Трактори Massey Ferguson 7700S: універсали для малих та середніх господарств

Ми вже далеко не перший рік відвідуємо господарства, у яких використовуються машини Massey Ferguson, та спілкуємося із їхніми керівниками. І ми звернули увагу на те, що аграрій, котрий має досвід роботи із технікою цього бренду, навіть зразків, що мали поважний вік, при виборі нової машини також схиляється до Massey Ferguson.

Трактори Massey Ferguson 7700S універсали для малих та середніх господарств

Саме так вчинив директор із виробництва ТОВ «Ком-Агро» (Житомирський район) Олександр Харковець разом із колегами, коли придбали два роки тому новенький 240-сильний трактор MF 7724S. Окрім суто об’єктивних критеріїв вибору моделі за показниками потужності, продуктивності та оптимального співвідношення ціни і якості, неабияку роль відіграло і те, що в господарстві відмінно себе показали два Massey Ferguson поважного віку. Один із яких, до речі, ефективно працює і досі.

Тому жодних сумнівів у тому, що і новий «Масей» не підведе, у Олександра Олександровича не було. Як і в тому, що сервісна підтримка із боку «Волинської фондової компанії» буде завжди на висоті. Так воно, власне, і сталося.

— Саме так! Із тракторами Massey Ferguson я працюю із 2008 року. До нас у 2018 році приїхав старенький трактор 2002 року випуску із напрацюванням 8000 мотогодин. З того часу він відробив ще 8000 мотогодин, але перебуває просто у відмінному стані. Тому до техніки цього бренду у мене особливе ставлення, — посміхається Олександр Харковець.

Площа оброблюваних земель в ТОВ «Ком-Агро» за українськими мірками зовсім невелика — 400 гектарів. Однак, по-перше, господарство надає послуги із обробітку ґрунту, сівби та обприскування сусідам, а для цього, звісна річ, потрібні безвідмовні трактори, щоб своєчасно виконувати власні зобов’язання. По-друге, власники компанії активно вдосконалюють технологію вирощування сільгоспкультур на наявному земельному масиві і готуються поступово його розширювати.

— Три роки тому ми цілковито відійшли від плуга і зараз планомірно переходимо на технологію вертикального обробітку ґрунту із вдосконаленням точності висіву. Відповідно, придбали спеціальний високотехнологічний посівний комплекс, а далі зрозуміли, що під нього нам краще використовувати сучасний трактор — з високою потужністю та високими можливостями гідравлічної системи, —зазначає директор із виробництва ТОВ «Ком-Агро».

Попри свою багаторічну прихильність до техніки Massey Ferguson, Олександр Харковець із колегами підійшли до справи вибору нового трактора із всією об’єктивністю, розглянувши актуальні моделі практично усіх виробників, представлених в Україні.

трактор-вфк-2

— Закономірно зупинилися саме на цій моделі виробництва Massey Ferguson. Один раз подивилися, другий раз — і почали вже предметно розмовляти із «Волинською фондовою компанією». Можу із цілковитою впевненістю сказати, що за рівнем технологічної оснащеності, продуктивності, надійності та співвідношенням цих критеріїв до вартості машини, конкурентів у MF 7724S немає. І в цьому ми за ті два роки, котрі машина відпрацювала у нашому господарстві, переконуємося постійно, — стверджує Олександр Олександрович.

Обрали цю модель, зокрема, і тому, що її конструкція органічно поєднує можливості ефективної роботи як у полі, так і для транспортних потреб.

— Що можу сказати — це трудяга, справжній універсал, який у нас за неповні два роки на совість відпрацював вже майже 2500 мотогодин! Трактор із легкістю справляється із усіма видами наявних у нас причіпних агрегатів, ним зручно транспортувати вантажі, коротше кажучи, жодних експлуатаційних проблем у нас із ним не було. Так само, як і технічних, до речі. Раз на 1000 мотогодин провели планове ТО — і поїхали в поле!, — розповідає аграрій.

До того ж, Олександр Олександрович звернув увагу і на економічне споживання пального MF 7724S.

— Знаєте, багато виробників заявляють красиві цифри економічності роботи своїх тракторів, іноді навіть напівфантастичні. Але коли ми виїжджаємо в поле, то ми всі ці речі ж бачимо і відразу перевіряємо. То можу сказати, що у нашого трактора усі заявлені показники економічності цілковито правдиві і ми у цьому переконалися. А це дуже важливо, коли економиться бодай 1-2 літри пального на гектарі — за нинішніх цін на «солярку» це дуже відчутно відображається на фінальній рентабельності агровиробництва, —наголошує Олександр Харковець.

Звісно, що така економічність моделі MF 7724S робить господарство більш конкурентоспроможним на ринку надання сільгосппослуг. Втім, не тільки вона.

— Розумієте, коли люди заплатили за обробіток ґрунту чи сівбу і бачать, що працювати приїжджає гарний сучасний трактор, а не «що-небудь», то і ставлення до нас відповідне — це також впливає на позитивну репутацію, — зазначає Олександр Олександрович.

Ведучи мову про модель MF 7724S, слід відразу наголосити, що трактор виробляється на відомому французькому заводі в Бове, де сучасні технології поєднуються зі збереженою славнозвісною європейською якістю. Як і у всіх тракторах Massey Ferguson, в цій моделі закладено солідний запас надійності, що відразу помітно по очевидній добротності конструкції.

Так, зокрема, вага трактора без баласту становить поважні 7,4 тонни, а з робочим баластуванням — біля 9 тонн. Це дійсно справжній європейський метал і тут дотримані усі стандарти товщини, міцності та пружності матеріалів.

В рух модель MF 7724S приводиться перевіреним двигуном AGCO Power, об’ємом 7,4 літри з високим крутним моментом та вже згадуваними відмінними показниками економічності споживання пального. Причому слід вказати, що тут наявна водночас дуже проста і ефективна паливна система із турбіною не змінної геометрії та високими тяговими характеристиками. Тобто, все зроблено таким чином, аби звести до мінімуму вірогідність технічних несправностей. І що важливо — двигун нечутливий до якості пального, і нормально «переварює» український дизель, який, як відомо, може бути дуже різних ґатунків, надто ж за нинішніх часів.

Використання системи EPM дає змогу трактору автоматично реагувати на поточне навантаження у конкретний момент, і регулює подачу палива відповідно, щоб надати додаткову потужність, коли вам це найбільше потрібно. Вона розроблена для вирішення складних проблем з транспортування і робіт з ВВП, і ця передова електронна система управління двигуном і трансмісією автоматично дозволяє продукувати більше потужності під навантаженням або на швидкості.

трактор-вфк-3

Мотор MF 7724S працює у поєднанні із славнозвісною трансмісією Dyna 6, котра перетворилася на справдешню візитівку Massey Ferguson. Це розумна, але водночас в міру автоматизована трансмісія із 24 передніми та 24 задніми передачами, розподіленими на 4 діапазони по 6 передач. Фактично Dyna 6 поєднує у собі усі переваги механічної та автоматичної коробок передач, взявши від першої надзвичайну надійність, а від другої — високий машинний інтелект, спроможний автоматично обирати, оптимальну з точки зору потужності та витрати пального передачу.

Своєю чергою потужність гідравлічного насосу сягає 150 л/хв., що як вже згадував Олександр Харковець дає змогу спокійно працювати із будь-яким обладнанням. До того ж, тут встановлені два потужні генератори на 120 ампер/год кожен, які дають змогу живити причіпні агрегати в разі потреби, наприклад, сівалки з електроприводами дозаторів чи висівних апаратів. Також, якщо того вимагає робоча ситуація, завдяки цьому та великій кількості зовнішніх ліхтарів, можна організувати робочий простір навколо трактора на полі, щоб було видно, мов удень.

Звісно, що не можна не відзначити реальну зручність управління машиною та дійсно комфортні умови роботи оператора MF 7724S. В цій моделі комфортна панорамна кабіна поєднує у собі високий рівень шумоізоляції, зручний доступ за допомогою великих дверцят, простоту органів управління, що в комплексі сприяє якісній роботі.

Відзначимо також, що підвіска кабіни і нова підвіска переднього мосту сприяють оптимальній їзді на найбільш складних ділянках та полях. Кабіна розроблена для максимальної продуктивності виконання будь-якого завдання та доповнена елементами управління, які забезпечують оптимальну ергономіку, високу функціональність та зменшують зношення техніки.

Власне на цьому наголошує і директор із виробництва господарства «Ком-Агро» Олександр Харковець, завважуючи, що в кабіні MF 7724S за потреби можна працювати по кільканадцять годин поспіль, втомлюючись відчутно менше, навіть у порівнянні із моделями інших відомих виробників. Що й казати, трактор зроблений на совість у всіх відношеннях!

Тому побажаємо нашим співрозмовникам із ТОВ «Ком-Агро» вдалої посівної та високих врожаїв у цьому році. І приємно, що у цьому їм допомагає такий висококласний трактор, достойний представник великої родини Massey Ferguson!

Рекламодавці останнього номеру