Вісім років і нуль несправностей

ТОВ «Гор-Агро» належить до числа міцних волинських господарств, які попри усі сьогоднішні труднощі примудряються засівати поля, вирощувати високі врожаї та піклуватися про людей. Неабияку підтримку в цьому плані власникам господарства забезпечує грамотний вибір сільгосптехніки та компанії-дилера, яка обслуговує машини та агрегати.

001

В обробітку «Гор-Агро» перебуває трохи більше 1000 гектарів землі, на яких вирощується основна культура – пшениця, а також соя, ріпак і гречка. У господарстві надзвичайно ретельно ставляться до землі та до технології вирощування сільгоспкультур. Також тут наявний невеликий тваринницький комплекс.

Майже 10 років тому «Гор-Агро» розпочало співпрацю із «Волинською фондовою компанією». Цьому сприяло не лише зручне територіальне розташування господарства поблизу Луцька, але й передусім схвальні відгуки сусідів про техніку та сервісне обслуговування від «ВФК».

В результаті такої співпраці у господарстві почали з’являтися машини та агрегати тих брендів, які представляє «Волинська фондова компанія», передусім надійні та високопродуктивні моделі MASSEY FERGUSON. Забігаючи наперед, зазначимо, що ця вся техніка успішно працює на полях «Гор-Агро» і досі, а керівництво господарства у якості заміни їй бачить винятково машини цього ж бренду.

Сьогодні ми поговоримо про таку цікаву машину як комбайн MASSEY FERGUSON 7370 BETA.

– На цьому комбайні ми працюємо вже восьмий рік поспіль – і ви самі бачите, машина як новенька! Зараз якраз спеціалісти із «ВФК» провадять технічне обслуговування комбайна. Ніби ще зима – до жнив ще декілька місяців, але у нас в господарстві люблять, щоб вся техніка була підготовлена заздалегідь і перебувала і ідеальному стані, – розповідає механізатор Віктор Юганюк, який безпосередньо працює у кабіні MASSEY FERGUSON 7370 BETA.

Серцем цього комбайна є 360-сильний двигун AGCO POWER, об’ємом 8,4 л. Ці двигуни обладнані електронною системою керування, витрачаючи при цьому мінімум пального. Централізована система радіаторів забезпечує водяне та повітряне охолодження двигуна.

002

За словами Віктора, ця модель зернозбирального комбайна показала себе на полях ТОВ «Гор-Агро» лише із найкращого боку та може по праву називатися безвідмовною універсальною машиною.

– Збираємо цим комбайном пшеницю повним ходом, молотимо ріпак, сою, гречку, раніше кукурудзу. Машина впевнено йде полем, незалежно від врожайності та обсягу збираної маси, не «захлинається» і не зупиняється. А головне – комбайн видає чисте зерно усіх культур, що ми збираємо. Швидко, зручно, точно – все, як повинно бути, – ділиться своїми враженнями механізатор «Гор-Агро».

Віктор Юганюк особливо наполягає на тому аспекті, що за допомогою MASSEY FERGUSON 7370 BETA можна якісно збирати усі сільгоспкультури, без винятків.

– Основне тут – правильно налаштувати машину. Ми як нам привезли цей комбайн, спочатку були не зовсім в курсі, як це правильно робити. Але хлопці із «Волинської фондової компанії» все нам показали, розповіли, налаштували і виявилося, що це дуже просто та ефективно, – зазначає наш співрозмовник.

До речі. Жатка на комбайнах Massey Ferguson Beta становить собою зварну конструкцію, на котрій болтами закріпляються додаткові секції, які легко можна замінити. Автоматичний контроль висоти зрізу є стандартною функцією на всіх машинах. Якісний зріз на високих швидкостях відбуваються завдяки механізму привода коси Schumacher – до 1220 ріжучих рухів за хвилину. Для роботи можна обрати жатки в діапазоні довжини від 4,2 до 7,6 м. Також комбайни Beta можуть використовувати систему автоматичного вирівнювання жатки Autolevel, яка ідеально точно відслідковує контур поверхні ґрунту.

При цьому впродовж восьми років бездоганної експлуатації та регулярного технічного обслуговування з боку «ВФК», MASSEY FERGUSON 7370 BETA жодного разу не підвів своїх власників.

– Жодних несправностей і технічних проблем, які можна було б назвати серйозними, не виникало. Головне – якісне міжсезонне обслуговування та правильні налаштування, і цей комбайн працюватиме стільки, скільки потрібно. Менше 4 гектарів за годину ми не робимо, а якщо дозволяють умови роботи, то й 4,5 гектарів. За паспортними даними ця модель розрахована на збирання до 32 тонн зерна за годину – десь так і виходить, – стверджує Віктор Юганюк.

Як пояснює регіональний представник «Волинської фондової компанії» Олександр, головною конструктивною родзинкою MASSEY FERGUSON 7370 BETA є якісне очищення зерна. Відповідно, воно потрапляє до вантажівок та причепів у максимально чистому вигляді, що істотно полегшує та здешевлює подальший догляд за зібраним врожаєм.

003

– Спочатку збирану масу захоплює жатка, потім вона потрапляє у приймальний бітер, який розповсюджує цю масу по всій ширині приймальної камери. Далі це все прямує до молотильного апарату. Тут знаходиться 600-міліметровий барабан з вісьмома бичами, а також проміжний бітер і сепаруючий бітер. Далі – обмолот, ретельне очищення за допомогою верхнього та нижнього решіт, обдування за допомогою вентилятора. Важливо, що тут є як основний обмолот, так і додатковий обмолот. Стоїть шість соломотрясів. В результаті зерно виходить гарантовано чистим. Це нібито проста конструктивна схема, але дуже надійна та ефективна, –зазначає Олександр.

Зазначимо, що MASSEY FERGUSON 7370 BETA має роторний сепаратор з регульованим підбарабанням. Його унікальною конструктивною особливістю є здатність прокручувати підбарабання в позицію над роторним сепаратором, в момент коли воно не потрібне. Завдяки цьому досягається вища продуктивність та менше травмування зерна при обмолоті кукурудзи та бобових культур.

Представник «Волинської фондової компанії» додає, що усі робочі налаштування в MASSEY FERGUSON 7370 BETA виконуються оператором безпосередньо із кабіни комбайна. Це дає змогу заощадити час та бути впевненими у їхній точності. Також підбарабання регулюється як на вході, так і на виході.

– Після того як зібрана маса обмолотилася, в бункер вивантажується чисте не травмоване зерно. Продуктивність вивантажувального шнеку становить 110 літрів за 1 секунду. Тобто, бункер на 9000 літрів спустошується менш, аніж за півтори хвилини. Після цього комбайн знову береться до роботи, за рахунок чого досягається додаткова продуктивність збирання. Додам також, що в бункері встановлені два датчики рівня зерна, які запобігають його перевантаженню, а всі шнеки та верхні частини елеваторів, мають підсилені конці для забезпечення максимального строку служби агрегатів, –пояснює фахівець.

Всі ножі подрібнювача соломи в цій моделі комбайна мають спеціальні зазубрени. Це необхідно для того, щоб гарантовано якісно подрібнити солому, витрачаючи для цього мінімум пального. Також на усіх комбайнах MASSEY FERGUSON можна встановити сучасний точний розкидач полови.

Додамо, що MASSEY FERGUSON 7370 BETA в базовому оснащенні має дуже ефективну систему очищення радіаторів та продування усіх внутрішніх систем за допомогою компресора.

Механізатор Віктор Юганюк особливо відзначає зручну комфортабельну кабіну MASSEY FERGUSON 7370 BETA.

– Дуже хороша оглядовість, що дає змогу нормально працювати і не крутити туди-сюди постійно головою. В кабіні знаходиться все, що потрібно: кондиціонер, обігрів, справді зручне пневматичне сидіння. Цим комбайном зручно керувати і все, що відбувається з машиною відразу видно на панелі керування. Для мене, як для людини, яка працює у кабіні цього комбайна, все зроблено на найвищому рівні, – каже працівник господарства «Гор-Агро».

Наприкінці наш співрозмовник зазначає, що якісна робота як зернозбирального комбайна MASSEY FERGUSON 7370 BETA, так і інших машин цього бренду, стала можливою не лише завдяки їх високій конструктивній надійності, але й ефективному сервісному обслуговуванню від «ВФК».

– Ви самі бачите: якщо міжсезоння, то інженери із «Волинської фондової компанії» не сидять на місці, а самі телефонують, приїжджають і роблять все, щоб комбайн не став у полі, а швидко зібрав врожай. У нас же основна культура – це пшениця, а там не можна зволікати зі збиранням жодної миті, бо пообсипається. І ми завжди впевнені, що «ВФК» прийде на допомогу, чи потрібен якийсь ремонт, чи консультація, або ж просто порада. Ну, і техніку, ви як бачите, вони пропонують надійну та таку, що на ній приємно працювати, – посміхається Віктор Юганюк.

Рекламодавці останнього номеру