Самохідний обприскувач KUHN Parruda від «Волинської Фондової Компанії» – якість, що перевірена часом.

Обприскувачі KUHN PARRUDA можна назвати новинкою на українському ринку хіба умовно, оскільки вони вже давно працюють на полях України. Випускати ці агрегати почали в Бразилії ще в 60-­­ті роки минулого століття під брендом Montana. «Волинська Фондова Компанія» продавала їх в Україні протягом багатьох років. Після входження підприємства до структури KUHN і завдяки впровадженню передових технологій ці машини стали ще кращі, у чому встигли переконатися багато вітчизняних господарств.

Щоб дізнатися, чому українські аграрії обирають техніку KUHN, і в чому полягають її переваги, ми завітали в одне з господарств, де вже більше року працює придбаний у ВФК обприскувач KUHN PARRUDA 3030 МТ

Володимир Олександрович Ліпін, директор ТОВ «Козачанське», (Харківська обл., Золочівський р-н) охоче розповів про своє господарство, зокрема, і роботу обприскувача.

– Наше підприємство засновано в 2009 році. Маємо в обробітку 2226 га добрих чорноземів, на яких вирощуємо переважно зернову групу: пшеницю, ячмінь, кукурудзу та олійні культури, серед яких соняшник і соя. Працюємо виключно по традиційній технології з використанням плугів. Маємо середню врожайність по пшениці 60 ц/га, кукурудзі – 90, соняшнику – 30, сої – 27 ц/га. Землю «не рвемо», дотримуємося сівозмін, усе робимо так, як повинно бути. Пшеницю і ячмінь висіваємо насінням нашої української селекції: полтавської та одеської. А ось кукурудзу і соняшник сіємо імпортним насінням, оскільки наше, на жаль, поступається якістю.

На майбутнє мусимо також враховувати й зміни клімату, котрі суттєво зміщують та скорочують оптимальні агротехнічні терміни виконання польових операцій. Минулий рік у нас, як і в цілому по Україні, видався дуже спекотним, вологи не було зовсім, засуха була така, що під час оранки плуги і рами просто рвалися, усе ламалося. Кукурудза й соняшник дозріли на місяць раніше належного терміну.

Наше господарство не може похвалитися дорогою імпортною технікою, переважно користуємося агрегатами вітчизняного виробництва та країн СНД. Але по можливості звертаємо увагу й на високопродуктивну техніку імпортного виробництва. Так, у позаминулому році ми прийняли рішення замінити наш причіпний обприскувач на самохідний агрегат, оскільки стара модель за своїми можливостями і характеристиками нас уже не влаштовувала. Ми почали шукати машину під наші потреби. Їздили в сусідні господарства, питали наших колег фермерів, вивчали інформацію та переглядали відео. Враховуючи всі нюанси: відгуки користувачів, початкову ціну машини, вартість запчастин та обслуговування, заводську комплектацію, технічні характеристики, ми прийшли до висновку, що саме KUHN PARRUDA 3030 МТ з механічною трансмісією – це найоптимальніший для нашого господарства варіант і найкращий у співвідношенні ціна-якість.

Обприскувач нам поставили своєчасно без затримки, саме до початку сезонних робіт у квітні, тож ми ним відпрацювали повний минулорічний сезон, обробивши понад 5000 га. Він повністю закрив усі наші потреби, ми ним вносили все необхідне: мікродобрива, гербіциди, фунгіциди, КАС. Цьогорічний сезон ми розпочали на початку квітня з підживлення та обробки гербіцидом озимої пшениці, обробили вже понад 1000 га.

Два представники сервісної служби від ВФК впродовж трьох днів його налаштували під усі наші потреби, провели повноцінне навчання для нашого механізатора. За рік сервісники провели нам два планових ТО. Зараз, при напрацюванні 500 мотогодин, наближається час для проведення третього ТО, будуть міняти оливи. Сервіс у ВФК хороший, хлопці толкові і знають свою справу. По запчастини ми до них не звертались, бо не було такої потреби, поки все працює без жодних зауважень.

Сьогодні всі вміють добре рахувати гроші та прораховувати майбутні експлуатаційні витрати. За рахунок того, що дана модель обладнана механічною трансмісією, вона є дешевшою в обслуговуванні і надійнішою в експлуатації. У стандартній комплектації обприскувач має все необхідне для комфортної роботи: передбачена система відмикання секцій під час обприскування, а також автопілот. При цьому кількість самих секцій збільшено до 9, що дає нам змогу заощаджувати в середньому 10-15% робочого розчину.

Машина високопродуктивна – маючи бак об’ємом 3000 л і штанги з робочим захватом 30 м, вона може працювати на високих швидкостях – до 35 км/год. Цього більше ніж достатньо для того, щоб оперативно реагувати на захист рослин і вкластися в потрібні агротехнологічні терміни. А високий кліренс в 1,7 м дає можливість спокійно працювати на високорослих посівах по соняшнику, ріпаку, кукурудзі на пізніх стадіях розвитку рослин.

Особливо хочу відзначити економічність двигуна – надзвичайно низька витрата пального, у нас вона на рівні 0,6 л/га.

Експлуатуючи цю модель більше року я можу переконливо сказати, що ми зробили правильний вибір. Обрана нами модель поєднує в собі гнучкість, надійність, безпеку, економічність та високу продуктивність. Я дуже задоволений і відповідально можу порадити цей агрегат іншим господарям. Також тих, хто хоче його побачити в роботі, я запрошую до себе у господарство, де залюбки про нього розповім і поділюся своїм досвідом.

Микола Давиденко, оператор:

– Працювати на такому обприскувачі для мене одне задоволення. Кабіна надзвичайно комфортна, крісло має пневматичну підвіску, зручний підлокітник для управління. Комп'ютер має вбудований GPS, автоматичний контроль секцій, автопілот, електронний контролер для норми внесення, систему сигналізації. Усе інтуїтивно зрозуміло, опанував техніку без жодних проблем.

Розчин готуємо безпосередньо в полі, маємо дві ємкості, що підвозять нам воду. Обприскувач обладнаний потужною помпою для самозакачування води продуктивністю 1100 л/хв., що заправляє обприскувач практично за 3 хв. Для приготування робочого розчину передбачено бак з міксером, який установлюється на зручній висоті, він дає змогу ефективно готувати однорідні робочі розчини як із рідкими, так і з порошковими препаратами.

Переважно працюємо вдень, бо по термінах ми завжди встигаємо, але були випадки коли доводилося працювати і вночі. Для цього тут передбачені LED-фари, що дають яскраве освітлення для підсвічування штанги. Окремо варто відзначити дуже зручну пневматичну підвіску, що гасить розгойдування штанг. Я працюю переважно на помірній швидкості до 15 км/год. з нормою виливу 200 л/га. Так за зміну в середньому я можу обробити до 250 га.

KUHN PARRUDA 3030 МТ –
надійність, економічність, продуктивність

Враховуючи, що внаслідок зміни кліматичних умов оптимальні агротехнічні строки в Україні скоротилися більше ніж удвічі, сьогодні більшість господарств схильні орієнтуватися винятково на високопродуктивну техніку. Модель KUHN PARRUDA MT 3000 орієнтована на роботу у великих господарствах у складних умовах і характеризується відмінними експлуатаційними характеристиками, вона здатна впродовж доби обробляти від 600 до 900 га посівів.

Головна особливість цієї моделі – надзвичайно низька витрата пального, за звичайних умов вона не перевищує 0,6-0,7 л/га, при тому, що більшість самохідних обприскувачів цього класу споживає 1 л/га й більше. Високий кліренс у 1,7 м дає можливість працювати на високорослих посівах, робоча висота тридцятиметрової штанги знаходиться в діапазоні від 0,5 до 2,6 м, а норму обприскування можна встановлювати від 10 до 270 л/хв. Ширина колії обприскувача регулюється механічно від 3,05 до 3,45 м.

Обприскувач має 4-циліндровий дизельний двигун із турбонаддувом фірми MWM потужністю 180 к.с. Він видає високий обертовий момент і відповідає європейським нормам екологічної безпеки.

Однією з особливостей конструкції KUHN Parruda 3030 МТ є наявність ефективної механічної трансмісії. Чимало виробників пропонують схожі машини з гідростатичною трансмісією, яка передбачає подвійне перетворення енергії – із механіки в гідравліку, а тоді знову в механіку. Це знижує ККД і спричиняє підвищену витрату пального. Крім цього гідростатика зумовлює підвищену вартість експлуатації техніки. Натомість 2-діапазонна механічна трансмісія, що реалізована в конструкції цієї моделі (12 передніх та 2 задніх передачі), вирізняється винятковою надійністю.

У системі циркуляції робочої рідини використана унікальна технологія подвійного контролю. У більшості звичайних обприскувачів робочий розчин подається до штанги з надлишком, який автоматично повертається назад у бак. Це призводить до надмірного енергоспоживання, а з часом – до підвищеного зношення елементів системи. На відміну від цього, в KUHN Parruda 3030 МТ передбачено подачу вже від помпи точного обсягу рідини до штанги за допомогою електронного управління подачею помпи, і додатково на кожній секції штанги розташовані клапани, що забезпечують оптимальний режим циркуляції робочого розчину.

Важливо, що конструктивно тут немає єдиної панелі, де зібрано всі клапани, – навпаки, кожен клапан розміщений на тій секції, за яку він відповідає – усього їх 9. Це робить систему надійнішою й полегшує експлуатацію обприскувача – не потрібно прокачувати рідину по всій системі, а тиск на всіх форсунках є гарантовано однаковим.

Обприскувач обладнано пневматичною підвіскою EQUILIBRA, що навіть при коливанні коліс на нерівностях поля дозволяє обприскувачу залишатись стабільним, ідеально копіюючи поверхню ґрунту. Таким чином машина може працювати з високою швидкістю – до 35 км/год. Ще однією особливістю цього обприскувача є те, що він один з найлегших на ринку в своєму класі: якщо конкуренти важать у межах 14 т, то Parruda 3030 МТ – 11 т, що в сукупності з радіальними шинами дозволяє знижувати тиск і негативний вплив машини на ґрунт, а також підвищує продуктивність машини у важких умовах, зокрема, на вологому ґрунті.

Нагадаємо, що ексклюзивні права на продаж обприскувачів Kuhn Parruda в Україні має лише «Волинська фондова компанія»!
Рекламодавці останнього номеру