала в собі кращі риси легкої борони, лущильника, рублячого котка та передпосівного культиватора.

Також слід відзначити, що конструкція Колісної борони проста, а робочі органи довговічні. Модельний ряд планується виробляти під усі класи сучасних тракторів.

001
Рекламодавці останнього номеру