Самохідний обприскувач KUHN BOXER 2025 – ексклюзивно від «Волинської фондової компанії»

У травні минулого року ВФК реалізувала на Сумщину обприскувач KUHN BOXER 2025 M. Цікаво дізнатися як машина відпрацювала свій перший сезон та показала себе на наших полях. Тож, вирушаємо на Сумщину в Шосткінський район.

Boxer 2025 – для тих, хто вміє рахувати гроші

Директор ТОВ «Нива» - Валерій Борисович Сенич, з задоволенням розповів нам про своє господарство.

В радянські часи працював в КСП головним інженером. Але після приватизації все розпалося, господарство потрохи розграбували, нажаль це була звичайна ситуація для 90-х років. Тож нове господарство в 2001 році засновували з нуля, з голого майданчика. Сьогодні вся техніка яка у нас працює купувалася самостійно, всі будівлі, ангари зводили власними силами.

Землі у нас не багато, трохи більше 1000 га, разом зі мною у штаті працює 16 чоловік. Площі орендуємо приблизно у 140 пайовиків. Землі у нас піщані, тому і паї у людей досить великі. Працюємо за традиційною технологією, з плугом. Вирощуємо в основному зернові культури: пшениця, овес, ячмінь, соя, кукурудза.

До цього часу ми досить успішно працювали виключно вітчизняною технікою: українською і білоруською. І ось в минулому році вперше придбали у «Волинської фондової компанії» два імпортні агрегати: обприскувач і розкидач мінеральних добрив.Тож з ВФК ми вже працюємо майже рік. Перед тим як купувати техніку, я поїхав в Луцьк до головного офісу, побачив їх базу, познайомився з директором. Переконався що маю справу з надійною компанією, яка пропонує найкращу техніку від відомих світових виробників.

Чому обрав саме цю модель обприскувача? Тому що працював головним інженером, в техніці розбираюсь і гроші рахувати умію. BOXER – це саме та, не велика і проста в обслуговуванні модель обприскувача, що мені потрібна для господарства. Хоча він може обробити набагато більше чим мої 1000 га. Також підкуповує його вартість, він абсолютно прийнятний по ціні, мабуть найдешевший серед самохідних машин. Навіщо мені платити в 2-3 рази більше, дорощий мені не потрібний, бо він у мене себе просто не окупить. І тепер, пропрацювавши рік, я бачу що ми зробили правильний вибір. За сезон жодної поломки, все працює просто ідеально, ось він стоїть в ангарі як новий.

У ВФК чудовий сервіс. Разом з обприскувачем прибула ціла сервісна бригада, навіть з представниками заводу. Налагодили, запустили, два дні навчали моїх механізаторів. Потім приїжджали робити планове ТО, на днях будуть робити наступне. По запчастини ми до них поки не зверталися, бо не було потреби.

Євгеній Вовк, механізатор що відпрацював на обприскувачі весь сезон:

– До цього я працював на тракторі і мав справу з вітчизняним причіпним обприскувачем, тож звичайно є з чим порівнювати. За сезон напрацював 250 мотогодин, пройшовши приблизно 3000 га. По-перше на такій машині завдяки автопілоту, приємно і зручно працювати. По-друге, значно виросла продуктивність: за нічну зміну тепер обробляємо 150 га, за добу можна легко обробляти 350-500 га, все впирається тільки в своєчасне підвезення води. Зручно працювати вночі за рахунок яскравого LED-освітлення, також підсвічується штанга. З мого боку до машини немає жодних претензій. Працювати комфортно: автоматичне розкладання штанг, легке керування, завдяки пневмопідвісці гасяться всі коливання.

До розмови долучається Сергій Пінчук, бригадир ТОВ «Нива»:

– Можу додати що обприскувач дуже економічний: по витраті за сезон у нас в середньому вийшло 0,5 л палива на гектар. Працювали з нормами внесення 150-200 л/га. Як правило розчин готуємо окремо і підвозимо бочкою, але кілька разів користувалися баком для приготування розчину. Зручно що бак можна опустити до землі, і не заливати згори важкі каністри. Окремо є бак з чистою водою для миття рук.
Місцями у нас є підйоми і важкі пісчані ділянки, але жодних проблем по прохідності ми не відчули. Також важливо що агрегат відповідає всім необхідним габаритам для проїзду по дорогам загального призначення.
Виходити в поле плануємо у квітні, першими буде підживлення і обробка гербіцидом озимої пшениці, ну і далі по плану.

Низькі витрати – висока продуктивність!

Менеджер ВФК з продажу техніки у Сумській області детально розповів про новинку.

Boxer 2025 це найменша з чотирьох представлених в Україні моделей самохідних обприскувачів KUHN зі штангою завширшки 25 м і баком на 2000 л. Модель ідеально підійде для малих і середніх господарств. Вона забезпечує чудове тягове зусилля навіть у важких умовах роботи, і все це при низькому споживанні палива (в середньому 0,6 л/га) та низьких експлуатаційних витрат. Вага обприскувача лише 6090 кг, а це найкраще співвідношення потужність/вага в своєму класі.

Ширину колії можна регулювати механічно. В базовій комплектації відстань між колесами 2,5 м, якщо переставити місцями праві і ліві колеса, то ширину можна збільшити до 2,7 м.

Чотирьохциліндровий дизельний двигун виробництва фірми MWM, об’ємом 4,3 л, видає потужність 126 к.с. (93 Квт). Машина обладнана простою і дуже надійною механічною трансмісією 4х2. Коробка передач 10х2 : EATON (США) 5 передач + 2 діапазони. Але при бажанні замовник може обрати і автоматичну трансмісію. Один з щойно поставлених в Україну обприскувачів прибув з «автоматом».

Гальмівна система з гідравлічним управлінням на всіх чотирьох колесах. Система передачі, мала вага і хороший розподіл між осями дозволяють працювати на полях з нахилом більше, ніж на 32%, не впливаючи на швидкість розпилення. Дорожній просвіт 1,4 м дозволяє застосовувати машину в посівах на пізніх стадіях розвитку.

Диференціал з автоматичним блокуванням AxleTech забезпечує можливість надійної роботи по вологому ґрунту. Ланцюгова передача за рахунок передаточного відношення збільшує крутний момент на колеса гарантуючи неперевершену прохідність. Пневматична активна система підвіски коліс слідкує за автоматичним утриманням горизонтального рівня підлоги.

Штанга довжиною 25 м має електрогідравлічне управління (7 гідравлічних секцій) і обладнана системою стабілізації з гідро амортизацією в двох площинах. Це забезпечує чудове ведення штанги під час роботи по будь-яких рельєфах полів, та забезпечує надійну довговічну роботу. Пневматична підвіска має 4 подушки, які сполучають міст з шасі і можуть поглинати удари і поштовхи. Забезпечуючи вирівнювання шасі, пневматична підвіска запобігає коливанню, що забезпечує вищу продуктивність в роботі в додаток до комфорту оператора.

Гідропневматична підвіска штанги, що складається з азотних акумуляторів на рамі та гідроциліндрів забезпечує більш високу стабільність в роботі. Ширина між форсунками 50 сантиметрів. Штанга розділена на 7 секцій. Максимальна швидкість розпилення 430 л/хв.

В наявності бак для чистої води на 26 літрів та бак для приготування маточного розчину на 36 літрів. Для зручності оператора бак легко опускається на рівень колін для безпечного додавання хімікатів.

Відцентровий високопродуктивний насос фірми HYPRO (США) забезпечує рівень подачі робочої рідини об’ємом 430 л/хв. А це дає можливість працювати з максимальною пропускною спроможністю 190 л/хв. на обприскування. Ширина між форсунками від 30 до 50 сантиметрів. Робоча висота обприскування в межах від 0,6 до 2,1 м.

Boxer обладнаний декількома системами точного землеробства: системою GPS, регулювання норми внесення, автоматичного відключення секції, гідравлічного автопілоту, корекції сигналу і моніторингу площі. Цей набір забезпечує відмінні результати і більш ефективну роботу, для економії на розворотній полосі, палива та часу, і, отже, забезпечує найкраще рішення для автоматизації самохідних обприскувачів.

Виробник також все зробив для комфортної роботи оператора. Шумозахищена кабіна, встановлена на 4 сайлент-блоках, оснащена кондиціонером та трьома фільтрами, пиловим та двома вугільними. Регульована рульова колонка. Панорамне скло забезпечує чудовий огляд. Всі функції управління штангою зосереджені на багатофункційному підлокітнику. Обприскувач обладнано LED освітленням, що дає можливість комфортно працювати в нічний час.

Юрій ДИВАК

Придбати самохідний обприскувач Kuhn Boxer можна у «Волинській фондовій компанії», яка має ексклюзивне право продавати його на території України.

Рекламодавці останнього номеру