Технологія збільшення продуктивності сушіння зерна на модульних (колонкових) зерносушарках

Тенденції стрімкого розвитку аграрного ринку диктують вимоги до фермерських господарств та агропідприємств. Одним з найважливіших завдань під час зберігання зерна є його сушіння.

Велика кількість підприємств свого часу встановили модульні (колонкові) зерносушарки. А тепер, внаслідок зростання врожайності повстало питання як збільшити продуктивність сушіння без перероблювання самої зерносушарки. Найпростіше рішення використати модуль охолодження для нагріву. Але встає питання охолодження зерна, яке буде виходити з зерносушарки гарячим.

Харківський завод елеваторного обладнання «Сокол» пропонує рішення для збільшення продуктивності сушіння шляхом встановлення додатково охолоджувача зерна потокової дії типу ОЗ.

Охолоджувач ОЗ призначений для безперервного охолодження зерна пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, рису, ріпаку та інших зернових, олійних, зернобобових, дрібнонасіннєвих і круп'яних культур насіннєвого, продовольчого та фуражного призначення в потоці безперервно.

Принцип роботи охолоджувача полягає в наступному. Сухе нагріте зерно за допомогою норії або іншого транспортувального механізму подається зверху в охолоджувач, заповнює шахти і верхній бункер. Рівень зерна конт­ролюють за показниками сигналізаторів рівня, які вимірюють максимальний та мінімальний рівні насипу зерна.

У процесі роботи вентилятори засмоктують атмосферне повітря ззовні, продувають через зерно в вертикальних каналах і через витяжну камеру викидають назовні.

Зерно, рухаючись зверху вниз, охолоджується і потрапляє у випускні механізми.

Продуктивність випускних механізмів плавно змінюється за допомогою електронного перетворювача частоти, що задається з пульта управління. Завдяки цьому можна регулювати швидкість руху зерна та інтенсивність охолодження.

Випускні механізми подають зерно в нижній бункер, звідки воно надходить на зовнішні транспортувальні механізми.Відмінною особливістю охолоджувача ОЗ є велика площа продувки в поєднанні з малою товщиною шару зерна. Наприклад, в охолоджувачі продуктивністю 60 т/год. площа продувки складає 96 м2, а товщина шару зерна – 90 мм. Така конструкція охолоджувача дає змогу використати осьові вентилятори з двигунами малої потужності.

Охолоджувачі зерна потокової дії виробництва заводу елеваторного обладнання «Сокол» встановлені та успішно працюють в багатьох господарствах країни, зарекомендувавши себе як надійне та ефективне обладнання для збільшення продуктивності сушіння зерна. Продуктивність охолоджувача ОЗ від 15 до 60 т/год.

Оскільки корпус охолоджувача виготовлений з високоякісної оцинкованої сталі європейського виробництва, термін його експлуатації складає не менше 20 років!

Якість, надійність, доступність – девіз заводу «Сокол», який повністю підтверджують наші охолоджувачі зерна.

Запрошуємо до співпраці.
www.zeosokol.com
тел: +38 (067) 570­98­65, (057) 704­00­13.

Рекламодавці останнього номеру