Техніка від ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» на виставці «Агро-2019

На виставці «Агро­2019» відомий український виробник машин для захисту рослин і внесення рідких мінеральних добрив – ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» представив кілька цікавих новинок.

Про експозицію розповів керівник відділу продажу ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка», Сірий Віталій Миколайович:

На виставці ми представили три наші агрегати: причіпний обприскувач АТЛАНТ 4200-­28, самохідний обприскувач IBIS-­3180 та підживлювач для внесення рідких добрив ПЖУ-­3000­-6.

Передумовою появи нової лінійки обприскувачів АТЛАНТ стали чисельні запити аграріїв щодо збільшення функціональних та технологічних характеристик нашої техніки. Завдяки постійному тісному контакту з клієнтами, а також за результатами проведених опитувань вітчизняних та закордонних фермерів, було сформовано технічне завдання для конструкторського відділу нашого підприємства. То ж можна сказати, що лінійка обприскувачів нового покоління АТЛАНТ створена «за спецзамовленням».

Обприскувачі АТЛАНТ відрізняються новим підходом до конструювання, вдосконаленою конструкцією штанги і бака. Для запуску в серійне виробництво цієї лінійки, в 2018 році було інвестовано значні кошти в придбання сучасного високоточного металообробного обладнання швейцарської компанії Bystronic, а також придбано японський роботизований зварювальний комплекс.

Одна з переваг нових машин – ергономічна форма бака краплеподібної форми, яка дозволяє використовувати робочий розчин до останньої краплі, а відсутність важкодоступних кутів дає можливість ідеально перемішувати робочу рідину та легко вимивати залишки розчину чистою водою.

Рівномірність обробки культур на високій швидкості забезпечують унікальний двох­маятниковий механізм з покращеним рівнем стабілізації штанги, доповнений гідромеханічною системою гасіння коливань і гідропневматичною підвіскою шасі з азотними енергоакумуляторами. Ці системи забезпечують плавність ходу, гасять динамічні навантаження на раму і штангу та дозволяють плавно змінювати її робочу висоту від 0,5 до 2,5 метра. Кліренс у причіпних обприскувачів АТЛАНТ – 700 мм. Гальмівна система – пневматична. Максимальне повторення горизонту при роботі на схилах забезпечує система примусового нахилу штанги.

Причіпний обприскувач АТЛАНТ 4200-­28
Причіпний обприскувач АТЛАНТ 4200-­28

Модельний ряд обприскувачів АТЛАНТ складається з обприскувачів з баком 3200 та 4200 літрів, а ширина захвату штанг може бути від 18 до 36 метрів (18, 22, 24, 28, 32 і 36 м).

Для приготування робочого розчину встановлено міксер італійського виробництва. Він опускається вниз на зручну висоту, щоб не потрібно було піднімати важкі мішки й каністри для завантаження. Міксер має три види форсунок: перша застосовується для розбавлення хімзасобів, що знаходяться в каністрі, і промивки її внутрішніх стінок, друга форсунка служить для промивки внутрішніх стінок самого міксера, третя – для розчинення гранульованих і порошкоподібних препаратів. На цій виставковій моделі встановлено міксер об’ємом 35 літрів. Утім, на замовлення клієнта, ми можемо комплектувати обприскувачі міксерами на 42 або 50 літрів.

Для управління основними функціями обприскувача (приготування розчину в міксері, подача робочої рідини, промивання системи) передбачена керуюча панель, що розташована в передній частині агрегату. Використання панелі зводить до мінімуму помилки й підвищує комфорт роботи оператора.

Представлений на виставці обприскувач обладнано новітньою системою комп’ютерного контролю від німецької компанії MULLER ELEKTRONIK з інтегрованим GPS­навігатором. Ця система передбачає три важливі опції: перша – підтримання постійної висоти штанги над поверхнею поля. Для цього три ультразвукові датчики подають сигнал на комп’ютер, який за допомогою гідросистеми тримає штангу на постійній висоті над поверхнею. Друга опція – посекційне відключення форсунок при наїзді на вже оброблену площу. На штангу рідина подається через сім каналів і при наїзді на вже оброблену площу кожен із каналів може автоматично перекриватися без участі оператора. Наступна опція – підрулювання коліс. Система слідкує за тим, щоб колеса обприскувача йшли слід у слід за колесами трактора і не було багатоколійності.

Подібну комп’ютерну систему наразі ніхто з українських виробників не пропонує. Та й не в усіх закордонних конкурентів є така опція.

Cамохідний обприскувач IBIS-­3180
Cамохідний обприскувач IBIS-­3180

Наступний наш експонат – самохідний обприскувач IBIS-­3180, що розроблений на базі італійського шасі й призначений для швидкого якісного та безпечного внесення засобів захисту рослин. Ця модель обприскувачів має прекрасні технічні характеристики й значно зменшену масу, але водночас модель дуже маневрена. Він компактний та легкий – масою 6300 кг, що зменшує тиск на ґрунт, а радіус розвороту майже як у легкового автомобіля – лише 5200 мм. Надійність, висока продуктивність, комфорт та безпечні умови праці – основні переваги IBIS.

Високу надійність цієї моделі забезпечують якісні комплектуючі: двигун, кабіна, бак 3150 л, рама та гідростатика виготовляється в Італії, а в Богуславі встановлюється штанга власного виробництва та водяна система.

Незалежні задня й передня підвіска з гідроциліндрами та азотними енергоакумуляторами дозволяють розвивати максимальну швидкість до 32 км/год.

Високий кліренс у 1800 мм дозволяє ефективно обробляти високорослі культури, зокрема, такі як ріпак, соняшник або кукурудза й запобігає їх пошкодженню в процесі обробки.

Надійний, економічний та потужний дизельний двигун Perkins 145 к.с., розміщений у задній частині обприскувача в компактному звукоізольованому відсіку.

Зручна кабіна відповідає 4-­му рівню – максимальному рівню стандартів у відповідності з Європейськими вимогами та забезпечує безпечні й комфортні умови праці. Кондиціонер та вугільний фільтр у поєднанні з відмінною герметизацією кабіни захищають оператора та створюють ідеальний мікроклімат і циркуляцію повітря в кабіні. Розміщення кабіни та панорамний огляд дає можливість оператору безперешкодно контролювати роботу агрегату.

У порівнянні з аналогічними агрегатами наша машина значно дешевша. В 2019 році конструкторський відділ нашого підприємства розпочав роботи по створенням власного шасі самохідного обприскувача. Випробування перших прототипів заплановано вже на наступну весну.

Обприскувачі IBIS можуть комплектуватися штангами шириною від 18 до 28 м, а при потребі обробітку з більшою шириною захвату – пропонуємо іншу модель самохідного обприскувача MAF. Самохідні обприскувачі MAF можуть мати баки на 4600, 5300 та 6600 літрів, а комплектуватися можуть штангами шириною до 36 метрів.

На замовлення на обприскувач установлюється інноваційна система комп’ютерного керування Bravo 400S з інтегрованим GPS­навігатором та системою SELETRON, яка дозволяє керувати кожною форсункою окремо. Завдяки цьому мінімізується ризик повторної обробки вже оброблених ділянок, зменшуються експлуатаційні витрати й забруднення довкілля.

Підживлювач ПЖУ-­3000­-6.
Підживлювач ПЖУ-­3000­-6.

Ще один наш експонат – підживлювач для внесення рідких добрив по вегетації рослин ПЖУ-­3000-­6. Приз­начений для суцільного та міжрядного внесення в ґрунт рідких мінеральних добрив (аміачна вода, КАС). Робочі органи обладнанні системою контролю їх забивання й можуть установлюватися під потрібне міжряддя: 70, 45, 25 см. Ці робочі органи призначені для нарізання борозни та внесення рідких добрив на глибину до 18 см. Вони ідеально пристосовані для підживлення кукурудзи, соняшнику, проте не підходять для пшениці. Тому зараз ми ведемо розробки зі створення робочих органів для підживлення пшениці. Це буде диск з інжекторними голками, що заходять у землю на глибину 5­6 см і вносить потрібну кількість добрив. Отож незабаром фермери зможуть замовляти в нас обладнання для підживлення різних культур.

Рідке добриво на цих агрегатах подається під тиском, тому система не забивається землею. Для візуального контролю встановлені ротаметри, а в кабіну трактора виводиться інформаційний дисплей для інформування оператора про перебіг робочого процесу.

Ця модель з шириною захвату 6 м і баком 3000 л агрегатується з трактором потужністю 80 к.с. Також є модель на 10 м з баком 5000 л під трактори від 170 к.с.

За нагоди хочу нагадати, що завдяки державній програмі компенсації цей агрегат і причіпні обприскувачі реалізуються з 25-­40% відшкодуванням їх вартості.

Рекламодавці останнього номеру