«Волинська фондова компанія» на виставці «Агро-2019» демонструвала обприскувачі KUHN

Одна з найбільш представницьких експозицій техніки і запчастин від відомих світових брендів на виставці «Агро­2019» належала «Волинській фондовій компанії». Спільно з компанією KUHN, техніку якої ВФК успішно реалізує й обслуговує впродовж багатьох років, цього разу були представлені обприскувачі PARRUDA та BOXER. Саме на ці моделі ВФК має ексклюзивні права для продажу в Україні.

Загалом на стенді ВФК було представлено п’ять агрегатів від KUHN: обприскувачі Parruda 3030 MT та Boxer 2025 М, сівалка Espro 6000 RC, плуг Multi­-Leader 8T та прес­-підбирач VB 3160.

Регіональний менеджер «КУН-­Україна», Олександр Соловей детально розповів нам про виставкові зразки обприскувачів Parruda 3030 MT та Boxer 2025 М.

Обприскувач Parruda 3030 MT має бак об’ємом 3000 л і дев’ятисекційну штангу завдовжки 30 м. Модель орієнтована на роботу у великих господарствах і складних умовах, відзначається високою продуктивністю й економічністю, надійністю й безпечністю в роботі.

На обприскувачі встановлюється 4-­циліндровий дизельний двигун із турбонаддувом фірми MWM потужністю 180 к.с., що видає високий обертовий момент і відповідає європейським нормам екологічної безпеки. А головна його перевага – надзвичайно низька питома витрата пального, за звичайних умов вона не перевищує 0,6­-0,7 л/га, при тому, що більшість самохідних обприскувачів цього класу споживає 1 л/га й більше.

Високий кліренс у 1,7 м дає можливість працювати на високорослих посівах, дозволяючи обробляти кукурудзу й соняшник, робоча висота тридцятиметрової штанги знаходиться в діапазоні від 0,5 до 2,6 м, а норму обприскування можна встановлювати від 10 до 270 л/хв. Ширина колії обприскувача регулюється механічно від 3,05 до 3,45 м.

Обприскувач обладнано запатентованою пневматичною підвіскою штанги EQUILIBRA, що дозволяє стабілізувати її в 4-­х площинах, і навіть при коливанні коліс на ямах дозволяє обприскувачу залишатись стабільним, ідеально копіюючи поверхню поля. Таким чином машина може працювати з високою швидкістю – до 35 км/год. Система контролю виливу робочої рідини, що встановлена на обприскувачі, за необхідності дає можливість працювати з максимальними нормами виливу 500-­600 л на гектар. При цьому ми можемо використовувати будь­які типи розпилювачів, що представлені на ринку України.

Обприскувач обладнано високопродуктивною помпою для закачування води продуктивністю 1100 л/хв.

У системі циркуляції робочої рідини використана унікальна технологія подвійного контролю. Вже від помпи передбачено подачу точного обсягу рідини до штанги за допомогою електронного управління, і додатково на кожній секції штанги розташовані клапани, що забезпечують оптимальний режим циркуляції робочого розчину.

Однією з особливостей конструкції KUHN Parruda 3030 МТ є наявність ефективної механічної трансмісії. 2-­діапазонна механічна трансмісія, що реалізована в конструкції цієї моделі (12 передніх та 2 задніх передачі), вирізняється винятковою надійністю.

Ще однією особливістю цього обприскувача є те, що він один з найлегших на ринку в своєму класі: Parruda 3030 МТ важить лише 11 т, що в сукупності з радіальними шинами дозволяє знижувати тиск і зменшувати негативний вплив машини на ґрунт, а також підвищує продуктивність машини у важких умовах, зокрема, на вологому ґрунті.

Уже в базовій комплектації цієї моделі передбачена система відмикання секцій під час внесення робочих розчинів, а також автопілот, що дає змогу заощаджувати в середньому 10­15% робочого розчину.

Друга наша модель обприскувача – Boxer 2025 М із штангою 25 м і баком на 2000 л – порівняно нова машина. В Україні вона представлена лише третій рік. Але офіційно продаватися почала лише минулого року, при цьому рік вона працювала в тестовому режимі. Ця модель має дві модифікації: М – з механічним приводом трансмісії і Н – з гідростатичним приводом.

Це найменша з представлених в Україні моделей самохідних обприскувачів KUHN, вона ідеально підійде для малих і середніх господарств. Модель забезпечує чудове тягове зусилля навіть у важких умовах роботи при низькому споживанні пального (в середньому 0,6 л/га) та низьких експлуатаційних витратах. Маса обприскувача лише 6090 кг, а це найкраще співвідношення за показником потужність/маса в своєму класі. Обприскувач якісно працює при великих швидкостях до 25 км/год.

Чотирьохциліндровий дизельний двигун виробництва фірми MWM об’ємом 4,3 л видає потужність 126 к.с. (93 Квт). Механічна трансмісія 4х2 на цих машинах дуже проста й надійна. Коробка передач 10х2 : EATON (США) 5 передач + 2 діапазони.

Так само як у Parruda, пневматична підвіска у Boxer має 4 подушки, що сполучають міст з шасі й можуть поглинати удари й поштовхи. Забезпечуючи вирівнювання шасі, пневматична підвіска запобігає коливанню, чим забезпечує вищу продуктивність у роботі на додаток до комфорту оператора. Ці дві машини дуже добре адаптовані під складний рельєф, добре працюють на значних схилах.

Ширину колії можна регулювати механічно. У базовій комплектації відстань між колесами 2,5 м, якщо переставити місцями праві й ліві колеса, то ширину можна збільшити до 2,7 м. Дорожній просвіт 1,4 м дозволяє застосовувати машину на посівах високорослих культур.

Штанга довжиною 25 м має електрогідравлічне управління (7 гідравлічних секцій) і обладнана системою стабілізації з гідроамортизацією в двох площинах. Це забезпечує чудове ведення штанги під час роботи по будь­яких рельєфах поля й забезпечує надійну довговічну роботу.

На ринку України для цього обприскувача ми поки можемо запропонувати два розміри штанг 25 і 27 метрів, але на бажання клієнта це можуть бути й інші розміри. Як Parruda так і Boxer обладнані стальними штангами, але опційно ми можемо поставити штанги й з алюмінієвого профілю: це спеціальний алюміній, що має високу корозостійкість, він легкий, відтак, забезпечує хорошу стабілізацію.

Після поставки нового обприскувача в господарство ми обов’язково проводимо навчання механізаторів. Запуск машини відбувається в присутності інженерів «Волинської фондової компанії» та інженерів компанії «КУН-­Україна». І це важливо, оскільки якісний запуск дає нам можливість подальшої правильної експлуатації, а, відповідно, якісної й безперебійної роботи обприскувачів. Оскільки захист рослин – це, напевно, саме та операція, що на сьогоднішній день вимагає найбільшої уваги, найбільшої відповідальності та найбільшої точності в проведенні самої операції.

Сергій Стречен, продукт­менеджер «ВФК»:
– Обприскувачі KUHN PARRUDA можна назвати новинкою на українському ринку хіба умовно, оскільки наша компанія впродовж 12 років продавала й обслуговувала попередню модель – самохідні обприскувачі Montana Parruda в синьому кольорі. Таких машин ми реалізували близько ста, тож вони відомі нашим аграріям як надійна універсальна високопродуктивна техніка, що й досі працює в господарствах. Для прикладу: пригадую що першими в Україні ці обприскувачі придбав у нас концерн ЮТС (Миколаївська обл.,). І за ці 12 років у трансмісію цих машин вони не вклали жодної копійки.
Але завдяки впровадження передових технологій від KUHN тепер ці машини стали ще кращі, французи змогли посилити переваги моделі, у чому вже встигли переконатися вітчизняні господарства.
Саме тому на цій виставці ми спостерігаємо великий інтерес аграріїв до цієї моделі.

Рекламодавці останнього номеру