Тукосуміші для сучасного фермера

Ситуація на ринку мінеральних добрив в Україні виявилась складною для вітчизняних аграріїв. У 2018 році скоротилось постачання продукції, асортимент, погіршилась якість та зросли ціни. У порівнянні із 2017 роком споживання NPK-добрив в 2018 році впало на 17%.

Однією з причин такого спаду є втрата основного постачальника мінеральних дорив, яким тривалий час була Росія. На осінь 2019 року, коли розпочнеться основний сезон внесення добрив, прогнозуються ще більші обмеження поставок.

Щоб пережити майбутній сезон із мінімальними втратами та забезпечити рослини усіма необхідними елементами, сільгоспвиробники вже зараз починають звертати увагу на альтернативні види добрив.

Таким альтернативним добривом мають стати тукосуміші. Це не новий продукт на ринку, але тривалий час йому не приділялось належної уваги. Тим часом, мікси мають цілу низку переваг:

  1. Агрономічні. Нажаль не можливо знайти оптимальне поєднання поживних компонентів в одній гранулі. Сільгоспвиробникам частіше достатньо приблизної формули, але з урахуванням параметрів ґрунту, потенціалу сортів, досягнення цільових врожаїв, скорочення витрат, зменшення екологічного впливу. Сьогодні агрономи надають перевагу індивідуальному живленню. Важливості набуває оптимальність мезоелементів – сірки і магнію. Це також ускладнює пошук потрібної комбінації у одній гранулі або передбачає додаткові проходи технікою. Таким чином використання тукосумішей дозволяє зробити більш точний добір елементів живлення та зменшити кількість проходів.
  2. Агротехнічні. Удобрення й меліорація це ті два процеси, які можна поєднати завдяки використанню блендінгу. У випадку кислих ґрунтів фермери практикують вапнування. В суміш, в таких випадках, додають гранульоване сільськогосподарське вапно, яке за один прохід вноситься на поле разом із добривом. У даному випадку, використання тукосумішей є оптимальним агротехнічним рішенням.
  3. Економічні. Тукосуміші більш дешеві за гранульовані добрива. Ціна сумішей напряму залежить від вартості компонентів, плюс незначні витрати на змішування і фасування. Для тукосумішей обирають сировину найменш витратну з наявних на ринку добрив, що зменшує їх кінцеву вартість.
Тукосуміш
Тукосуміш

Сьогодні, коли ринок майже втратив зарубіжних постачальників основним гравцем стає вітчизняний виробник. Компанія «Агромікс» на протязі 15 років займається тукозмішуванням. Виробничі потужності компанії знаходяться у м. Фастів, Київської області. Фахівці компанії мають величезний досвід у виготовленні й використанні міксованих добрив. Завдяки чому, технологи «Агромікс» розробили власну систему рекомендацій щодо внесення тукосумішей. В залежності від типу ґрунту, виду рослини, сезону та інших факторів в своїх блендах компанія використовує карбамід, простий і подвійний суперфосфати, амофос, амонізований суперфосфат 9:30, калій хлористий, PK-добриво 5:55, гранульовані сірку, сульфат амонію (не металургійного походження) та сульфат магнію. Іноді додається меліорант, також в гранульованій формі. Всього змішується від 2 до 4 компонентів.

Висока кваліфікація та практичний досвід технологів «Агромікс» дозволили знайти оптимальні види сировини для створення сумішей найкращої якості. Найважливішим у виготовленні тукосумішей є гранулометрія компонентів. Необхідно, щоб розмір й форма гранул були однаковими. Бажано, обирати круглу форму гранул. Крім того, не всі добрива варто поєднувати. Наприклад, карбамід й сульфат магнію міксувати не слід. Якщо деякі небажані сполучення все ж необхідні, фахівці «Агромікс» надають рекомендації, у який термін треба використати добриво та як його зберігати до моменту застосування.

Нажаль, ще досі вітчизняні аграрії обирають пневмосівалки для внесення мінеральних добрив. Але свій виріб вони обґрунтовують лише специфікою насіння. Склад міксів неоднорідний, тому пневматичні сівалки, які налаштовуються на певний вид зерен, можуть викликати значні технічні проблеми. Для внесення тукосумішей ідеальним інструментом є звичайний розкидач.

Тукосуміші використовують сільгоспвиробники в усіх регіонах України для підживлення різних культур. Для кожної сільськогосподарської рослини розроблені специфічні формули, які «Агромікс» пропонує своїм клієнтам. Наприклад, для озимої пшениці використовують 8:19:29, а для степової зони - 7:28:20. «Кукурудзяні» композиції – 9:21:28 або 7:19:29 на інших ґрунтах, обов’язково з сіркою. Соняшник на полях Лісостепу і Полісся пропонується удобрювати NPK 4:15:36+S, а в Степу 6:16:36+S. Тукосуміші популярні серед виробників цукрового буряку. В залежності від регіону, під нього використовують формуляції 6:16:36, 7:14:27 і 9:22:28. Для кожної культури розроблені оптимальні композиції. Також агрономи компанії рекомендують і норми внесення. Аналітики «Агромікс» відслідковують попит на тукосуміші. Це найкращій спосіб визначити вподобання аграріїв. На основі отриманих даних приймається рішення щодо подальшої програми виробництва і навіть виводяться на ринок нові гранульовані продукти.

На першій погляд вибір тукосумішей сільгоспвиробниками здається вимушеним, через втрату основних постачальників та збільшення цін на звичні добрива. Але, насправді, міскси є найбільш раціональним рішенням. В той час, коли ситуація на ринку мінеральних добрив стає все гіршою, тукосуміші задовольняють майже всі потреби аграріїв. Тим паче, що вітчизняні виробники мають достатню потужність для забезпечення сільгоспвиробників якісними міксованими добривами.

Запрошуємо до співпраці
Рекламодавці останнього номеру