Ваші корови віддячать за комфорт!

Наближені до природних умови утримання – запорука здоров’я та високої продуктивності ВРХ. Тому важливо створити подібні умови на фермі, адже корови використовують підлогу тваринницьких приміщень для пересування та відпочинку в режимі 24/7.

Оптимальним рішенням щодо комфортного утримання може стати спеціально розроблене та якісно виготовлене гумове покриття, що забезпечує Вашим тваринам необхідні гігієнічні умови й тепловий баланс. Показники пружності гумового покриття максимально наближенні до показників м’якого ґрунту або пасовища, що позитивним чином впливає на самопочуття й поведінку тварин, підвищує їх рухливість, емоційну стабільність і збільшує кількість проявів статевої охоти.

Ще одна явна перевага використання гумового покриття – це значне зменшення травм суглобів, які неминуче виникають при пересуванні та активних рухах тварин.

Спеціальне покриття з абразивним верхнім шаром, (використовується лише в зонах пересування) разом із вчасним обрізанням, дбайливо оберігає ратиці корів. Абразивне покриття також надійно запобігає проковзуванню при пересуванні та стрибках.

Важливо! Корова, яка накульгує, рідше проявляє ознаки статевої охоти, рідше підходить до годівниці, як наслідок – зменшуються надої.

ЗДОРОВ’Я СУГЛОБІВ

Мал.1 – Нога корови на твердій поверхні стійла: маса розподіляється нерівномірно, переважно на одну точку, що призводить до порушення кровообігу, пошкодження волосяного покрову та шкіри.

Мал.2 – Нога корови на м’якому гумовому покритті: маса розподілена рівномірніше, що є більш ощадливим до суглобів.

ЗДОРОВ’Я РАТИЦЬ
Проблема: на твердій підлозі в корів частіше пошкоджуються ратиці; більше ніж 80% таких пошкоджень припадає на зовнішні ратички задніх ніг.

Особливості: за анатомією – зовнішня ратичка на 3 мм довша за внутрішню (мал.1).

При русі корова спочатку стає на зовнішню ратичку задньої ноги, таким чином на неї припадає максимальне навантаження. На внутрішню ратичку корова спирається трохи пізніше, причому на м’якій підлозі це відбувається дещо раніше, ніж на твердій (мал. 2).

Вимога до підлоги: потрібне заглиблення ратиці на 3 мм, що захищатиме ратицю від надмірного навантаження.

Рішення: для зон пересування тварин використовувати покриття, що оптимально пристосоване до природних потреб корови!

Важливо! Згідно із результатами дослідження, після встановлення м’якого покриття на щілинну підлогу, корови почали відвідувати кормовий стіл на 34% частіше (Джерело: Miethke, 2004)

Отже, підсумуємо: використання гумового покриття в тваринницьких приміщеннях відчутно впливає на здоров’я, самопочуття та продуктивність ВРХ. Отримуємо помітну економічну вигоду за рахунок економії на лікуванні, підвищення надоїв та скорочення сервісного періоду.

Рекламодавці останнього номеру