Техніка на Дні поля DLG

Німецьке аграрне товариство (DLG) провело свій черговий День поля в Україні – «International Field Days Ukraine». Демонстраційні покази відбулися з 19 по 21 червня 2019 року на полях УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого у селищі Дослідницьке Васильківського району Київської області, і розташувалися на площі 110 000 м2.

Компанії­учасники наочно демонстрували свій посівний матеріал і продукти для рослинництва на 40 дослідних ділянках. Участь у заході взяли 128 учасників з 7 країн. Присутніми на цьому заході були численні зацікавлені гості й відвідувачі. Передусім це аграрії, представники фірм та компаній, працівники науково­дослідних установ та навчальних закладів, які мають відношення до аграрної сфери України, а також журналісти провідних аграрних видань нашої країни.

Протягом трьох днів близько 2000 зацікавлених відвідувачів Дня поля мали нагоду на власні очі побачити в роботі й оцінити машини для обробітку ґрунту, сівби, внесення добрив та хімічного догляду за посівами, а також широкий спектр тракторів та збиральної техніки. Тож ми розглянемо що нам здалося цікавішим.

ВСТАНОВЛЕННЯ РЕКОРДУ УКРАЇНИ

Як завжди, усі масштабні заходи, які проводить DLG, мають свою родзинку. Не були винятком і цьогорічні заходи. Одразу після відкриття учасники й гості стали частинкою грандіозної події, яку зафіксували представники Національного реєстру рекордів України. Самохідний штанговий обприскувач RAPTOR моделі 4200 виробництва французької компанії BERTHOUD намалював нестандартним способом на полі найбільшу в Україні вишиванку. Ширина імпровізованої вишиванки становила 28, а її довжина склала 162 метри. Таким чином наочно були продемонстровані можливості обприскувача RAPTOR 4200 – працювати за попередньо запрограмованою картою-завданням та використовувати пофорсункове вмикання та вимикання під час роботи. Тож усі присутні мали нагоду побачити найбільше в Україні зображення орнаменту на тлі поля, створене самохідним обприскувачем компанії BERTHOUD. Це визнано Національним рекордом України.

ДЕМОНСТРАЦІЯ ОБПРИСКУВАЧІВ

На спеціально відведеній ділянці була штучно створена смуга, що імітувала нерівності поверхні поля. На цій «трасі» два самохідних штангових обприскувачі – BERTHOUD BRUIN 4200, та AGRIFAC Condor, а також два причіпних – HORSCH Leeb 6LT та DAMMANN Profi Class – демонстрували стабільність і рівномірність ходу штанги над оброблюваною поверхнею під час проходження перешкод на різній робочій швидкості.

Обприскувачі продемонстрували свої можливості не просто в полі, а на смузі перешкод. Смуга перешкод – це імітація нерівностей різної зміни рельєфу поля під колесами обприскувача. Завдання смуги перешкод – розгойдати штангу, і саме така демонстрація дозволила глядачам побачити найкращу стабілізацію штанги. Спеціальної експертної комісії не було, тож кожен із глядачів сам візуально оцінював величину коливання штанги, а відтак і якість та ефективність хімічного догляду за посівами.

КОНКОРД

Експозиція компанії КОНКОРД була однією з найбільш чисельних. Демонструвалися зернозбиральний комбайн Tucano 580 та трактори виробництва CLAAS, причіпний розкидач мінеральних добрив моделі ZG-TS 8200 від компанії AMAZONE, а також самохідний штанговий обприскувач Condor виробництва AGRIFAC, який добре показав себе на смузі перешкод, і тим самим викликав неабиякий інтерес.

Обприскувачі Condor оснащені 6-циліндровими дизельними двигунами DEUTZ, що здатні розвивати номінальну потужність 196 к.с. Безступінчастий гідропривід трансмісії забезпечує максимальну робочу швидкість руху до 20 км/год., а транспортну – до 50 км/год. Завдяки системі EcoTronicPlus оператор має детальну інформацію під час обприскування та під час руху дорогами.

На обприскувачах встановлено компактне гідравлічне шасі тандемного типу StabiloPlus із пневматичною підвіскою. Дорожній просвіт обприскувача із серійними шинами становить 125 см, а опційно він може бути збільшений до 200 см. Це дає змогу вільно обробляти різні високостеблові культури навіть за пізнього їх догляду. Гідродинамічна концепція амортизації із системою стабілізації коливань забезпечує стійку роботу агрегату, особливо в разі швидкої зміни навантажень і під час роботи на схилах.

Обприскувачі оснащені основним баком для робочого розчину, місткість якого може становити 3400, 4000 та 5000 літрів. Робоча ширина захвату агрегату – від 24 до 51 м. Штанги обладнані маятниковим механізмом стабілізації та гідравлічною системою копіювання рельєфу на схилах. Унікальна система HigtTechAirPlus, розроблена компанією Agrifac, дає змогу легко регулювати розмір краплі завдяки зміні тиску повітря. З цією системою продуктивність обприскування зростає до 50%, а розпилені краплі менше зносяться у вітряну погоду.

ТОВ «ЗАВОД КОБЗАРЕНКА»

ТОВ «Завод Кобзаренка» представив нову мобільну розчинно-заправну станцію РЗС-16 для приготування, транспортування та заправлення в оприскувач робочих розчинів засобів захисту рослин та рідких добрив. Основу агрегату становить цистерна діаметром 1900 мм та об’ємом 16 м3, виготовлена із нержавіючої сталі завтовшки 4 мм, що складається із двох секцій. Основна секція має об’єм 15 м3 і призначена для створення робочого розчину. Інша секція менша, має об’єм 1 м3 і служить резервуаром чистої води для промивання. За допомогою відцентрової помпи продуктивністю 1600 л/хв. закачується об’єм води, необхідний для роботи обприскувачів. Фільтрацію закачуваної води виконують два всмоктувальні фільтри.

Якщо під час перевірки води на вміст солей і кислот виявлено відхилення від норми, то в хімічний змішувач (об’єм 70-100 л), що розміщений на цистерні, додають препарати для нормалізації її оптимального хімічного складу. Після цього до об’єму води, яку потрібно використати протягом зміни, додають хімічний препарат. Системою триходових кранів мобільна станція переводиться у режим перемішування, під час якого включаються в роботу вісім інжекторних мішалок, розміщених у резервуарі.

Для ідеального приготування робочого розчину процес перемішування слід проводити протягом визначеного часу. Перемішування розчину можна здійснювати під час транспортування до обприскувачів у поле. Заправляють обприскувач тією ж відцентровою помпою за допомогою шланга через швидкороз’ємне з’єднання, зі зворотним клапаном на кінці, який унеможливлює виливання препарату після заправлення.

Під час Дня поля всі охочі на власні очі переконалися у високій продуктивності станції РЗС-16. Зокрема, бак обприскувача RAPTOR 4200 об’ємом 4000 літрів був заповнений лише за 5 хвилин.

BERTHOUD

Компанія BERTHOUD демонструвала два самохідних обприскувачі – RAPTOR 4200 з штангою шириною захвату 32 м та BRUIN 4200 з штангою 36 метрів. Обприскувач RAPTOR 4200 добре відомий українським аграріям. Він був задіяний для створення рекордної вишиванки та під час демонстрації продуктивності розчинно-заправної станції. А от для обприскувача BRUIN 4200, це був дебютний показ його роботи широкому загалу.

Нова модель самохідного обприскувача BERTHOUD BRUIN, що була розроблена за технічним завданням України, і поєднує в собі американські стандарти потужності, швидкості й продуктивності та європейські стандарти точності внесення й делікатного ставлення до рослин.

Новий самохідний обприскувач BRUIN 4200 має оновлену конструкцію шасі та повністю модернізовану несучу раму. Гідравлічно регульована колія від 3,05 до 4,06 м дає змогу адаптувати обприскувач для обробітку різноманітних культур, незалежно від ширини міжрядь. Обприскувач має кліренс 1,5 м, який за допомогою гідравліки може збільшуватися до 1,8 м. Бак обприскувача BRUIN має об’єм 4200 л. Ширина захвату штанг може становити 27,7 м, 30,3 м та 36 м.

На обприскувач можна встановлювати двигун CUMINS стандарту Tier 3A потужністю 275 к.с. або ж стандарту Tier 4F потужністю 300 к.с. Гідростатична трансмісія BOSCH REXROTH, якою оснащені обприскувачі BRUIN, забезпечує максимальну робочу швидкість 34 км/год.

KUHN

Компанія KUHN демонструвала простий за конструкцією й зручністю у використанні розкидач гранульованих мінеральних добрив моделі AXIS 40.2. Взагалі, розкидачі AXIS виготовляються в чотирьох модифікаціях – 20,2; 30,2, 40,2 та 50.21. Між собою ці модифікації відрізняються, головним чином, місткістю бункера та шириною внесення добрив. Зокрема, місткість бункера становить від 1000 до 4200 літрів, а робоча ширина може становити від 12 до 50 метрів. Більшість елементів конструкції розкидачів, а саме несучий кузов, основа бункера, вихідні отвори, циліндричні вали, захисні пластини розподілювальних дисків виготовлені з нержавіючої сталі, що гарантує подовжений термін експлуатації.

На розкидачах встановлені клапани направлення добрив, які є ексклюзивною розробкою KUHN. Вони регулюють місце падіння добрив на розподілювальні диски, що в свою чергу визначає робочу ширину захвату машини.

Розкидачі AXIS можуть оснащуватися електронним блоком керування QUANTRON, який контролює норму внесення добрив пропорційно швидкості руху. У будь-який момент тракторист отримує на графічному екрані інформацію щодо норми внесення й може змінити швидкість руху агрегату.

На всіх розкидачах AXIS зміна норми внесення добрив відбувається за допомогою системи DFC (прямий контроль потоку), яка є ексклюзивною розробкою компанії KUHN. Для того, щоб збільшити або зменшити норму внесення, необхідно лише збільшити або зменшити розмір вихідного отвору. Наприклад, для того, щоб збільшити норму добрив на 10 %, необхідно на 10 % збільшити величину вихідного отвору.

HORSCH

Компанія Horsch демонструвала причіпний штанговий обприскувач Leeb 6 LТ з об’ємом основного бака 6000 л й робочою шириною штанги 36 метрів. Але ці машини можуть комплектуватися штангами шириною захвату від 18 до 42 м. Висота штанги може змінюватися в межах 0,3-2,5 м. Відмінно працює й система стабілізації штанги, завдяки якій штанга миттєво стає у визначене положення.

Обприскувач Leeb 6 LТ оснащено компактною відцентровою помпою продуктивністю 600 л/хв., що надійно працює й практично не потребує додаткового обслуговування. Тиск, що створює помпа, становить до 8 бар. За такої продуктивності бак обприскувача ємністю 6000 л, заповнюється приблизно за 7 хв. Помпа приводиться в дію за допомогою гідравліки трактора. Потрібний тиск регулюється електронікою шляхом зміни частоти обертів вала помпи залежно від інтенсивності обприскування.

Керування висотою розташування штанги обприскувача Leeb 6 LТ відбувається за допомогою системи DistanceControl. При цьому обидва крила штанги жорстко закріплені одне відносно другого. Для обробки рівного поля цього цілком достатньо. А для горбистої місцевості розроблено оригінальну систему автоматичного керування: на крилах штанги встановлено 4 датчики (по два з кожного боку), які й дають сигнал на два пневматичні циліндри, що весь час перебувають у мікроімпульсі, а ті, своєю чергою, на крила, переміщуючи їх, окремо у вертикальній площині.

СІЧЕСЛАВСЬКИЙ ТРАКТОРНИЙ ЗАВОД

В Україні розширюється виробництво вітчизняних тракторів. Підтвердженням цьому є трактори Січеслав-3204, що демонструвалися на Дні поля DLG.

Трактори Січеслав-3204 оснащені 6-циліндровими дизельними двигунами WO 12.375, що мають відмінні характеристики щодо потужності та крутного моменту. За частоти обертів колінчастого вала 2200 об/хв. двигуни здатні розвивати номінальну потужність 276 кВт (375 к.с.). Максимальний крутний момент досягається за частоти обертів колінчастого вала двигуна в діапазоні 1400-1600 об/хв., і становить 1500 Н*м. Питома витрата пального двигунами дорівнює 198 г/кВт*год. Об'єм паливного бака тракторів становить 600 л, що дає змогу працювати без дозаправки цілий день.

Трансмісія трактора Січеслав-3204 включає у себе сухе однодискове зчеплення й механічну коробку передач, що забезпечує 16 передач переднього та 2 передачі заднього ходу.

Трактори Січеслав-3204 мають одну з найдовших серед тракторів аналогічного класу потужності колісну базу – 3220 мм і поєднує її з відмінною маневреністю. Це дає велику перевагу під час роботи з причіпним обладнанням: стабільність роботи без зайвого обтяження переднього моста противагами, краще зчеплення з ґрунтом, зменшення витрати пального.

Ємність гідравлічної системи дорівнює 80 л. Вантажопідйомність гідросистеми на осі шарнірів нижніх тяг становить 8000 кг. Виносні клапани легко розрізняються за кольоровими ковпачками, і відповідають певним важелям керування.

Кабіна трактора Січеслав-3204 Т8 зручна, ергономічна, з відмінною шумоізоляцією й обладнана кондиціонером.

VELES AGRO

На Дні поля ДЛГ фахівці VELES AGRO демонстрували причіпну зернову механічну сівалку NIKA-4М, що призначена для рядкової сівби зернових і зернобобових культур з міжряддями 15 см з одночасним внесенням мінеральних добрив. Завдяки тиску на сошник у межах від 80 до 120 кг і системою прикочування посівного матеріалу сівалка може працювати за мінімальною технологією обробітку ґрунту.

Котушкова система дозування висіву насіння вдосконалена із застосуванням новітніх технологій обробки поверхонь деталей та з використанням високоміцних і зносостійких компонентів в їх виготовленні. Завдяки поєднанню гвинтового методу регулювання котушок на задану норму висіву й перемикання швидкостей обертання редуктора, сівалка може бути налаштована на норму посіву насіння від 8 кг/га до 400 кг/га, а гранульованих добрив – від 25 до 250 кг/га.

Сівалка NIKA-4М має два містких бункери: 920 літрів для насіння і 350 літрів для добрив, що створює передумови для високої продуктивності й зниження витрат на дозавантаження сівалки при проведенні сівби. Більш того, при демонтажі міжбункерної перегородки, місткість суцільного зернового бункера збільшується до 1280 л.

З метою створення ідеального насіннєвого ложа застосована конструкція зміщеного розміщення дисків сошника. При цьому перший диск прорізає рівну лінію сівби, ріже післяжнивні рештки, а другий розпушує ґрунт і готує насіннєве ложе. Диски виготовлені зі зносостійкої борвмісної сталі.

Задана глибина посіву насіння досягається за рахунок механізму притискних пружин, які, крім регулювання глибини, дозволяють механізму сошника копіювати поверхню посівної площі. Розташоване за сошником прикочуюче колесо підтримує чітке ведення глибини загортання насіння, забезпечує контакт посівного матеріалу з ґрунтом, необхідний для оптимального надходження вологи по капілярах, рівномірного формування кореневої системи і сходів.

Під час виставки була реалізована насичена ділова програма, що була розроблена експертами DLG за підтримки Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини.

Рекламодавці останнього номеру