Якість, перевірена досвідом

Якість, перевірена досвідом

Техніка німецького виробника LEMKEN добре відома українським аграріям. Фермери розповіли про переваги передпосівного культиватора Korund.

Сучасні технології землеробства дедалі більше адаптуються до умов господарювання в нашому нестабільному сьогоденні. Втілені в сучасній техніці, вони проходять в Україні перевірку на міцність — важкими ґрунтами, дефіцитом вологи й опадів, екстремальними температурами. Щоб за таких умов забезпечити стабільне і гарантоване агровиробництво, вже недостатньо «просто хорошої» техніки. У тренді — перевірена досвідом якість. Як у доб­ре відомих українцям технологіях німецького виробника LEMKEN. Про свій досвід експлуатації передпосівного культиватора Korund нам розповіли сільгоспвиробники.

«ЗА ОДИН ПРОХІД KORUND ВИРІВНЯВ УСІ ГЛИБОКІ КОЛІЇ»
002

Василь Таращук, ФГ «Арсен»

— Ми вирощуємо цукровий буряк, і під нього вносимо органічні добрива (гноївку). Та позаминула весна була дуже складна. Доводилося ловити вологу. А на полях після основного обробітку ґрунту лишились колії, які потрібно було розрівнювати.

Перш ніж погодитися на пропозицію компанії «А-Терра» щодо купівлі культиватора Korund від LEMKEN, вирішили перевірити, чи впорається німецька техніка з нашою проблемою.

Коли культиватор привезли й запустили в роботу, я особисто проїхав дві загінки разом із трактористом, щоб пересвідчитися у якості роботи агрегата. Фактично за один прохід Korund вирівняв усі глибокі колії. Відтоді цей культиватор готує наші поля перед посівною — практично під усі культури.

До слова, ми вже маємо позитивний досвід роботи з різною технікою LEMKEN. Маємо в господарстві плуги Opal і Diamant, культиватор Kristall і причіпний обприскувач Primus.

На 500 га ріллі, які маємо в обробітку, вирощуємо озимий ріпак, озиму пшеницю, ярий ячмінь, горох, гречку і цукровий буряк. Усі поля оремо, тому культиватор Korund працює по всіх площах, восени й навесні. Агрегат зручний і простий, не вимагає багато уваги. Враховуючи невелику ширину захвату (6 м), трактора John Deere 8410 потужністю 160 к. с. цілком достатньо для нормальної роботи. Витрати пального становлять 8-9 л/га, що може здатись завеликим показником, але нас виправдовує складний рельєф. Восени працювати важче — ґрунти сухі і є велика грудка, весною, відповідно, цих проблем немає. Робоча швидкість — у межах від 9 до 12 км/год. За світловий день вдається обробити 50-60 га — все залежить від форми й розміру полів, а також довжини гонів.

Власне, й сервіс компанії «А-Терра», з якою працюємо вже не перший рік, на дуже високому рівні. Мені є з чим порівнювати — в господарстві маємо багато техніки інших виробників, і до нас приїжджають спеціалісти різних дилерів. Я бачу, як вони працюють, і тому можу сказати, що ця компанія ставиться до своєї роботи дуже відповідально.

«НАШ 9-МЕТРОВИЙ KORUND ЕФЕКТИВНИЙ ЗА БЕЗВІДВАЛЬНОГО ҐРУНТООБРОБІТКУ»
003

Микола П’ятачук, агроном ТОВ СП «Гірсам»

— Наше господарство обробляє близько 3000 гектарів ріллі. Маємо в сівозміні озимі пшеницю та ячмінь, тритикале, трохи жита, озимий ріпак, кукурудзу, соняшник і сою. Тому потреба в підготовці полів до сівби виникає не лише у весняний період, а ще й у кінці літа та на початку осені.

Дев’ятиметровий Korund підприємство придбало три роки тому. Культиватор агрегатується з трактором John Deere 8345 потужністю 345 к. с. та Claas потужністю 270 к. с. Роботою техніки дуже задоволені: агрегат якісно рівняє площу, і сівалка за ним працює максимально якісно, дотримуючись усіх установлених параметрів. Також застосовуємо для закриття вологи ранньою весною.

Досвід експлуатації агрегата показав, що Korund ефективно працює в будь-яких умовах. Тільки за великої кількості рослинних решток слід знімати частину лап, інакше можливе забивання агрегата. В нашому господарстві такі ситуації іноді трапляються, бо ми застосовуємо тільки безвідвальний обробіток ґрунту. Рештки знаходяться біля поверхні, і їх можуть витягати наверх робочі органи культиватора. Однак це не створює глобальних проблем, тож культиватор використовується без обмежень.

За день, від 8-ї ранку до 10-ї вечора, тракторист встигає обробити 100 га. Цей показник може дещо змінюватися залежно від розміру і форми поля, рельєфу та робочої швидкості. Глибину обробітку встановлюємо на 2-3 см глибше, ніж запланована глибина висіву. Таким чином агрегат працює на глибину від 6 до 10 см. Робоча швидкість може коливатися від 7 до 14 км/год і навіть більше. Витрати пального не перевищують 6 л/га.

Як робочі органи використовуємо долота. Зважаючи на піщані ґрунти, заводських наконечників вистачило надовго. Спробували встановити замінники — ті зношуються значно швидше. Усе інше — вузли з’єднання, гідроциліндри й рама — практично нові, без будь-яких пошкоджень.

Особливу увагу хочу звернути на те, що агрегат компактно складається «Наш 9-метровий Korund ефективний за безвідвального ґрунтообробітку» з ним можна заїжджати у важкодоступні місця, легко розвертатись у кінці гонів. На дорогах загального призначення не потрібно перейматися питаннями габариту. А те, що агрегат навісний, знімає всі питання щодо транспортних коліс.

«ПІСЛЯ KORUND ПОЛЯ РІВНІ, ТОЖ ТРАКТОР ІЗ СІВАЛКОЮ ПРАЦЮЮТЬ ШВИДШЕ»
004

Олександр Дмитрук, агроном СГ ТОВ «Луга»

— Придбаний нами 9-метровий передпосівний культиватор Korund має ширину захвату 9 м, за світловий день встигає обробити 60-70 га. Цілодобово у нас він не працює, але якщо раптом виникне потреба, більше як 100 га точно встигне обробити.

Коли весна прийде і буде вологий ґрунт, запускають дискову борону, і та починає болото місити. Korund працює набагато розумніше: лапи зі стрілчастими наконечниками заглиблюються на 5-6 см, розпушують ґрунт, і той під дією сонця й вітру набагато швидше прогрівається. Тому і сіяти можна раніше, не втрачаючи вологу. З долотопобідними наконечниками не працюємо, бо в нас немає забур’янених полів. Ми свого часу якісно вичистили всі площі, і тепер немає потреби в боротьбі з небажаною рослинністю.

Наша технологія передбачає осінню оранку з унесенням добрив і вирівнюванням площ. Тому навесні лишається зробити культивацію й можна починати сіяти. Під кукурудзу з осені виорали, внесли добрива, вирівняли площу, і навесні тільки пройдемось культиватором і будемо сіяти. Агрегат працює з трактором John Deere потужністю 260 к. с. на швидкості 11-15 км/год залежно від рельєфу. Хочу зазначити хорошу зносостійкість робочих органів — агрегати LEMKEN дуже витривалі. У нас цей культиватор працює третій рік і щороку обробляє не менше як 1500 га. Тому, хто сіятиме після Korund, теж набагато легше працювати: поля рівні, і трактор із сівалкою можуть рухатись швидше.

«НАВІТЬ РЯСНИЙ ДОЩ НЕ ЗІПСУВАВ РОБОТУ KORUND»

005

Роман Ольховський, ТОВ «Дельтар»

— Коли настав час оновлювати ґрунтообробну техніку, ми розглядали різні варіанти. Треба було врахувати особливості місцевих ґрунтів. А вони дуже не люблять дощ після весняної культивації (земля заплескується, утворюється кірка, значно погіршуються процеси водного і повітряного обмінів). І разом із тим саме дощ допоміг остаточно визначитися з купівлею Korund.

Сусіди, що теж придбали такий культиватор (трохи раніше), обробили ним поле, і після цього пішов рясний дощ. Ми поїхали до них подивитися на те поле — поверхня була в нормальному стані. Агрегат лишає після себе ґрунт із мілкогрудкуватою структурою, і навіть за сильних опадів поверхневий шар не страждає.

Korund працює в нашому господарстві вже три роки. Культивуємо ґрунт заздалегідь, одразу після завершення сівби ярої пшениці. Попри те, що до сівби ще три тижні, таке рішення виправдане. Бо в цей період на початку квітня ще немає високих температур і суховіїв, що здатні «висмоктати» вологу з посівного горизонту.

У вересні обробляємо поля після пшениці. Лущення сприяє проростанню падалиці й бур’янів, і культиватор допомагає їх швидко знищити.

Робочі органи працюють із долотоподібними наконечниками, які ефективно підрізають бур’ян. Після року роботи наконечники перевертаємо, а що два роки — замінюємо. Запчастини використовуємо тільки оригінальні, щоб не виникало питань із достроковим зношенням і ремонтами у розпал сезону. Культиватор обробляє близько 1000 га на рік. Маємо в обробітку специфічні важкі абразивні ґрунти — суміш глини з піском. Тому здатність нашого 9-метрового культиватора Korund обробити 2000 га без заміни робочих органів свідчить про найвищий рівень якості.

Агрегатуємо культиватор із 360-сильним трактором (Claas Axion 940), працюємо на швидкості до 14 км/год. За глибини обробітку 7-8 см витрати пального становлять усього 5,5-6 л/га. За світловий день (з 9 ранку до 8 вечора) можна обробити 70-80 га.

«ЗА ЗМІНУ НАШ KORUND ОБРОБЛЯЄ 60 ГА, А ЗА ДОБУ — ДО 140»

006

Володимир Гадайчук, СФГ «Аліса»

— Коли виникла потреба в купівлі передпосівного культиватора, ми не знали про можливості моделі Korund. Проте на власному досвіді переконалися в надійності та витривалості техніки LEMKEN. Навіть коли якісь деталі з часом зношуються, їх можна легко замінити.

Раніше ми придбали агрегати Kristall, Rubin і Solitair, тож добре знаємо, як вони якісно виконують операції з ґрунтом. А 9-метровий передпосівний культиватор Korund працює в нашому господарстві із 300-сильним трактором New Holland.

У роботі агрегат показав себе максимально надійним. Годі й порівнювати з вітчизняною технікою, бо коректно це зробити не вийде. Скажу тільки одне: всі вітчизняні агрегати продав, і більше купувати не збираюсь. Інших закордонних агрегатів у нас працює багато, і вони забезпечують непоганий рівень якості. Однак за надійністю LEMKEN випереджає всіх.

Оскільки оранки не застосовуємо, частину робіт виконуємо культиватором восени після глибокорозпушувача. По-пер­ше, поля вирівнюються, по друге структура ґрунту в обробленому шарі стає мілкогрудкуватою. Навесні лишається закрити вологу і можна починати сіяти. Глибина обробітку — близько 15 см, робоча швидкість — 15-16 км/год. За зміну вдається обробити 60 га, а за добу — й до 140 га. Витрати пального точно не рахував, але думаю, що не більше за 7 л/га. Сезонний наробіток становитиме понад 2000 га. Власної землі у нас мало, але ми надаємо послуги, тож без роботи Korund не буде.

«НА СУГЛИНИСТИХ ҐРУНТАХ KORUND ПРАЦЮЄПРОДУКТИВНО»

007

Валерій Бацюсь, головний агроном агрофірми «Камаз-Агро»

— У нас в обробітку 4500 га землі, на яких вирощуємо соняшник, цукровий буряк, озиму пшеницю сою, кукурудзу й інші культури. До більшості площ застосовуємо традиційний обробіток — оранку. Тож шукали для агрофірми продуктивний агрегат, який би підійшов саме для наших умов.

З культиватором Korund навесні можна дуже рано зайти у поле і почати закривати вологу. Вдала конструкція котків дозволяє працювати у вологих умовах без забивання. Єдиною умовою для якісного обробітку є робота на великій швидкості. Наприклад, ми намагаємось працювати на швидкості від 12 км/год і більше: саме за таких умов агрегат показує себе якнайкраще.

Важливим моментом є правильний вибір комплектації робочими органами цього агрегата. Компанія LEMKEN пропонує багато варіантів для різних умов. Тому важливо врахувати особливості своїх полів і застосовуваної технології ґрунтообробітку. Наприклад, ми обрали прямі стійки, оскільки на поверхні поля присутні рослинні рештки. Під час роботи з такими робочими органами рештки легко проходять між стійками лап, не забиваючи їх. Якщо ж так трапилося, що стійки забилися, достатньо просто підняти агрегат, і робочі органи самостійно очищуються, а це істотно підвищує продуктивність роботи. Натомість, якби були встановлені S-подібні стійки, довелось би витрачати багато часу на їх очищення, особливо у вологих умовах. Наш культиватор має ширину захвату 9 м і працює з тракторами John Deere 8320 і John Deere 8370, потужністю 320 і 370 к. с. Хоча, на мою думку, достатньо було б і 320 «коней». За добу встигаємо обробити 200 га. У нас не найлегші ґрунти — суглинисті. Втім, пального витрачаємо всього 4,5-5 л/га. Глибина обробітку під час закриття вологи становить 3-6 см, а перед сівбою обробляємо ґрунт на 8 см. Здебільшого агрегат працює навесні, але торік готували поля до сівби озимих (було достатньо вологи). Сезонний наробіток сягнув близько 3000 га. Тож аби не розтягувати культивацію в часі, ми замовили ще один такий культиватор.

009
Рекламодавці останнього номеру