Як сівалка MASSEY FERGUSON збільшує врожайність і прибутки

Наприкінці квітня на Київщині, корпорація AGCO спільно зі своїми дистриб’юторами, розпочала демонстраційно­посівну кампанію в рамках всесвітньої програми Massey Ferguson Crop Tour 2019.

За словами Антона Костирко, директора з маркетингу у східній Європі корпорації AGCO, мета проекту полягає в тому, щоб в реальних практичних умовах показати аграріям, як за допомогою сучасних технологій Precision Planting від AGCO можна полегшити посівну кампанію, підвищити врожайність і уникнути помилок та зайвих витрат.

УКРАЇНА У 2019 РОЦІ ПРИЄДНАЛАСЬ ДО ВСЕСВІТНЬОГО CROP TOUR

Massey Ferguson Crop Tour проходить на різних фермах по всьому світу. У 2018 році його проводили у Північній Америці, Африці та Європі, а в 2019 році до проекту приєдналась і Україна, де Crop Tour планують провести в Одеській, Київській, Харківській, Полтавській, Хмельницькій та Львівській областях. Дослідження відбуватимуться в різних кліматичних зонах, на різних типах ґрунтів та технологіях їх обробітку. Зокрема, вивчатимуть, як на схожість, розвиток кореневої системи та врожайність кукурудзи та соняшнику впливає притискне зусилля, глибина посіву, двійники і пропуски під час посіву, швидкість роботи сівалки MF 9108VE. Після проведення досліджень у серпні­-вересні на кожній демо-­ділянці проведуть День поля, на якому всі охочі зможуть пересвідчитися в ефективності технологій Massey Ferguson та збільшенні врожайності сільськогосподарських культур при застосуванні цих технологій.

22 квітня на демо-­ділянці у с. Рогозів, на базі господарства ТОВ «Агро-Регіон» показали практичну презентацію 8­-рядкової сівалки в повній комплектації Massey Ferguson 9108VE, тут посіяли кукурудзу та соняшник. На цій ділянці посіви порівнюватимуть за такими параметрами як притискне зусилля, різниця в глибині висіву і сингулярність.

Під час демонстрації Борис Онищенко, спеціаліст Massey Ferguson з ґрунтообробної та посівної техніки, розповів про переваги сівалки MF 9108VE, яка оснащена технологіями Precision Planting, а саме дозуючими апаратами vSet2 з електроприводом vDrive, системою інтелектуального автоматичного регулювання тиску на висівну секцію DeltaForce, системою швидкісного посіву SpeedTube та системою аналізу SmartFirmer, яка визначає вологість, температуру, чистоту борозни від пожнивних залишків та рівень органіки в ґрунті. Ці системи Precision Planting дають змогу зменшити втрати і збільшити врожайність.

ПРИТИСКНЕ ЗУСИЛЛЯ ВІД DELTAFORCE® ЗБІЛЬШУЄ ВРОЖАЙНІСТЬ КУКУРУДЗИ НА 0,403 Т/ГА

Якщо ж розбирати докладно про всі ці переваги, то дозуючий пристрій vSet® дає можливість посіяти насіння різного типу та розміру, може поштучно розподіляти насіння низького класу, неправильної форми або неоднакового розміру, зменшує ризик пропусків та висівання двох насінин одразу, чим сприяє якісному посіву і високому врожаю. Відбувається точна закладка насіння, тому не буде загущених або розріджених сходів, оскільки забезпечується ідеальна сівба культур. Кожна vSet-секція має електричний привід vDrive, який забезпечує регулювання посіву по кожному рядку, за якими можна навіть встановлювати окрему норму висіву. Крім того, електромотори мають змогу економити посівний матеріал – вони, приміром, відключають секції при роботі з перекриттям.

Неабияку роль відіграє і використання активної інтелектуальної гідравлічної системи притиску кожної секції DeltaForce®, завдяки якій секція не провалюється в ґрунт, не переущільнює прикореневу зону рослини – витримується задана глибина посіву.

Ця активна гідравлічна система інтелектуального автоматичного регулювання тиску на висівну секцію DeltaForce® дає можливість встановлювати, відстежувати, регулювати та реєструвати притискання і дозволяє оператору точно контролювати процес для рівномірного посіву насіння по всьому полю. Система управління параметрами кожного рядка реагує на ґрунтові умови, вимірює їх кілька разів на секунду та регулюється – піднімається вгору чи опускається в залежності від умов чи потреб. Тобто, на м’якому ґрунті зменшує зусилля притискання на висівну секцію, а на більш щільному – збільшує. Серед переваг – регулювання глибини кожного окремого рядка, вимірювання й застосування потрібного притискання, підтримання правильної глибини посіву без переущільнення ґрунту навколо насіння, як результат відбувається внесення кожної насінини в найсприятливіше середовище.

До речі, під час проведених компанією досліджень, де порівнювались недостатнє, правильне та надмірне притискне зусилля на висівну секцію, з’ясувалося, що тільки ця автоматична система DeltaForce збільшила врожайність кукурудзи на 0,403 т/га в порівнянні з надмірним, і на 1,35 т/га в порівнянні з недостатнім притискним зусиллям.

В результаті аграрії мають заплановану врожайність через те, що культури рівномірно сходять, внесення ЗЗР відбувається в одній фазі, рослини не конкурують між собою і однаково отримують мікро­ і макроелементи.

Високочутливий сенсор SmartFirmer – це ще одна новітня розробка, він при посіві сканує ґрунт понад 100 разів в секунду, визначаючи тип ґрунту, його температуру, вологість, вміст рослинних залишків і чистоту борозни. Інформацію можна отримувати он-­лайн не лише на монітор у кабіні, але й на планшет агронома через сервер FieldView.

SPEEDTUBE ДОПОМАГАЄ СІЯТИ ШВИДКО І ТОЧНО

Ще одна перевага сівалки – це абсолютно нова високошвидкісна система подавання насіння SpeedTube™, яка дозволяє висівати культури зі швидкістю до 19 км/год., підлаштовується до різних ґрунтових умов та, водночас, підтримує точне розташування насінин та їх поштучний розподіл. Основна перевага в тому, що ця система дозволяє швидше висівати культури, ніж у разі використання звичайних насіннєпроводів і відбувається це однорідно, незалежно від швидкості, насіння розміщується оптимально, з точним дотриманням інтервалів між насінинами. А швидкість посіву нині, з огляду на зміну клімату, має неабияке значення.

Відбувається це так: розташовані зверху пристрою подавальні колеса захоплюють насіння з диска та затягують у секційний ремінь, який укладає насінини на дно борозни. Ремінь SpeedTube рухається зі швидкістю, яка збільшується і зменшується залежно від швидкості руху сівалки та висівання, що забезпечує оптимальне розташування насіння.

Бортовий комп’ютер 20/20 SeedSense® дає змогу точно висівати насіння при збереженні потрібної глибини та уникнення ущільнення у зоні закладення насіння. Він надає оператору повну інформацію про стан сівалки та виводить на дисплей в режимі реального часу результати посіву кожного рядка, норму посіву, пропуски та двійники, швидкість, дані роботи висівної секції, силу притискання й контакт із ґрунтом. Монітор з сенсорним екраном може допомогти спрогнозувати врожайність, вирішити проблеми, що виникли, та попередити про умови, які можуть призвести до значних витрат часу, зусиль і грошей.

Крім того, система точного землеробства з автопілотом максимально оптимізує рух машини, допомагаючи уникнути зайвих проходів, виходів з колії з наїздом на посаджені рядки, економити паливо і т.д.

Окрім базової комплектації, сівалка також може поставлятися із додатковим обладнанням – для внесення рідких добрив, рідких або сухих гербіцидів і інсектицидів, пристосування для культивації, баками для зерна збільшеного розміру ємністю 105 л, комплектами дисків для висіву сої, гороху, сорго та ін. культур.

За словами менеджера з розвитку бізнесу Massey Ferguson корпорації AGCO Юрія Войцеховича, в середньому така сівалка приносить фермеру на 1 тонну з га врожаю більше, ніж звичайна завдяки високоточним технологіям. Тому вкладені в неї гроші можуть повернутися вже за рік. Під час досліджень сівалки серії Massey Ferguson 9000 VE у 2016 році виявили, що покращення точності поштучного розділення насіння кукурудзи лише на 7,9% забезпечило збільшення врожайності на 538 кг/га. І це призвело до підвищення рентабельності на $81/га.

Ольга Соломка

Нові сівалки Massey Ferguson можна придбати звернувшись до «Волинської фондоваї компанії». ВФК вже давно є дистриб’ютором корпорації AGCO, і ця багаторічна та плідна співпраця гарантує українським аграріям своєчасне постачання техніки та запчастин, надійне та професійне сервісне обслуговування.

Рекламодавці останнього номеру