Розкидачі мінеральних добрив UNIA RCW від «Волинської фондової компанії» збільшують урожайність і прибутки!

Фермерське господарство «Лариса-­2008» (с. Новов’язівське, Юр’ївського р­ну, Дніпропетровської обл.) наприкінці 2019 року придбало у ВФК розкидач мінеральних добрив UNIA RCW 8200 PLUS M. Чому господарство вибрало саме цей агрегат і як він відпрацював перший сезон, кореспондентові нашого журналу розповідає агроном підприємства Павло Книш.

001

Зима, роботи в полі немає, тож роздивляємося розкидач безпосередньо на машинному дворі. Як і личить дбайливим господарям, уся техніка в господарстві зберігається під накриттям у теплих ангарах. У зимовий період її тут обслуговують і ремонтують. Відразу впадає в око, що на підприємстві дбають про свій технічний парк і надають перевагу сучасним високопродуктивним машинам.

– Наше господарство має в обробітку 1500 га ріллі. На своїх полях, з дотриманням сівозмін, намагаємося вирощувати ті культури, що забезпечують кращий економічний ефект: пшеницю, ячмінь, кукурудзу, соняшник. Ясна річ, щоб досягти сьогодні добрих результатів, слід поєднати кілька складових: це й сучасна техніка й технології, високопродуктивне насіння, культура обробітку поля, міндобрива.

004

Особливо зважено ми підходимо до вибору техніки. Віддаємо перевагу високопродуктивним сучасним машинам, при цьому намагаємось не переплачувати. У цій справі важливо мати надійного партнера, компанію, що має широкий вибір техніки, надійний сервіс і бездоганну репутацію. Саме таким нашим партнером є «Волинська фондова компанія».

Першим нашим придбанням від ВФК був тюковий прес-підбирач Unia Z-511. У нас він працює вже чотири роки, і жодних зауважень щодо його роботи не було. Добрий прес, і сервіс надійний.

Ще рік тому «слабкою ланкою» в нашому господарстві було внесення мінеральних добрив. Два старих навісних агрегати не задовольняли наші потреби. Тому ми знову звернулися до ВФК.

Розкидач UNIA RCW вибрали не випадково. У сусідньому господарстві, яке також є давнім партнером ВФК, два розкидачі RCW бездоганно працюють уже три сезони. Сусіди ними дуже задоволені, тому сумнівів щодо якості цієї техніки в нас не виникало.

За перший сезон наш агрегат, працюючи на полях двох господарств, обробив більше 2000 га. Ми вносили ним під озиму пшеницю аміачну селітру з нормою 200 кг/га.

Агрегат відпрацював без нарікань, у нас не було з ним жодних технічних проблем, він ідеально виконав усі покладені на нього завдання. За результатами першого року експлуатації ми зробили такі висновки: завдяки точному й рівномірному внесенню мінеральних добрив нам удалося помітно підвищити врожайність. Якщо в попередні роки середня врожайність по пшениці була на рівні 45 ц/га, то цього року врожаї були пересічно 55 ц/га. Звичайно, ми враховуємо й позитивний вплив погоди, але новий розкидач також добре при цьому прислужився.

Хочу відзначити дуже зручне й легке завантаження розкидача з біг-бегів. За допомогою навантажувача ми піднімаємо мішки над розкидачем і розрізаємо їх. Для запобігання від сторонніх предметів бункер оснащений ситом.

Наш розкидач укомплектований комп’ютером, і це його важлива перевага. Ми маємо можливість утримувати задані норми внесення добрив незалежно від швидкості руху трактора. Комп’ютер виводить на екран необхідну інформацію, зберігає в пам’яті конфігурацію оброблених полів.

Співпраця з ВФК не обмежується лише придбанням техніки. Сьогодні маємо тісні зв’язки з дніпровською філією, знайомі з їхніми менеджерами, вони, зі свого боку, знають наш парк техніки. Своєчасно нагадають про обслуговування, при потребі навчають наш персонал. Я задоволений співпрацею з таким надійним партнером, як ВФК.

003

Детальніше з можливостями розкидача мінеральних добрив RCW 8200 PLUS М знайомить менеджер з продажу ВФК:

«Волинська фондова компанія» давно й плідно співпрацює з компанією UNIA, яка є одним із провідних виробників сільськогосподарської техніки в Європі. Їх агрегати користуються високим попитом й експортуються в 60 країн світу. Сьогодні компанія виробляє широкий спектр машин для обробітку ґрунту, внесення добрив, захисту рослин, посіву, агрегати «зеленої лінії».

Причіпні розкидачі мінеральних добрив Unia RCW призначені для поверхневого внесення мінеральних добрив – як гранульованих, так і пилоподібних. Дані розкидачі представлені моделями від 5500 до 12000 літрів, що дозволяє оптимально підібрати вантажопідйомність як для середніх господарств, так і для великих агропромислових підприємств і фірм, що надають технічні послуги. Підлоговий пасовий транспортер усере­дині причіпних розкидачів шириною 80 см дозволяє точно й рівномірно подавати добрива (також і вологі) на меха­нізм, який розкидає гранули, не пошкоджуючи їх.

Розкидач RCW 8200 PLUS М – це флагманська модель, що оснащена сучасним комп’ютером SUPERIOR, який дозволяє постійно підтримувати задану норму внесення, виводячи на монітор усю необхідну інформацію: про оброблену площу, наповнення бункера, робочу швидкість і продуктивність, швидкість обертання дисків. Комп’ютер зберігає в пам'яті дані на 10 полів та 10 видів добрив. Тобто, це вже сучасна машина: з якою б швидкістю агрегат не рухався, постійно утримується задана робоча норма внесення добрив. Цей розкидач має оптимальний коефіцієнт поперечної нерівномірності, що складає 6,9%, отже, агрегат буде рівномірно розкладати добрива по полю. Враховуючи, що добрива досить дорогі, виходить, що розкидач розкладає ваші гроші, які ви інвестуєте в майбутній врожай, як треба й скільки треба, чим сприяє збільшенню врожайності.

002

Ця модель агрегатується з тракторами від 120 к.с., тобто, не потребує енергозасоба значної потужності, і будь-який трактор може коректно працювати з цим агрегатом. Міцний і надійний причіпний пристрій розташований дуже вдало. Форма бункера дозволяє добривам зсипатися на підлоговий транспортер, не затримуючись на стінках, усередині бункера встановлено сито. Цей розкидач універсальний, ним можна вносити як гранульовані добрива, так і сипкі. Для сипких добрив передбачено комплект дисків збільшеного діаметра з великими лопатками. Розкидач дає можливість вносити гранульовані добрива на відстань від 10 до 36 м, а пилоподібні на відстань 8-16 м.

Широкі й високі колеса зі змінною шириною колії чудово підходять для підживлення високостеблових рослин і дозволяють агрегату проїхати по будь-яких дорогах, при цьому рухатися дуже м’яко й делікатно. Надійні осі від світового лідера – компанії ADR мають довготривалий термін експлуатації й роблять рух машини дуже плавним. Захисні крила над колесами захищають машину й робочі органи від забруднення. Робочі органи виконані з нержавіючої сталі. Бункер пофарбований двохкомпонентними поліуретановими фарбами, що дуже стійкі до агресивного середовища, якими є добрива.

Подача добрив на розкидальні диски здійснюється підлоговим транспортером, що приводиться в дію за допомогою гідравліки трактора, а самі диски приводяться в рух за допомогою кардана, що працює від ВВП трактора.

Регулювання робочих органів здійснюється дуже просто й надійно. Машина обладнана стоп-сигналами й показниками поворотів, як того вимагають норми. Навколо робочих органів розташована захисна рамка, щоб хтось випадково не потрапив у зону роботи дисків.

Розкидачі оснащуються тентом бункера з гідравлічним управлінням, що дозволяє працювати за різних погодних умов.

Придбати розкидачі мінеральних добрив UNIA RCW можна у «Волинській фондовій компанії», яка є офіційним дистриб'ютором компанії UNIA в Україні.

Рекламодавці останнього номеру