ТОВ «Зернові комплекси та системи» на виставці АГРО-2020

Білоцерківське підприємство ТОВ «Зернові комплекси та системи» – постійний учасник вітчизняних агровиставок – демонструвало сучасні рішення для сушіння й зберігання зернових. Розповідає директор підприємства Юрій Сергійович ОМЕТОВ:

– Наша компанія – ТОВ «Зернові комплекси та системи» – була заснована в 2007 році. До цього ми 12 років також займались цією ж тематикою, але з іншими партнерами, після чого заснували свою фірму. Спеціалізуємось на проектуванні, інжинірингу, постачанні, будівництві, налаштуванні, підключенні елеваторів і зерносушильних комплексів. На сьогодні в Україні не вистачає потужностей для якісного зберігання зернових (дефіцит складає близько 20-30 млн. тонн), тож роботи тут на багато років.

Щороку наше підприємство вводить в експлуатацію до десяти об’єктів, ми несемо зобов’язання по їх сервісному обслуговуванню. Якби об’єкти були збудовані не якісно, то внаслідок ми стали б просто ремонтниками, в нас не лишалося б часу й можливостей будувати нові об’єкти. На нашому підприємстві сформована досвідчена професійна команда, багато фахівців працює тут ще з 1996 року. Це конструктори, зокрема, й головний конструктор. Я також за освітою конструктор, закінчив Харківський авіаційний інститут. Працював на військовому заводі, потім у науково-дослідному інституті з випробовування машин.

Так от, щоб не стати ремонтниками, для кожного зі складових наших об’єктів: зерносховищ, сушарок, транспортерів ми обрали як партнерів лише по одному виробнику. Це фірми, що орієнтовані лише на певний вид продукції. Наприклад, італійська компанія Strahl уже 45 років виготовляє лише зернові сушарки, там працюють справжні професіонали. Важко навіть уявити, що з’явиться підприємство, котре зможе зробити сушарку краще від них. Те ж стосується й іспанської фірми SYMAFA, котра більше 30 років робить лише силоси й нічого більше. Італійська фірма METALMONT уже 30 років виготовляє лише зернові транспортери.

У результаті маємо лише чотирьох працівників, які займаються сервісом і запуском об’єктів, і цього нам цілком достатньо, оскільки вибране нами обладнання цілком надійне, жодних проблем з експлуатацією досі ми не мали.

На даний час ми запустили в експлуатацію 90 сушарок. Усім нашим майбутнім клієнтам ми надаємо повний список адрес і телефонів цих 90 об’єктів і кажемо – якщо хтось зробить про нас поганий відгук, то можете не купувати, – але досі такого не було.

Ми пропонуємо європейське обладнання щонайвищої якості, котре, мушу обмовитись, не може бути дешевим. Тому ми продумали й прорахували різні нюанси, щоб наші об’єкти були конкурентоспроможними порівняно з іншими, щоб у підсумку вони були рентабельними, приносили прибутки. І ми досягли в цьому добрих результатів – хоча будуємо об’єкти з дорогого європейського обладнання, проте в підсумку наші елеватори виходять дешевшими, ніж у конкурентів. Звичайно ж, перед цим ми вивчили досвід європейців та американців з будівництва об’єктів та їх компонування. Усі технологічні схеми ми розробляємо самі, жодного об’єкта ми не будували за чужими кресленнями – проекти в нас лише власні. Проектні організації охоче з нами працюють, оскільки ми надаємо їм повну технологію, усі технічні рішення.

Окремо хочу відзначити сушарки Strahl. Колись, у 90-х роках, в Україну можна було поставити будь-що, а зараз подібне не проходить, підприємці зрозуміли, що обладнання повинно бути якісним, та й довкілля потрібно берегти: є строгі вимоги закону, яких треба дотримуватися й виконувати. Один час ми працювали з сушарками, також імпортними, проте змушені були відмовитися від подальшої співпраці з їх виробником, оскільки сушарки створювали проблеми стосовно викидів пилу та відпрацьованих газів. Зокрема, через їх наближеність до населених пунктів ми не могли реалізувати багато об’єктів. Після цього ми підбирали сушарку економнішу, таку, що мінімально шкодить довкіллю. Схожих сушарок на ринку багато, але сушарку з пилезабором, що десятиріччя працює без обслуговування, мені вдалося знайти лише одну, і я вибрав саме її ще в 2007 році. На сьогодні в нас працює вже 90 дуже потужних сушарок Strahl. Ми впевнено почуваємо себе в тендерах, конкуруючи з будь-якими виробниками сушарок. Про те що ми пропонуємо найкращі сушарки, зокрема, свідчить той факт, що вже чотири польські фірми зараз роблять копії Strahl, турки роблять копію Strahl українські й німецькі заводи також копіюють Strahl.

Strahl пропонує широку лінійку сушарок від найменших до найпотужніших, тож ми можемо пропонувати обладнання й для невеликих фермерських господарств. Для прикладу: якщо брати продуктивність по кукурудзі, то це від 2 до 80 т/год.

За останні два роки на елеватори «Астарти» ми поставили шість дуже потужних сушарок. Але вони настільки технічно відпрацьовані, що запуск цих сушарок зайняв лише один день. Навчання дуже просте й зрозуміле, бо все обладнання з дистанційним керуванням. Завдяки вбудованим датчикам і модемам італійці прямо з заводу спостерігають за роботою й можуть корегувати виробничі процеси.

Ми не беремося робити все, а свідомо працюємо в досить вузькому сегменті, й саме це є нашою перевагою. Бо хто хапається за різні справи, не зможе показати високі результати.

Рекламодавці останнього номеру