Техніка UNIA від «ВФК» – оптимальне рішення для господарств, що прагнуть успіху.

UNIA Group – підприємство з давньою історією. Сьогодні це один із провідних виробників сільськогосподарської техніки в Європі. Завод був заснований 140 років тому в Німеччині на території Східної Пруссії, частина якої після 2-ї світової війни відійшла до Польщі. На воротах заводу гасло: «Німецькі технології, швецька сталь, польська душа».

Саме так сьогодні створюється надійна техніка: сучасні технології, високоякісні матеріали й добра робота, в яку вкладають душу, дозволяють UNIA Group виробляти сучасну й надійну техніку за доступною ціною. Саме тому ця техніка користується високим попитом й експортується в 60 країн світу.

Бренд UNIA вже давно став популярним і серед українських аграріїв. Широка лінійка техніки, висока надійність і ефективність, бездоганне гарантійне й післягарантійне обслуговування від офіційного дилера – «Волинської фондової компанії» – у поєднанні з «розумною» ціною, спонукає все більше господарів вибирати машини UNIA.

Анатолій Миколайович Отян
Анатолій Миколайович Отян

Щоб об’єктивно розповісти нашим читачам про роботу агрегатів UNIA, що свого часу були придбані у ВФК, ми завітали на Дніпропетровщину (Криничанський р-­н) в СФГ «Дося». Співпраця цих партнерів розпочалася ще в 2008 році.

Незважаючи на початок жнив і неабияку заклопотаність невідкладними справами, директор господарства Анатолій Миколайович Отян розповів про своє господарство й досвід використання техніки UNIA:

– Наше господарство почало свою діяльність на початку дев’яностих після розформування місцевого колгоспу. Власну справу починали практично з нуля. Поволі «спиналися на ноги», обзаводилися технікою. Сьогодні понад 250 пайовиків довірили нам майже дві тисячі гектарів. З обов’язковим дотриманням сівозмін вирощуємо звичні культури: пшеницю, ріпак, ячмінь, соняшник.

З технікою UNIA я познайомився 17 років тому. Люди, у яких ми орендували землю, тримали худобу, і їм потрібна була солома, тому ми придбали прес UNIA Z-511. Він нам підходив зручним розміром тюків, надійною й простою конструкцією, прийнятною ціною. Пропрацював він у нас вісім років без жодних поломок. Потім ми його продали, добавили трохи грошей і придбали у ВФК знову цю ж саму, але новішу модель Z-­511. Він у нас бездоганно працює вже 7 років, на ньому надійний німецький в’язальний апарат, тож ламатися там практично немає чому.

Останні 6 років ми співпрацюємо з «Волинською фондовою компанією» по ґрунтообробній техніці, а саме по техніці UNIA. Перше наше придбання – чотирьохметрова борона UNIA ARES P XXL – працює в нас з трактором потужністю 160 к. с. без поломок, ми до неї ще не купили жодної запчастини. Машина нам дуже сподобалась. Коли купували, то виходили з суто економічних міркувань. І тепер маємо саме те, що хотіли.

Потім ми придбали в них 12-метрову пружинну борону UNIA AKCENT і знову були приємно здивовані. У нашому господарстві є різні борони вітчизняного й іноземного виробництва від відомих брендів, але що настільки прекрасно працюватиме AKCENT, ми й не припускали. Працює ощадно, як тільки перший листочок соняшника виходить, ми вже її застосовуємо. Тут усе конструктивно просто й надійно: опорні колеса дозволяють регулювати робочу висоту, також є можливість регулювати кут атаки пружинних пальців, окремі робочі секції агрегату мають незалежну підвіску, за рахунок чого прекрасно копіюється рельєф ґрунту. У транспортне положення борона складається гідравлічним способом.

Чотири роки тому наше господарство придбало новий 300-­сильний трактор, тож виникло бажання докупити під нього ще одну борону. Переглянули різні журнали, проспекти, детально вивчили пропозиції дилерів в Інтернеті, порівняли всі «за» й «проти». І прийняли рішення знову звернутись до «Волинської фондової компанії» за ще одним, тепер уже восьмиметровим агрегатом UNIA ARES НР. По-перше, ми вже добре знаємо якість цього виробника, по-друге, переконувала порівняно невелика ціна, при тому, що конструктивно ARES нічим не поступається дорожчим аналогам, по-третє, ми добре знаємо, що співпраця з ВФК гарантує бездоганний сервіс.

Кожен агрегат має якісь свої конструктивні особливості: в одного транспортні колеса спереду, а в іншого позаду, в одного перед котком, а в іншого за котком, але для нас це не має значення. Польський агрегат працює бездоганно і при цьому на третину дешевший. Тож навіщо платити більше?Замовили ми цю борону в грудні, бо так виходить дешевше, отримали в травні й відразу в поле. За чотири сезони ми обробили нею приблизно 8000 га. Продуктивність висока, працює на швидкості до 15 км/год. Учора в полі жнивували три комбайни: лиш закінчили зміну, як борона ARES одночасно з ними поїхала з поля, задискувавши площу після жнивування. Як лущильник вона працює ідеально: вирівнює поверхню, розбиває грудки. А порівнювати в нас є з чим, бо ж є борони й інших відомих виробників, але ARES працює не гірше.

Про якість техніки UNIA свідчить ще й той факт, що за останні шість років ми придбали у ВФК три борони, але жодного разу не купували до них запчастин, досі не знаємо, що таке поломка. Так, ми звичайно придбали про всяк випадок кілька підшипників і дисків для оперативної заміни, але поки їх не використовували.

Сервіс у «Волинської фондової компанії» такий: що коли я сказав, тоді вони й приїхали. Нам потрібно було по пресу зробити дефектовку, сервісники приїхали, коли нам зручно, подивились, записали, поштою через день вислали потрібну запчастину. Якщо нам потрібна якась консультація, ми їм телефонуємо, і сервісна служба одразу прибуває.

Знаю, що в UNIA є також добрі плуги, але ми перейшли на мінімальну технологію й плугом не користуємося. Сусідні господарства працюють з плугом, але я не бачу, щоб у них був кращий урожай.

Утримуюся взагалі хвалитися урожайністю, бо це абстрактний показник. Слід хвалитися собівартістю вирощеного врожаю та отриманим прибутком. А собівартість у нас невисока. Зверніть увагу на нашу техніку: уся нова, з навігацією. У полі працює лише 5 механізаторів. Загалом у нашому господарстві 25 робітників, проте виходить так, що сторожів більше, ніж власне реальних працівників.

Ігор Анатолійович Отян
Ігор Анатолійович Отян

Ігор Анатолійович Отян, заступник директора СФГ «Дося»:

– Борін у господарстві, важких і легких, маємо чимало, але саме борона ARES на нашому ґрунті показала себе найкраще. Ґрунти у нас важкі, більше схожі на суглинисті, і ті агрегати, що можливо гарно працюють в інших господарствах, у нас не працюють. Уже при першому проході агрегат виконує практично всю необхідну роботу, а якщо обробити в два проходи, то вийде зовсім ідеальний результат. Він має високу продуктивність, легко обробляє за день 100-120 га. Борону зручно використовувати одразу після збирання: ми оперативно закриваємо вологу, забираємо всю падалицю і зелень, не даємо їм розвиватися на полі.

ВФК – наш надійний партнер, тому маємо намір і надалі з ними співпрацювати як по ґрунтообробній техніці, так і по іншим питаннях. За 12 років нашої спільної роботи вони жодного разу нас не підвели, на їхню роботу ми не маємо нарікань.

UNIA ARES HP

UNIA ARES HP – лінійка важких напівнавісних дискових ґрунтообробних агрегатів, що відрізняються міцною рамою, що забезпечує рівномірний розподіл навантаження по всій робочій ширині. Ці машини створені для швидкісного обробітку ґрунту на глибину від 6 до 12 см. Вони подрібнюють і заробляють пожнивні рештки в ґрунт, знищують бур'яни, заробляють внесені добрива, подрібнюють грудки, закривають вологу тощо.

На масивній рамі, що створює навантаження на ґрунт 1250 кг/м, на відстані 120 см один від одного розташовано два ряди конічних дисків. Диски кріпляться до рами індивідуально за допомогою гумових демпферів під кутом атаки 18˚ і нахилом 11˚. Завдяки такому розташуванню диск працює як леміш і відвал, отже, відбувається кращий оборот і подрібнення оброблюваного шару ґрунту, а трактору для роботи з таким знаряддям необхідно менше тягове зусилля. Більше того, таке розташування робочих органів і пружинний захист дисків дозволяють агрегатам ARES HP ефективно працювати на полях, де багато рослинних решток та бур'янів, в умовах підвищеної (до 40%) вологості.

ТИПИ ДИСКІВ. Найважливішим робочим елементом у ARES є диски, що призначені для розрізання ґрунту. Компанія UNIA Group випускає три види дискових агрегатів ARES: з конічними дисками для обробітку на глибину до 12 см, зі сферичними дисками для обробітку на глибину до 20 см, класичні дискові борони з навантаженням на один диск – 180 кг.

Диски виробляються в трьох розмірах. Залежно від типу машини застосовуються три типи дисків – версія L має діаметр 510 мм, версія XL – 560 мм, а у версії XXL – 660 мм.

Рекламодавці останнього номеру