TECHAGRO-2024

002

Виставка Techagro в Брно, Чеська республіка, завжди вважалась третьою за важливістю в Європі і головною в центральній Європі. Остання виставка відбулась в 2018 р. На ній виставлялось 750 компаній з 37 країн, які представляли 1 174 марок техніки на площі 88 189 м2, виставку відвідало 112 646 спеціалістів з 39 країн. Однак після цього була пауза довжиною 6 років через ковід.

І це завадило мені стати в 2020 р. першим іноземним членом конкурсної комісії нагород Grand Prix. Я щасливий, що це відбулось в цьому році на Techagro-2024 (в перший же день цьогорічної виставки зареєстровано 19000 відвідувачів). В комісію надійшло 37 заявок загальним розміром 5 Гб, на ознайомлення з якими було 6 годин.

а001

А далі на мене чекали два дні важкої роботи, аналізу і спілкування на стендах номінантів. Це справжній challenge з перевіркою знань, новий досвід, та й почесно. Після дебатів рішення приймались одноголосно. В кінці я всім жартома подякував, що не посварились. А як же ж було приємно, що на вручені нагород Міністром сільського господарства Чеської республіки паном Віборним прямо поруч з прапором EU був синьо-жовтий прапор України, самий аграрний прапор в світі !

а002

Лише три країни мали національні стенди. Серед них Україна. Експонат протруювача насіння від Львівагромашпроект вразив мене своєю оригінальністю та світовою інноваційністю настільки, що я запросив на їхній стенд Голову комісії і там же ми домовились, що в наступній виставці вони обов’язково візьмуть участь і, цілком ймовірно, стануть лауреатами конкурсу. Вперед, Україно !

СИЧ Віктор Павлович, к.т.н., викладач, консультант

а003
Рекламодавці останнього номеру