№3-2020

У номері
АгробізнесБізнес на кизилі: плюси, мінуси та «підводне каміння»Бізнес на кизилі: плюси, мінуси та «підводне каміння»
Останнім часом все більше виробників починають шукати альтернативні джерела заробітку – вирощують нішеві культури, трави і ягоди які дозволять господарству отримати додаткові обігові кошти, і при тому не вимагатимуть великих затрат на працю.
Захист рослинОбприскувачі «ВОДОЛІЙ» – оптимальне рішення для збереження й підвищення врожаю.Обприскувачі «ВОДОЛІЙ» – оптимальне рішення для збереження й підвищення врожаю.
У сьогоднішніх екстремальних умовах на території України важливо встигнути внести добрива, спіймавши вологу. Тож наше підприємство розробило обприскувач «Водолій» зі змінним модулем розкидача.
Зернові технологіїФермерський елеватор: чим відрізняється від лінійного та як можна зменшити його вартість?Фермерський елеватор: чим відрізняється від лінійного та як можна зменшити його вартість?
Кількість малих і середніх господарств в Україні, незважаючи на труднощі, поступово зростає, а експерти в свою чергу говорять про досі не повністю розкритий потенціал цього сегменту. Фермери крок за кроком входять у великий бізнес, відтак учаться не лише працювати на землі, а й рахувати прибутки.
МеханізаціяСамохідний обприскувач KUHN BOXER 2025 – ексклюзивно від «Волинської фондової компанії»Самохідний обприскувач KUHN BOXER 2025 – ексклюзивно від «Волинської фондової компанії»
Минулого року ТОВ «Агро світ» (Синельниківський р-н, Дніпропетровська обл.) придбало у ВФК обприскувач KUHN BOXER 2025 М. У господарстві машиною дуже задоволені й готові поділитися з читачами нашого журналу своїм досвідом і розповісти, як машина відпрацювала свій перший сезон. Наразі вже квітень, і обприскувач знову працює в полі.
Передові технологіїУкраїнський державний портал Дистанційного Зондування Землі (ДЗЗ)Український державний портал Дистанційного Зондування Землі (ДЗЗ)
Агробізнес в Україні змінюється швидкими темпами, з кожним роком треба все більш грошей вкладати в кожен гектар, до того ж зміни клімату аж ніяк не сприяють успішному сталому землеробству.
Але є й гарні новини, наприклад, безкоштовні додатки для смартфонів та сайти нададуть необхідну інформацію і спростять життя аграрія.
АгробізнесЖиття аграріїв після карантинуЖиття аграріїв після карантину
Після карантину цілком зрозуміло, що аграріям тепер складніше отримати кредит, оскільки банки перестали розуміти, хто в змозі повернути їм борг.
Зернові технологіїМашини для протруювання насіння від "Львівагромашпроект"Машини для протруювання насіння від "Львівагромашпроект"
Процес протруєння насіння перед посівом дає можливість уникнути втрати врожаю і збільшити його ефективність від 40% до 55%. Автоматизувати цей важливий етап підготовчих сільськогосподарських робіт допомагають спеціальні машини для протруювання зерна, сої, бобів. Техніка забезпечує рівномірну повну обробку насіння, і водночас не завдає їм шкоди. Матеріал для посіву виходить стійкий до багатьох хвороб, що позитивно впливає на врожайність.
АгробізнесСолодка історія успіху: перша медова аграрна розпискаСолодка історія успіху: перша медова аграрна розписка
На світовому ринку меду Україна вже не один рік посідає лідерські позиції серед найбільших виробників, а експорт продукції з країни динамічно зростав упродовж останніх кількох сезонів. Тим не менше вітчизняні пасічники стикаються з численними труднощами, у тому числі з доступом до фінансування.
АгробізнесБезпека понад усе:дві історії про те, як працює пест контроль в умовах пандемії COVID-19 Безпека понад усе:дві історії про те, як працює пест контроль в умовах пандемії COVID-19
Усі ми опинилися в пастці небезпечної інфекції. Саме завдяки самовідданій праці, професіоналізму, відповідальності перед своїми співгромадянами людей, які так чи інакше причетні до подолання Covid­19, людство може сподіватися на швидке повернення до звичного стилю життя.
МеханізаціяСамохідний обприскувач KUHN Parruda від «Волинської Фондової Компанії» – якість, що перевірена часом.Самохідний обприскувач KUHN Parruda від «Волинської Фондової Компанії» – якість, що перевірена часом.
Обприскувачі KUHN PARRUDA можна назвати новинкою на українському ринку хіба умовно, оскільки вони вже давно працюють на полях України. Випускати ці агрегати почали в Бразилії ще в 60-­­ті роки минулого століття під брендом Montana. «Волинська Фондова Компанія» продавала їх в Україні протягом багатьох років. Після входження підприємства до структури KUHN і завдяки впровадженню передових технологій ці машини стали ще кращі, у чому встигли переконатися багато вітчизняних господарств.
АгробізнесХоч гречку любимо, та не сіємо. Чому про деякі продукти згадуємо лише в часи кризи?Хоч гречку любимо, та не сіємо. Чому про деякі продукти згадуємо лише в часи кризи?
За обсягами посівів ярих зернових цьогорічний сезон в Україні практично не відрізняється від минулорічного. Під десять основних культур цієї групи відведено трохи більше 15 мільйонів гектарів. Однак структура посівів змінюється, і з кожним роком перекіс робиться у бік кукурудзи та соняшнику. Натомість ячменю, гречки, проса стає все менше.
Зернові технологіїЕлеваторний ринок України – конкуренція неминуча.Елеваторний ринок України – конкуренція неминуча.
Зачистка зерносховищ, техогляди обладнання, планові ремонти та модернізація елеваторів – такі щорічні сезонні сценарії зараз відбуваються на всіх зернових підприємствах України. Але на фоні цього звичного руху дедалі більше вимальовуються інші тенденції – на елеваторному ринку зростає конкуренція. За зерно і поклажодавців у новому сезоні доведеться боротися ще з більшою напругою.
АгрополітикаНайгірше попереду, і це не друга/третя хвиля корона вірусу.Найгірше попереду, і це не друга/третя хвиля корона вірусу.
От що значить високосний рік! Зима без снігу, спекотлива рання весна без опадів, тривалі дощі в травні з переходом на більшу частину червня. Для багатьох сільгоспвиробників ситуація є просто жахливою. Деякі фермери через скруту, пов’язану із втратою врожаю навіть наклали на себе руки.
АгрополітикаНародні обранці заплуталися у засікахНародні обранці заплуталися у засіках
ПІД ЧАС ЗАСІДАННЯ ПАРЛАМЕНТСЬКОГО КОМІТЕТУ ЗНАЙШЛОСЯ ОДРАЗУ ДВА АГРАРНИХ ФОНДИ
МеханізаціяТранспортні візки для жатокТранспортні візки для жаток
Щоразу переїзд комбайна із жниваркою з одного поля на інше створює додаткові проблеми кожному аграрію. Чи проїде чи не проїде комбайн із жниваркою по тій чи іншій польовій дорозі, чи не зачепить дерева посадки чи культуру? Не кажучи вже про переїзд по дорогам загального користування де можна і на поліцію натрапити. Візки для перевезення жаток якраз і гарантують доставку техніки в потрібне місце і їх безпечне переміщення по різним дорогам, в т.ч. по полях.
Дата виходу10 червня 2020 року
Місяці передплатитравень-червень
Рекламодавці останнього номеру