Трактори серії MF 2600 вперше в Україні були продані «Волинською фондовою компанією»

Нові моделі тракторів MF серії 2600, нещодавно презентовані в Україні в рамках всеукраїнського туру Massey Ferguson Open Day, викликали значну зацікавленість вітчизняних товаровиробників і вже знайшли своїх перших покупців. Господарство з Житомирщини ­ ТОВ «Вертокиївка-Хміль» ­ придбало у ВФК одразу два трактори MF 2635.

Отже, їдемо. Село Вертокиївка, Житомирський район. Уже з назви підприємства зрозуміло, що його спеціалізація не є масовою. Сьогодні хіба поодинокі підприємства в Україні роблять ставку на хміль як на основну сільськогосподарську культуру. Хоча були часи, коли за площею під хмелем Україна перебувала на першому місці серед республік колишнього СРСР.

Про господарство, і чому свій вибір це підприємство зробило на користь нової серії від Massey Ferguson, розповів головний агроном підприємства Ковенько Іван Володимирович:

– Наше підприємство невелике, вирощуємо різні культури, але головна спеціалізація нашого господарства – хміль. Під ним у нас 70 га, і надалі ми плануємо збільшувати площі під цю культуру. Практично вся наша продукція йде на експорт, тому коли ви п’єте якісне чеське пиво, знайте, що там, можливо, є частка й нашої праці.

У господарстві маємо різні агрегати, оскільки в міжрядді потрібно робити і культивацію, і проорювання, і хімічну обробку. Хміль – найвища трав'яниста рослина в Україні, збираємо його за допомогою спеціального обладнання, що встановлюється на трактор. Стебла хмелю в невеликій кількості (щоб не сплутувалися) обережно вантажаться на тракторні причепи й транспортуються в цех, де встановлена чесальна лінія, що обриває шишки, сортує й сепарує їх.

Але попри всі вдосконалення в хмелярстві залишається ще й багато ручної праці: вручну саджаємо саджанці, відрізаємо стебла, вручну розкопуємо приорані на зиму кореневища. Хміль – культура багаторічна, плантація лишається продуктивною близько 10 років, а надалі потребує оновлення. Постійно йде пошук більш перспективних сортів, які давали б з одиниці площі більше грошових надходжень. Адже ціна на хміль формується залежно не від біомаси, а від наявності в шишках альфа-кислоти.

Ковенько Іван Володимирович (праворуч)
Ковенько Іван Володимирович (праворуч)

Головними машинами для нас є трактори, тому цього року ми вирішили оновити наш тракторний парк.

Чому вирішили обрати Massey Ferguson? У нас в господарстві вже 5 років працює бувший у вжитку Massey Ferguson 382, ще 1986 року випуску. І за ці роки ми не вклали в його ремонт жодної копійки. А це, відповідно, свідчить про високу надійність і якість техніки цього бренду. Саме тому й звернули увагу на нову модель від Massey Ferguson, яку нам запропонували фахівці «Волинської фондової компанії». Ці трактори ідеально нам підходять за технічними параметрами.

З сервісною службою ВФК ми співпрацюємо вже кілька років. Вони обслуговували наш старий трактор MF: міняли оливи, фільтри. Відтепер обслуговують і ці два трактори, нещодавно зробили планове ТО. За запчастинами ми до них поки не звертались, бо ж не було такої потреби.

Нашою співпрацею з ВФК ми цілком задоволені: запуск тракторів відбувався в присутності сервісної їх служби з участю представників Massey Ferguson, що провели навчання наших механізаторів. Тож ми й надалі будемо співпрацювати з ними.

Про технічні особливості нової серії розповів Олексій Сірий, продукт-спеціаліст по тракторах компанії Massey Ferguson.

Олексій Сірий
Олексій Сірий

Трактори серії 2600 з потужністю від 50 до 75 к.с. – це наша новинка, яку ми цього року виводимо на ринок. Наша ідея полягає в тому, щоб знайти для українських аграріїв гідну заміну тракторів білоруського виробництва, щоб трактор­замінник був комфортним, простим, доступним по ціні й надійним. Наразі можу сказати, що нам вдалося цього досягти. Наші машини є ідеальними багатофункціональними тракторами що здатні впоратися з будь-яким завданням. Вони не лише стануть найкращим рішенням для хліборобів, але й будуть чудовим «робочим конем» для тваринницьких і молочних ферм, а також для виробників фруктів та овочів, та на виноградниках.

До початку продажів цих тракторів ми провели ряд тестових випробувань. Наш трактор MF 2635 за однакових умов з білоруським трактором проходив випробування з плугом, ротаційною і дисковою боронами, кормозмішувачем, прес­підбирачем.

До переваг наших тракторів також можна віднести високий комфорт. Простора кабіна в стандартній комплектації містить зручне крісло, люк, кондиціонер, добре організовану панель приладів, підготовку під магнітолу.

Нам удалося створити конкуренцію, хоча наш трактор трохи дорожчий, але він також буде дорожчим і при його реалізації, коли фермер буде мати намір його продати для оновлення технічного парку.

Трактори MF 2635 оснащено надійним та простим в обслуговуванні двигуном виробництва Simpsons. У системі двигуна встановлено паливну помпу високого тиску, два паливних фільтри та один повітряний фільтр. Зважаючи на невисоку якість українського пального, ми також вирішили встановити систему механічного вприскування, яка захистить двигун і дозволить йому довше працювати.

На тракторі MF 2635 установлено механічну трансмісію: 12 передач уперед і 4 назад. Максимальна швидкість – 33,6 км/год.Вантажопідйомність MF 2635 становить 2145 кг, також є можливість регулювання висоти фаркопа для роботи з агрегатами різної висоти, висоту тягового бруса та чутливість задньої навіски.

Розробляючи ці моделі, ми намагалися правильно збалансувати трактор, щоб розподілити масу максимально рівномірно й перенести її з кабіни на колеса, щоб зменшити пробуксовування й скоротити витрати пального. На колеса встановлено додаткові баласти: шість по 23 кг і один на 41 кг. Спеціальний малюнок протектора шин у вигляді «ялинки» гарантує збільшену площу зчеплення. Кліренс – 320 мм. Паливний бак – 85 л. Колісна база – 2245 мм.

Іван Сушко, тракторист:

На новому тракторі MF 2635 працюю лише два тижні. До цього працював на МТЗ і старому Massey Ferguson 382. Я дуже задоволений цим придбанням. Машина просто ідеальна, дуже зручне керування. Наші старі трактори по комфорту не йдуть у жодні порівняння. Можу додати що трактор дуже економічний.

Керівник житомирської філії «Волинської фондової компанії»:

Мені дуже приємно, що саме наша філія продала перші два трактори MF 2635 в Україні. Ця модель дуже цікава як для малого фермерського господарства, так і для великих підприємств. За співвідношенням ціна­-якість, сьогодні в Україні, це найкраща модель у своєму класі. Але крім того, наша компанія може запропонувати трактори будь-­якої потужності з широкого модельного ряду Massey Ferguson.

У нас у Житомирі сьогодні діє повноцінна дилерська філія ВФК, орієнтована в т.ч. на бренди корпорації АГКО. У нас працює відділ продажу, відділ запчастин і сервісного обслуговування. Маємо всі необхідні запчастини, витратні матеріали та технічні засоби для якісного й своєчасного гарантійного та післягарантійного обслуговування нашої техніки. Наші фахівці проходять атестацію та спеціалізоване навчання на заводах виробників техніки.

Рекламодавці останнього номеру