Виставка АГРО-2019

З 4 по 7 червня 2019 року в м. Києві на території Національного комплексу «Експоцентр України» пройшла 31-­а міжнародна агропромислова виставка «АГРО-­2019».

Цьогорічна виставка об’єднала понад 1200 учасників з 15 країн світу на площі 3,5 га, гостями виставки стали близько 71 тис. відвідувачів – агрономів, спеціалістів із закупівель, власників та топ­-менеджерів агрокомпаній, фермерів та просто зацікавлених гостей. Уперше на «Агро-­2019» були тематично об’єднані павільйони виробників зі США, Канади та Китаю.

Загалом цьогорічна виставка об’єднала 12 спеціалізованих виставок, представивши різні галузі сільського господарства.

Офіційне відкриття виставки відбулося за участю першого віце-­прем’єр-­міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва та в.о. Міністра аграрної політики і продовольства України Ольги Трофімцевої.

Степан Кубів відзначив вагомий внесок АПК у розвиток економіки України й запевнив у подальшій підтримці сільгоспвиробників з боку держави. «З 2017 року уряд за ініціативи Мінекономрозвитку дав старт унікальній програмі державної підтримки для виробників сільгосптехніки. У програмі розвитку на сьогодні бере участь 163 вітчизняних підприємств сільгоспмашинобудування, а номенклатура найменувань охоплює 11,4 тис. одиниць сільгосптехніки. Ця програма дозволяє отримати часткову компенсацію вартості реалізованої продукції, відтак зробити її кінцеву ціну більш привабливою саме для українських фермерів», – наголосив Кубів.

Ольга Трофімцева додала, що Міністерство прагне створити для аграріїв комфортні умови, щоб вони працювали не лише на внутрішній ринок, а й виходили зі своєю продукцією на закордонні ринки. Вона розповіла, що сьогодні в агросекторі задіяні більше 50 тис. операторів, серед яких більше 40 тис. фермерів, при цьому 80% – це малі та середні фермери. Зараз МінАПК активно працює над створенням рівноправних умов роботи як для малих ферм, так і для великих холдингів. «Важливо, щоб навіть маленький фермер з 100-­200 га, відчував себе повноцінним гравцем на світових ринках. Фермер в Україні повинен мати можливість об’єднуватися в кооперативи, створювати або бути членом регіональних кластерів, переробляти свою продукцію та експортувати її за кордон», – підкреслила Трофімцева.

В рамках виставки ExpoAgroTech демонструвались новинки сільськогосподарської техніки як зарубіжного, так і вітчизняного виробництва, обладнання й запасні частини. Відбулися презентації новинок від світових брендів, зокрема, таких як JohnDeere, MasseyFerguson, Väderstad тощо. Так, нова зернова сівалка Väderstad Spirit з інноваційною системою внесення добрив була презентована на стенді фірми «Юпітер 9 Агросервіс». Ще одна прем’єра – комбайн John Deere S780. Це єдиний в Україні агрегат з системою налаштування 2-­го покоління, що дозволяє в режимі реального часу фіксувати стан зерна, регулювати функції обмолоту, сепарації, швидкість комбайна та швидкість подачі скошеної маси.

Fendt IDEAL
Fendt IDEAL

На виставці також презентували найпотужніший у світі комбайн Fendt IDEAL.

Це перша в Східній Європі презентація «ідеального» комбайна, якому, за оцінками фахівців, за рівнем інноваційності немає аналогів на світовому ринку. В Україну прибуло кілька зразків цієї моделі, котрі з початком жнив візьмуть участь у демо-­турах, під час яких продемонструють найкращі свої якості й спробують свої сили на українських ланах.

Розробники акцентували увагу на продуктивності, якості обмолоту, абсолютній надійності, простоті системи управління. Машина обладнана унікальною сенсорною технологією, яка дає змогу оптимально налаштувати її на потрібний режим роботи. До лінійки входять моделі 7-­го, 8-­го і 9-­го класів потужності, тобто пропонується три варіанти: 451, 538 та 647 к.с. Fendt IDEAL 9 и Fendt IDEAL 8 комплектуються високопотужними двигунами MAN, а Fendt IDEAL 7 – силовим агрегатом AGCO Power.

Машина оснащена унікальною системою обмолоту та сепарації Helix і ротором, який має найбільшу на ринку довжину 4,85 м і діаметр 600 мм, що збільшує пропускну здатність, швидкість і якість обмолоту культур. У комбайні використовується молотарка Dual Helix з двома роторами. Бітери і пальці розташовані навколо ротора у вигляді спіралі. Уся система споживає значно менше енергії й суттєво збільшує продуктивність машини. Окрім того, вона відрізняється простотою регулювання у відповідності з різними умовами збирання врожаю. Рівень втрат зерна мінімальний – близько 1%.

Машина комплектується найбільшим на ринку зернозбиральних комбайнів зерновим бункером ємністю – 17 100 літрів, швидкість вивантаження – 210 л/с, тобто бункер вивантажується за 1,21 хв.

«На виставці АГРО-­2019 ми вперше презентуємо комбайн IDEAL. Це зовсім новий комбайн, що розроблений з нуля, і який в Україні представлений моделлю 8Т. Ця машина потужністю 550 к.с. з концепцією двороторного комбайна, який на даний момент є найбільш унікальним комбайном на ринку», – розповів, під час презентації, менеджер з розвитку бізнесу Fendt корпорації AGCO Олексій Копилов.

«Комбайни Fendt IDEAL – це високопродуктивні машини, тому ми орієнтуємося на господарства, що планують мати великі об’єми зерна. Це машина для тих професійних господарств, які хочуть максимально швидко й ефективно збирати врожай на своїх полях. В Україні буде проведено тур цього комбайна на збиранні пшениці, кукурудзи і соняшнику. Ми хочемо побачити результати роботи даної машини в українських реаліях», – підкреслив директор з маркетингу AGCO в Східній Європі Антон Костирко.

Massey Ferguson 9330
Massey Ferguson 9330

На виставці вперше в Європі був продемонстрований самохідний обприскувач Massey Ferguson 9330, колеса котрого можуть повторювати складний рельєф поля, незалежно одне від одного. Були показані інші новинки від бренду Massey Ferguson трактори 2630 і 2635А потужністю відповідно 65 і 75 к. с.

Широкий асортимент сільгосптехніки Kuhn було представлено на стендах компаній «Мінетех» і «Техноторг», серед яких сівалка точного висіву Maxima 3 RT e, з електричним приводом, за рахунок чого робоча швидкість збільшилась до 15 км/год. без втрати точності висіву.

Не відставали й вітчизняні виробники техніки. Серійне виробництво модельного ряду тракторів «Кий» з початку року почалося на потужностях заводу «Ніжинсільмаш». Їх можна було побачити на експозиції компанії «Укравтозапчастина». Новинка від відомого українського заводу «Ельворті» (колишня «Червона Зірка») – це дискова борона Pallada 4000, що вже пройшла польові випробування.

Сучасні аграрії приділяють багато уваги відновлювальним джерелам енергії. На виставці Біопаливо можна було ознайомитися з обладнанням з виробництва пелет, сучасними енергоефективними котлами та енергозберігаючими технологіями.

Команда ТзОВ «ВОЛИНЬ­ЗЕРНО­ПРОДУКТ»
Команда ТзОВ «ВОЛИНЬ­ЗЕРНО­ПРОДУКТ»

Сергій Балачук, головний агроном ТзОВ «ВОЛИНЬ­ЗЕРНО­ПРОДУКТ»:
– На виставці наша компанія представила високопродуктивні сорти зернових та бобових культур провідних оригінаторів Європи, а саме селекції компаній DSV, RAGT, LG, SELGEN, NPZ. Це сорти з високим потенціалом врожайності – понад 10 ц/га. Насіннєвий матеріал закуповуємо у закордонних колег, після чого висіваємо на ділянках розмноження і уже після збору проводимо доробку на власному насіннєвому заводі. Насіннєвий напрямок у нас порівняно «молодий», ми почали його розвивати у 2011 році та активно над цим працюємо.
А взагалі, земельний банк нашої компанії понад 30 тис. га. Основна група вирощування це озимі культури, що становить 70% від усіх посів. Решта посівів – горох, соя, соняшник, кукурудза, цукровий буряк.
Також пропонуємо нашим клієнтам ЗЗР, надаємо послуги з приймання, очищення, сушки, зберігання, відвантаження зернових та олійних культур, здійснюємо торгівельні операції з усіма видами зернових та олійних культур, надаємо експедиторські послуги і організовуємо перевезення вантажів різними видами власного автотранспорту.
Виставка була дуже продуктивною. Велика кількість відвідувачів на нашому стенді дала свій результат. Нові клієнти, нові договори, нові домовленості!

Виставка Hi-­Tech Агро була присвячена автоматизації в управлінні сільськогосподарським підприємством, практичному застосуванні GPS і GIS-­технології.

Світовий тренд, що все більше поширюється в Україні – екологічний стиль життя, піклування про довкілля, здорове харчування. Тому виставка Organic, у рамках «АГРО-­2019», присвячена органічним продуктам, засобам і технологіям зростає щороку й збирає все більше відвідувачів.

Україна посідає 20-­те місце в світі та 11­-те в Європі за площею земель, зайнятих під органічне виробництво. Темпи зростання в 5-­6 разів перевищують світові та європейські. Перспективи розвитку органічного сектору обговорювалися на комунікаційній платформі «АПК 4:0 Органічні експортні орієнтири».

«Українським органічним виробникам варто зосереджуватися на внутрішньому ринку, розвивати інновації, переробку в країні, працювати зі споживачем, нарощувати асортимент готової до вживання органічної продукції, щоб іноземний споживач, імпортер або переробник бачив, що окрім стратегії з розвитку експорту органічної продукції, Україна є самодостатньою й розвиває власний ринок. Адже розвиток внутрішнього ринку для іноземних покупців важливий показник», – зазначила Марія Махновець, експерт органічного ринку, голова ГО «Український органічний кластер».

Експозиція ТОВ «ВЕСТА МК»
Експозиція ТОВ «ВЕСТА МК»

Крайовий Сергій Олександрович, комерційний директор ТОВ «ВЕСТА МК»:
– Наше підприємство виробляє автомобільні ваги. Сьогодні на виставці ми представляємо нашу найпопулярнішу модель, що користується великим попитом серед фермерів. Ми хочемо показати відвідувачам нашу якість: придивіться лиш на кожен зварний шов, на якість пофарбування. І це не виставковий зразок, на замовлення наші клієнти отримують ваги саме такої якості. Кожна вантажоприймальна платформа проходить перевірку всіх зварних швів. Платформи ваг проходять двошарову антикорозійну обробку та двошарове фарбування. Використовуємо надійну сертифіковану електроніку – Keli.
Ми можемо запропонувати нашим клієнтам будь­яку довжину платформи: якщо це не велике фермерське господарство, що не має великих об’ємів продукції, ми пропонуємо ваги «Фермер». Для великих господарств ми можемо запропонувати ваги «Vesta» до 80 тонн.
Наше підприємство за 10 років встановило в Україні більше 1000 ваг, усі ваги безвідмовно працюють. При необхідності ми готові їх обслуговувати і ремонтувати.

У секторі Animal'EX були представлені понад 60 господарств, що розводять велику рогату худобу, свиней, овець, кіз, птахів, кролів, коней тощо. Було широко представлено сучасне обладнання для тваринництва та відгодівлі тварин від найвідоміших світових та українських компаній: (DeLaval, «Брацлав», «Укрзооветпромпостач», «Сімекс Альянс Україна», «Ветсинтез», Ag-­Bag, «Агротехніка» та ін.). Усі охочі могли прямо на місці замовити необхідне устаткування й облаштувати власну ферму «під ключ».

З метою популяризації розведення племінних кіз 5 червня під час виставки «АГРО-­2019» уперше в Україні організовано оцінювально­кваліфікаційний Ринг племінних кіз різних порід. Ще одна цікава подія – Аукціон племінних тварин, на якому було представлено 32 тварини (кози та цапи, вівці та барани) з документами, що підтверджують їх племінну цінність. Вартість лоту стартувала від 6 тис. грн. Переможцем племінного аукціону став баран породи Оксфорд Доун. Трирічну тварину, масою 122 кг, з яких 4,5 кг – вовна, продали за 30 тис. грн.

Впадала в око експозиція підприємства «ЛОЗІВСЬКІ МАШИНИ», де було показано чотири цьогорічні новинки. До речі, цей рік для підприємства ювілейний: уже 20 років, як підприємство почало випускати сільгосптехніку, започаткувавши бренд LOZOVA MACHINERY і 10 років – від початку випуску дискових борін ДУКАТ, що тоді були вперше представлені саме на виставці «АГРО­2009».

Олексій Гриненко
Олексій Гриненко

Розповідає головний конструктор підприємства Олексій Гриненко:
Абсолютна новинка цього року – причіп Kelt ХХL. Ця машина щойно зійшла з конвеєра, і в ній реалізовано багато цікавих технічних рішень. Причіп відповідає правилам дорожнього руху як за габаритами – його ширина 2,55 м, так і за навантаженням на вісь. Навантаження на здвоєну вісь у нього на рівні гранично допустимого – 16 т, на одинарну вісь – 8 т за максимально допустимих 11 т. При цьому його вантажопідйомність – 21 т, а об’єм – 28 м3. До того ж, об’єм можна збільшити: для цього є два комплекти для нарощування бортів до 36 і 43 м3. Маса цього причепа найменша серед аналогів на ринку завдяки тому, що він безрамний, несучим елементом виступає сам кузов.
Спосіб розвантаження цілком унікальний, такого на ринку поки немає. Причіп розвантажується не підніманням кузова, як у самоскидів, не зсуванням передньої стінки кузова, а за допомогою вивантажувальної стрічки. Завдяки змінній задній стінці причіп легко переобладнати: задню стінку можна замінити на шнек – і ви отримуєте повноцінний бункер­накопичувач, а встановивши гноєрозкидальний механізм, маєте розкидач добрив.
Знявши сницю спереду, причіп можна поставити на будь­який сідельний тягач. А для роботи в полі достатньо нового трактора ХТЗ потужністю 160 к.с. або трактора в класичному компонуванні потужністю від 200 к.с.
На колесах встановлена система дистанційного підкачування шин з кабіни трактора. Це дає нам значні переваги: заїжджаючи в поле, ми можемо зменшити тиск у шинах і тим самим зменшити тиск на ґрунт, покращити прохідність. При виїзді на дорогу загального користування ми легко можемо підкачати шини, тим самим зменшуючи їх зношення.

Також на експозиції були продемонстровані інші новинки 2019 року – глибокорозпушувач «Франк­-3», коротка дискова борона «Дукат-­9» і важка дискова борона «Дукат-­Gold-­6».

ТОВ «ЗАВОД КОБЗАРЕНКА» – ТЕХНІКА, ЩО ПРАЦЮЄ НА ПОЛЯХ 30 КРАЇН СВІТУ!

Одна з найбільших експозицій на виставці належала «Заводу Кобзаренка», де було представлено 11 агрегатів.Гості виставки з-посеред представлених агрегатів вперше могли ознайомитися з причепом, що має гаковий захват! Цей агрегат призначено для навантаження, перевезення й розвантаження – механізмом типу мультиліфт!

Причіп з гаковим захватом
Причіп з гаковим захватом

Даний причіп використовують на:

  • контейнери для сміття;
  • бочки для води та добрив;
  • заправочні станції з автономним генератором;
  • вагончики (їдальні, готелі тощо).

Вантажопідйомність 20 т, що дозволяє працювати з тракторами потужністю 220-250 к.с. Розвантаження причепа відбувається самоскидним способом або його спуском на відповідний майданчик.

Контейнер для мультиліфта посилений і найбільше підходить для збору та вивезення металобрухту, будівельного сміття й виробничих відходів. Об’єм кузова 30 куб.м.

Цистерна ВНЦ-16 для гакового навантажувача (мультиліфт) має об’єм 16 куб.м. (16 т. води або рідких добрив).

Перевантажувач цукрових буряків ПЗС-40
Перевантажувач цукрових буряків ПЗС-40

Ще одна новинка на стенді сумського виробника – перевантажувач цукрових буряків ПЗС-40 – на базі вже відпрацьованої моделі універсальних зсувних напівпричепів ТЗП «Атлант». Цей агрегат дає можливість не лише швидко звільняти бункер бурякозбирального комбайна й вивантажувати буряки в кагати, але й відразу перевантажувати їх у кузови автомобілів для транспортування буряків на заводи. Причіп не має аналогів на ринку, тому в компанії сподіваються на його добрі перспективи продажу на українському та світовому ринках. Варто зазначити, що перевантажувач буряків ПЗС-40 – це змінна конструкція, тобто, змінюючи задній борт, причепи «Атлант» можна використовувати цілий рік як звичайний причіп для транспортування, а також як розкидач гною чи бункер-перевантажувач зерна та кукурудзи.

Серед представлених експонатів також були:

  • перевантажувальний бункер-накопичувач ПБН-50 із шнеком Ø 600мм, що здатен перевантажити до 25 т/зерна за хвилину;
  • жниварка для кукурудзи Olimac Drago GT (Італія) з подвійною системою подрібнення «типу ножиці»;
  • причіп для транспортування жаток ПЖ-6;
  • тюкопрес McHale V-660 із Ірландії, що дає змогу заготовляти 500 круглих рулонів за зміну, при цьому діаметр тюків регулюються в межах 0,7-1,7 м;
  • самозавантажувальний тюковоз ПТ-16 Квадро для прямокутних тюків;
  • тракторний самоскидний причіп ТСП-26 із шнеком для заправки сівалок; швидкість завантаження 3т/хв;
  • причіп-цистерна ВЦН-20 із дисковим культиватором шириною 3 м;
  • агроволокно Subtex для якісного зберігання сіна та соломи.
GSI – американська якість і в Україні!
Марина Шевчук

Шевчук Марина, маркетолог ТОВ «ДЖИ ЕС Ю»:
ТОВ «ДЖИ ЕС Ю» представляє на ринку України компанію GSI International – провідного світового виробника обладнання для елеваторних комплексів, з історією понад 90 років.
Наша продукція для транспортування, зберігання, сушіння та зважування зерна – це якість і надійність, що перевірено роками й відповідає сучасним вимогам замовників. Обладнання виробництва компанії GSI/IS можна побачити по всьому світу на зернових елеваторах, переробних підприємствах та портових терміналах.
Щорічно на виставці ми представляємо сушарне обладнання та зернотранспорт, які дозволяють відвантажувати зерно дбайливо й ефективно, де б це не було: на фермах, зернових елеваторах чи переробних заводах.
Ми пропонуємо повний спектр обладнання для зернових систем:

  • норії продуктивністю 2500 т/год., що мають підвищену стійкість до корозії й виготовлені з застосуванням оцинкованих матеріалів або матеріалів з порошковим покриттям, що подовжує термін служби й покращує зовнішній вигляд обладнання;
  • бункерні ваги (30…2500 т/год.), які забезпечують високу точність зважування сипучих матеріалів. Ваги пройшли сертифікацію Мінекономрозвитку України в Національному науковому центрі «Інститут метрології». Таким чином вони можуть використовуватися для зважування зерна на експорт;
  • пробовідбірники для авто і залізничного транспорту;
  • величезну лінійку зернових сушарок, продуктивністю від 3…4 т/год. до 250 т/год.

Клієнтами нашої компанії є як власники невеликих приватних фермерських господарств, так і аграрні гіганти, серед яких: «Укрлендфармінг», «Кернел», «Каргілл», «Бунге Україна», «Аграрна Технологічна Компанія», «Астарта», «Гермес Трейдінг» та багато ін. Ми цінуємо кожного клієнта, який обрав нашу компанію.
Дедалі частіше вітчизняні сільгоспвиробники купують бункерні ваги, пробовідбірники, і звичайно ж, комплексні рішення від GSI – силоси, зернотранспорт. Крім того, ми займаємось постачанням та розмитненням обладнання з­за кордону.
GSU в кожне замовлення вносить зміни відповідно до вимог наших клієнтів. Оскільки щодня Ваше обладнання переміщує, зважує, відвантажує та робить відбір проб з мільйонів тонн матеріалу – успішна робота залежить не лише від якості продукту, але й від надійності обладнання, що використовується для його транспортування, зберігання, сушіння та зважування.
Наша власна команда з питань сервісного обслуговування на першу вимогу клієнта відправить фахівця на місце експлуатації обладнання для аналізу проблем і надання рекомендацій, а також, за необхідності, допоможе поставити та встановити запасні частини.

ТОВ «Зернові комплекси та системи» – повний комплекс послуг

Стенд компанії «Зернові комплекси та системи» можна зустріти на всіх головних агровиставках країни, і це не випадково, адже вони пропонують будівництво елеваторів і повний спектр обладнання для них. Компанія вже побудувала більше 70 об’єктів.

Розповідає Сергій Ометов, директор ТОВ «Зернові комплекси та системи»:

– Наша компанія вже понад 20 років пропонує й реалізує на ринку України якісне європейське обладнання: зерносушарки, норії, силоса та інше. Ми займаємося проектуванням і будівництвом елеваторів «під ключ», та є прямими постачальниками обладнання від провідних європейських заводів. Тому вартість пропонованого нами обладнання – це заводська ціна + витрати на доставку й митне оформлення. Немає жодних накруток ціни від посередників. Завдяки цьому ми пропонуємо максимально доступні ціни на все обладнання.
На сьогоднішній день ми представляємо на ринку України провідних західноєвропейських виробників елеваторного обладнання – іспанський бренд Symaga, а також провідний італійський завод з виробництва зерносушарок – компанію Strahl.
Високий професіоналізм і досвід наших співробітників дозволяють нам якісно виконати замовлення, починаючи з технічного обґрунтування будівництва об'єкта й закінчуючи навчанням обслуговуючого персоналу.
Конструктори нашого підприємства розробляють проекти, використовуючи комплекс технічно розвинутих систем автоматичного проектування. Це дозволяє автоматизувати весь цикл проектних робіт і створити той проект, котрий підходить саме Вам.
Завдяки більш ніж 20­річному досвіду роботи з митними органами України і зв'язками з найбільшими транспортними компаніями процес доставки і митного оформлення відбувається в максимально стиснуті терміни.
Наша компанія має можливість запропонувати клієнту будівництво елеватора «під ключ» – тобто повний комплекс послуг від земляних робіт до введення комплексу в експлуатацію й захист проекту.

ХЗЗО – лідер з розробки й виробництва обладнання для післязбиральної обробки врожаю

Олена Кострубяк, директор ХЗЗО:

«Харківський завод зерноочисного обладнання» є одним із лідерів розробки й виробництва високотехнологічного обладнання для післязбиральної обробки врожаю. Ми створюємо машини для очищення, сортування й калібрування зерна продуктивністю від 3 до 200 тонн на годину.
Наша компанія постійно бере участь у міжнародних сільськогосподарських виставках і форумах як в Україні, так і за її межами. У минулому році ми представляли нашу продукцію на 13 міжнародних виставках. Буквально два тижні тому ми приїхали з Румунії, перед тим була виставка в Болгарії, а трохи раніше в Німеччині. На кожному такому заході наша зерноочисна техніка викликає великий інтерес в аграріїв. Для прикладу: на цю виставку ми привезли три наші агрегати, два з них уже продані.
Представлений тут самохідний очисний комплекс СОК-­25 має продуктивність 25 т/год, й може працювати в комплексі з нашим агрегатом попередньої очистки. У результаті за один прохід ми отримуємо і грубу і аеродинамічну очистку зерна.
У минулому році «Національний реєстр рекордів України» вручив нам сертифікат, яким засвідчено національний рекорд. Наш, представлений тут, аеродинамічний сепаратор ІСМ-­5 виявився найекономнішим серед зерноочисних машин. При переробці 5 тонн зерна за годину наша машина споживає лише 400 Вт електроенергії. Принцип роботи сепаратора заснований на поділі в повітряному потоці матеріалу, що сепарується. Це робить можливим відділити зерно з високими посівними якостями. І саме модель ІСМ-­­5 – найпопулярніша, вона щонайкраще підходить для приватних фермерських господарств, які займаються підготовкою свого власного посівного матеріалу.

Рекламодавці останнього номеру