UNIA Europa 3024 – професійний обприскувач

u1

Два роки тому корпорація «Зерновик» (Кіровоградська обл.), до складу якої входить вісім агропідприємств області, придбала у «Волинської фондової компанії» аж три обприскувачі UNIA Europa 3024. Тож вирушаємо в Новоукраїнський район, щоб дізнатися, як проявила себе техніка відомого польського виробника на Кіровоградських полях.

ТОВ «Воронівське» – одне з восьми підприємств, що входить до складу корпорації «Зерновик», і саме тут працює один з придбаних два роки тому обприскувачів.

Про господарство, його виробництво, і дворічний досвід використання обприскувача UNIA Europa 3024 розповів головний агроном ТОВ «Воронівське» ­ Іщенко Ростислав Вікторович.

– У нашому господарстві 1200 га ріллі, основні культури – кукурудза та соняшник. Ще сіємо зернові. Оскільки в нас важкі ґрунти з великим вмістом глини, то без плуга не обходимося, працюємо за традиційною технологією, раз на 4-5 років застосовуємо глибокорозпушувач.

 Іщенко Ростислав Вікторович
Іщенко Ростислав Вікторович

Потроху оновлюємо свій парк сучасною високопродуктивною технікою. Два роки тому постала необхідність придбати новий обприскувач, бо старий уже не задовольняв наші потреби.

До вибору техніки ми відносимося прискіпливо, намагаємось обрати найкраще, але щоб за «розумну» ціну. Сьогодні вибирати є з чого, і виробники машин готові привозити свої агрегати в господарство для демонстраційних показів. Тоді, два роки тому, нам привезли три обприскувачі. «Волинська фондова компанія» привезла Europa 3024, ще дві причіпні машини не менш відомих виробників привезли інші компанії. Ми влаштували на своєму полі тест­драйв, щоб визначити найбільш підходящий для нас агрегат. За функціональністю всі три машини виявились практично однакові. Але зіставивши їх технічні показники із запропонованими цінами, керівництво нашої корпорації зробило свій вибір на користь UNIA Europa 3024 й придбало одразу три агрегати. Переплачувати лише за більш розкручений бренд наше керівництво не бажало. Сьогодні впевнено можна сказати, що ми зробили правильний вибір. Заплативши ціну, що була значно меншою, ми отримали надійні, сучасні агрегати, що задовольняють усі наші потреби, усі три машини працюють без жодних нарікань. Наш обприскувач за два роки обробив понад 10 000 га. Пшеницю обробляємо 4-5 разів на рік, кукурудзу і соняшник – 2-3 рази. Вносили ним усе потрібне: гербіциди, фунгіциди, інсектициди, добрива, мікродобрива. Обприскувачі, що працюють в інших господарствах, де в обробітку більші площі, уже мають значно більші напрацювання.

Нам подобається, що в цієї моделі досить високий кліренс, який дає можливість заходити в поле по кукурудзі й соняшнику на потрібній нам стадії розвитку рослин.

Обприскувач працює в нас лише вночі, оскільки в нашій місцевості вдень віють сильні вітри, не даючи можливості якісно обробити посіви. За зміну в залежності від конфігурації поля обробляємо по 120-150 га. Переїздів по дорогах загального призначення в нас не багато, але агрегат відповідає всім потрібним нормам, тому й тут проблем не виникає. Обприскувач не потребує потужного трактора, у нас він агрегатується з трактором МТЗ-82.

Уже за тиждень, на початку квітня, плануємо вийти з обприскувачем у поле. Спершу плануємо підживити регулятором росту озимі пшеницю та ячмінь.

Техніка UNIA нам настільки сподобалась, що наша корпорація в минулому році придбала у ВФК ще три розкидачі мінеральних добрив UNIA MX-950. Два з них працюють у нашому господарстві. Це надійні високопродуктивні машини з високою точністю внесення добрив. Вони нам не створили жодних проблем, що пов’язані з ремонтом і зупинкою в полі, а головне – ми відчули реальну економію в добривах: вносимо, де треба і скільки треба.

Претензій щодо сервісу з боку «Волинської фондової компанії» за ці роки співпраці в нас не було: ВФК забезпечує сервіс на рівні найкращих іноземних компаній. З одного боку, в нас не було серйозних поломок техніки UNIA, що вже свідчить про її надійність, а з іншого, при виході з ладу якихось дрібних деталей в мене не було випадків, щоби техніка простоювала. Сервіс від «Волинської фондової компанії» організований відмінно. Ми в них не лише техніку UNIA обслуговуємо, але й купуємо запчастини й для інших агрегатів. При потребі дзвонимо навіть у вихідні або й уночі. Потрібне передають оперативно. У ВФК працюють відповідальні і добросовісні люди, які знають свою справу, тож маємо намір і надалі співпрацювати з ними, купувати в них техніку.

Юрій Арсірій
Юрій Арсірій
Докладніше про обприскувач розповів його оператор – Юрій Арсірій:

— До того як ми придбали UNIA, я працював з причіпним обприскувачем вітчизняного виробництва. Звичайно, різниця дуже суттєва.

Місцевість у нас нерівна, горбиста, старий обприскувач дуже розгойдувало. Тепер працювати комфортно: автоматичне розкладання штанг, легке керування, завдяки пневмопідвісці гасяться всі коливання.

В попередні роки він у нас агрегатувався з трактором МТЗ­-82, в цьому році придбали новий трактор імпортного виробництва, тож тепер працювати з ним буде ще комфортніше.

Зручне розташування бака для приготування отрутохімікатів і рідких міндобрив, бак можна опускати до землі, а не заливати згори важкі каністри, до того ж він ретельно миється. Окремо є баки з чистою водою для автоматичного промивання всієї системи, для миття рук.

З освоєнням агрегату в мене не було жодних проблем: усе просто, зручно й інформативно, усі крани підписані. Усе управління обприскувачем здійснюється з кабіни трактора. На моніторі висвічується вся необхідна інформація: кількість обробленої площі, норма виливу, тиск у системі, поточна швидкість, рівень робочої рідини в баку. У всіх випадках, коли ці робочі параметри виходять за межі оптимального діапазону, вмикається звукова та світлова сигналізація. Якщо забивається фільтр, на моніторі видно, який саме потрібно промити. Залежно від швидкості комп’ютер сам регулює тиск у системі й норму виливу.Дуже зручні поворотні 4-х позиційні розпилювачі, тепер легко за необхідності налаштувати агрегат на роботу з інший препаратом, на іншу норму внесення.

Надійна система фільтрації. Воду беремо лише зі ставка. Проте жодного разу форсунки не забивалися. Фільтр легко обслуговувати, промиваємо після кожної зміни.

Олександр Котенко
Олександр Котенко
Олександр Котенко, менеджер з продажу ПрАТ «Волинська фондова компанія» по Кіровоградській області:

— Наша компанія пропонує широкий асортимент техніки різних брендів. Але останні роки саме на обладнання групи компаній UNIA Group попит постійно зростає, оскільки ця техніка напрочуд вдало поєднала співвідношення ціни та якості. За останні два сезони лише в Кіровоградській області ми продали дуже багато агрегатів від UNIA. При цьому всі наші клієнти лишаються задоволеними якісною роботою придбаної техніки. У свою чергу, ми забезпечуємо клієнтам якісне технічне обслуговування.

Щодо обприскувача Europa 3024 – це надійний, простий у користуванні, сучасний, високопродуктивний агрегат, що відповідає сучасним агротехнологіям. Його можна налаштувати під будь­які умови господарювання. Може ефективно працювати як у малих господарствах, так і у великих агрохолдингах.

Він має потужну раму та регульоване дишло, що забезпечує легке агрегатування з будь яким трактором, сучасний і міцний головний бак з поліестеру, чотирирівневу систему фільтрації. А пневматична підвіска та досконала система стабілізації обприскувача дозволяють працювати на будь-­якій нерівній поверхні поля.

Система стабілізації, основана на принципі маятника з амортизацією у двох площинах, метало­гумовими пом’якшуючими елементами та гідравлічно­газовими амортизаторами. Вона гарантує надійну стабільність штанги в горизонтальній і вертикальній площині навіть при наїздах колесом на горба чи потраплянні у вибоїну.

Багата комплектація обприскувача задовольнить найвимогливіших покупців, агрегат має перегородку в баку для гасіння коливань розчину під час транспортування та роботи на нерівній місцевості, гідравлічні мішалки для постійного підтримування однорідності робочого розчину, діапазон регулювання штанги по висоті від 0,5 до 2,3 м, плавне регулювання ширини колії від 1,8 до 2,25 м, семисекційну штангу з гідравлічним нахилом на схилах – 8,5°, 4-х позиційні розпилювачі для роботи в широкому діапазоні норм внесення та погодних умов, 6­­ти поршневу італійську помпу продуктивністю 300 л/хв. з управлінням від бортового комп’ютера.

Підсумовуючи, хочу зазначити, що успіх компанії UNIA в Україні не випадковий, якість агрегатів UNIA на рівні, а іноді й вище провідних компаній світу, хоча ціна помітно менша.

Юрій ДИВАК

Рекламодавці останнього номеру