Пружинна борона UNIA AKCENT: без ґрунтової кірки та бур’янів.

002

Сьогодні для того, щоб нормально займатися богарним землеробством на півдні України, потрібно мати неабияку витримку й бути справжнім професіоналом своєї справи. А ще – обрати ефективну технологію вирощування сільгоспкультур, опираючись на сучасні дієві рішення.

Так, у ФГ «Спартак Агро» вже впродовж чотирьох років поспіль ефективно застосовують пружинну борону UNIA AKCENT, котра перетворилася в незамінний агрегат для обробітку і ярих, і озимих. Використання борони разом із технологічними рекомендаціями офіційного дилера техніки ­ відомого польського виробника, дає змогу колективу ФГ «Спартак Агро» отримувати стабільну рентабельність виробництва в непростих умовах Миколаївської області.

003
Юрій Андрійович Плюхов, керівник ФГ «Спартак Агро»:

Маємо в обробітку понад 600 га ріллі. Основні сільськогосподарські культури – озима пшениця, ячмінь, соняшник, горох. Працюємо за традиційною технологією, застосовуючи глибоку оранку. Накопичення вологи в ґрунті впродовж останніх років, вочевидь, є недостатнім, тому надалі плануємо використовувати мінімальні технології обробітку ґрунту. Ми знаходимося в південному регіоні, відтак відчуваємо нестачу вологи, особливо в останні роки. Усе, що потрібно за технологією, що залежить від людей, ми вносимо і робимо вчасно, а далі вже надія на погоду, на опади. По зернових у нас середня врожайність перебуває на рівні 40 ц/га, а по соняшнику вирощуємо до 25 ц/га.

З «Волинською Фондовою Компанією» ми співпрацюємо вже п’ять років. Пружинну борону UNIA AKCENT придбали чотири сезони тому й дуже задоволені її роботою. Борона дуже толерантно працює з сільськогосподарськими культурами. Наприклад, ранньої весни агрегат з бороною проходить по озимій пшениці, виконуючи санітарно-очисні заходи на посівах.

Далі перед сівбою соняшника по культивації виконуємо передпосівне боронування для знищення невеликих бур’янів – UNIA AKCENT просто ідеально вирішує цю проблему за рахунок того, що вона має пружини, котрі вібрують і знищують паростки шкідливих рослин.

Завдяки цьому агрегату ми отримуємо чисті та ідеальні поля, що дозволяє в кінці квітня-на початку травня почати посівну кампанію соняшнику. Коли з’являються сходи, проходимо ще раз і знову прибираємо сходи бур’янів, що забезпечує відмінний подальший розвиток культурних посівів.

Це високопродуктивний агрегат, обсягів робіт у нашому господарстві його цілком вистачає для його повного завантаження, але, можливо, поміркуємо й придбаємо ще одну пружинну борону UNIA AKCENT. Для цього агрегату оптимальним є використання трактора з потужністю двигуна 115 к.с.

Для інших колег-фермерів із півдня України я однозначно рекомендував би використовувати агрегати UNIA AKCENT, що дозволить їм ефективно вирішувати проблему зі збереженням вологи в ґрунті, передпосівного обробітку, боротьби з бур’янами тощо.

Для нашого господарства це придбання дало саме той оптимальний результат, на який ми розраховували.

В останні роки крім борони, у ВФК ми також придбали розкидач мінеральних добрив і причіпний обприскувач, вся техніка працює без жодних нарікань.

Також хочу відзначити сервісне обслуговування від менеджерів «Волинська фондова компанія», яке є дуже професійним та якісним. Служба сервісу від ВФК завжди вчасно й надійно постачає замовлені нами запасні частини. Якщо в нас виникали будь-які негайні потреби щодо ремонту або налаштування агрегатів, то менеджери ВФК завжди були на зв’язку й максимально оперативно вирішували питання.

004
Геннадій Семчев, механізатор ФГ «Спартак Агро»:

Пружинна борона UNIA AKCENT у нашому господарстві працює ідеально, ми з нею не маємо жодних проблем. Ми її використовуємо на різних видах культур, зокрема, на пшениці та соняшнику. По соняшнику агрегат просто ідеально працює й дозволяє якісно знищувати бур’яни. Пружини борони дуже якісні й надійні – жодна за час роботи не вийшла з ладу, не загублена, не поламана. Серед усіх поломок за чотири роки роботи – лише одне пробите колесо, що було оперативно замінене.

Для мене дуже важливим є також просте й зрозуміле налаштування агрегату на глибину обробітку ґрунту, що дозволяє просто в полі відрегулювати борону.Своєю чергою продуктивність роботи цього польового агрегату залежить від культури, і ми не поспішаємо з роботою в полях. Наприклад, соняшник висотою 15-20 сантиметрів заборонували за три години на площі 17 гектарів. Бур’яни були у фазі ниточки і UNIA AKCENT дуже якісно прибирає їх, а потім передпосівна культивація готує оптимальний ґрунт до сівби насіння. При цьому витрати пального на гектар зовсім незначні.

Менеджер з продажу «ВФК»:

Я не впевнений, чи камера може це захопити – видно як з поля волога випаровується! Наче хмара якась піднімається в небо. У ґрунті після зими залишилися капіляри, по яких ця волога випаровується. За добу може бути втрачено від 20 до 200 тонн вологи з гектара полів. Уявляєте, яка це маса води й наскільки вона важлива для рослини в період проростання й вегетації. Тому можливість на цьому полі працювати пружинною бороною UNIA AKCENT дозволяє ефективно порушити ґрунтову кірку. Минулий рік засвідчив, що Миколаївська, Одеська та Херсонська області потерпали від сильної посухи, тому для аграріїв цих областей дуже актуальним є використання спеціальних ранньовесняних операцій для збереження вологи та знищення бур’янів.

Пружинна борона UNIA AKCENT – це багатофункціональний агрегат, що завоював довіру фермерів не лише через якість виготовлення та ідеальну роботу в полі. Річ у тому, що ця борона є універсальним помічником у кількох технологічних операціях. За її допомогою можна виконувати передпосівну підготовку ґрунту, закривати вологу, механічно знищувати бур’яни, причому завдяки великій кількості зубів на рамі агрегату чудово вирівнюється поверхневий шар ґрунту, створюється якісне посівне ложе. На окремих полях, використовуючи цю борону, можна значно зменшити або взагалі відмовитися від обробки полів гербіцидами.

Загалом її використання характеризується як максимально делікатна робота з посівами – увесь секрет борони полягає в високоякісному матеріалі, з якого виготовлені робочі органи – зубці. Ці зуби так спроектовані, що вони витягують з ґрунту паростки бур’янів. Водночас агрегат може розривати ґрунтову кірку та руйнувати капіляри, по яких випаровується волога. Завдяки делікатності пружних пальців агрегату цю технологічну операцію можна повторювати кілька разів упродовж вегетації культури.

005

Завдяки вдалій конструкції пружинна борона UNIA AKCENT може швидко й легко переходити з транспортного положення в робоче. У робочому положенні вона може мати 6, 9 або 12 метрів захвату – у залежності від потреби та можливостей трактора. У господарстві «Спартак Агро» використовується дев’ятиметрова борона, що прекрасно агрегатується з трактором від 80 к.с. Завдяки вдалій конструкції агрегат можна налаштовувати на роботу з культурою, що має висоту до 40 см. Наша пружинна борона може працювати по озимих та просапних культурах, рух агрегату здебільшого відбувається впоперек рядка. Варто звернути увагу, що зуби борони спеціально проектовані для роботи під кутом. Тут використовується справжня шведська сталь, що має відмінну пружність і після навантаження легко повертається у висхідне положення. Як складові використовується німецька гідравліка та шведська сталь, тобто якість компонентів агрегату найкраща. Співвідношення ціна/якість цього агрегату найкраща – за рахунок того, що він складається в Польщі. Тому для українських фермерів ця борона є доступною й оптимальною за всіма показниками.

Якщо вести мову про якість роботи, то слід наголосити, що в борони UNIA AKCENT відсутній ефект потрапляння зубів в одну й ту ж борозну, швидке та зручне переведення з транспортного в робоче положення, висока маневреність на розворотах. Завдяки великій кількості зубів якість розробки ґрунту дуже висока й оптимальна, дозволяє виконувати операції по всій площі поля.

Також важливим є те, що бороною можна виходити в поле з першим весняним теплом й відразу опрацювати до 18 рядків просапних культур. Не менш важливим є те, що «Волинська фондова компанія» надає сервісні послуги в усіх регіонах України, тому власник UNIA AKCENT, як і усіх інших наших машин та агрегатів, може бути впевненим у їх безперебійній ефективній роботі.

Юрій ДИВАК

Рекламодавці останнього номеру