З максимальним навантаженням

Дискова борона UNIA CUT XXL 7 вже п’ятий рік поспіль виконує в ФГ «Аміла» широкий спектр завдань, включно із основним обробітком ґрунту.

З максимальним навантаженням

Розташоване у Турійському районі Волинської області фермерське господарство «Аміла» відоме своїм єдиним в Україні екопарком із розведення оленів. Тут якісно розвивається і звіроводство і класичне тваринництво. Однак основою економіки ФГ «Аміла», звісно, є 5,5 тисяч гектарів землі, на яких вирощуються зернові, технічні, бобові та кормові культури.

Для таких піщаних ґрунтів, на яких працює господарство, необхідно особливо ретельно підбирати ґрунтообробні агрегати. Адже пісок діє як абразив, швидко стираючи в «нуль» робочі органи. І при цьому не слід забувати про якість та своєчасність виконання польових операцій.

Специфіка технології вирощування сільгоспкультур на полях ФГ «Аміла» передбачає майже цілковиту відмову від класичної оранки. Плуг тут запускають в поле лише під соняшник, а в усіх інших випадках перевага віддається мінімальному обробітку ґрунту. Передусім шляхом глибокого дискування важкими дисковими боронами.

Саме під таке завдання вже майже 5 років тому господарство придбало у «Волинської фондової компанії» польську класичну дискову борону із X-подібним компонуванням UNIA CUT XXL 7.На перший погляд, це звичайний і відносно недорогий агрегат без особливих конструктивних «викрутасів». Однак саме ця модель перетворилася в незамінний ефективний інструмент технології в ФГ «Аміла» і сьогодні у господарстві вже не уявляють своєї роботи без неї. Адже польська борона безвідмовно пропрацювала повних чотири сезони, потребуючи заміни робочих органів не частіше, аніж раз на два роки. І при цьому на незмінно високому рівні присутня якість та продуктивність усіх видів польових операцій із обробітку ґрунту.

003

– Ця борона у нас не працює лише, коли надворі сніг і мороз. А так вона постійно в полі: чи то лущення стерні, чи передпосівний обробіток, чи основний. Тут дуже зручна система регулювання глибини та інших налаштувань. Можна працювати і на 2 сантиметри вглиб, і на 22. Це вже фактично вона виконує роль дискового плуга, – розповідає механізатор Олександр.

Робоча ширина дискової борони UNIA CUT XXL 7 становить 7 метрів. В даній моделі розташовані чотири секції зубчастих дисків у формі «Х», а діаметр кожного робочого органа становить 660 мм. Слід зазначити, що в лінійці дискових борін UNIA CUT пропонуються модифікації L, XL та XXL. Перша пропонується із дисками 510 та 560 мм, друга – 610 та 660 мм, і так само – третя, тобто, агрегат, який наявний в ФГ «Аміла».

Зубчасті диски, встановлені на бороні можуть мати товщину 4 або 6 мм, і вони легко подрібнюють та перемішують пожнивні рештки. Диски виготовлені з високоякісної сталі, мають високий ступінь захисту від пошкоджень та довготривалий термін експлуатації у всіх різновидах модифікації агрегатів UNIA CUT.

Також у стандартній комплектації агрегат має трубчатий вал ø600 мм для рівномірного вирівнювання ґрунту по усій робочій ширині.

Своєю чергою робоча ширина лінійки дискових борін UNIA CUT може дорівнювати 5, 6 або 7 метрів.

– Ну, продуктивність роботи із 7-метровим агрегатом виходить дуже достойна. Впродовж робочої зміни може бути і 80, і 90 гектарів, і навіть більше. Якщо правильно виставити кут атаки під конкретне завдання, то трактор із бороною просто летить полем на швидкості 10-12 км/год, – ділиться своїми спостереженнями механізатор.

Неабияке значення для продуктивності роботи дискової борони UNIA CUT XXL 7 має і те, що на кожному диску є спеціальні чисники, котрі убезпечують конструкцію від забивання. Тому яким би великим на полі не був обсяг пожнивних решток і налипання багнюки, польська борона безперервно виконує свою роботу.

Для того, щоб упевнено працювати по стерні і занадто твердому чи навпаки перезволоженому ґрунту, необхідно створювати підвищений тиск. З цією метою інженери польської компанії UNIA запропонували дотепне ефективне рішення – потужну, виготовлену із високоякісної сталі раму борони, можна додатково заливати водою. Це дає змогу підвищити її робочу вагу до 8 тонн.

– Ще такого не було, щоб ми якесь поле не могли обробити. Якщо потрібно – ідемо у два сліди. Ця борона дуже добре вирівнює ґрунт, тому в багатьох випадках вона водночас виконує роботу передпосівного агрегату, – зазначає Олександр.

Тим більш, що в стандартному оснащенні дискова борона UNIA CUT XXL 7 має сучасний підамортизований трубчастий коток, призначений для розбивання грудок та фінального вирівнювання ґрунту.

– Хочу звернути увагу на те, що в цій моделі встановлена потужна німецька гідравліка із надійними гідроциліндрами, яка допомагає ефективно виконувати всі завдання. В тому числі, якщо нам потрібно перевезти борону дорогами загального користування. В такому разі вона швидко і зручно складається до ширини менше 3 метрів так само просто розкладається, – зазначає регіональний представник «Волинської фондової компанії».

Цікаво, що при транспортуванні дискової борони UNIA CUT XXL 7 польський виробник передбачив спеціальні камери, аби запобігти будь-яким позаштатним ситуаціям. Тому виробнича безпека тут також на висоті.

Фахівець також звертає нашу увагу на зручні розтяжки, що забезпечують стабільність розміщення валів. За потреби можна просто відрегулювати кут атаки за допомогою гвинтів.

– Дійсно, усі регулювання тут дуже зручні і точні. Один раз встановив і поїхав працювати – не треба переживати, що щось-десь порушилося. Ну, і хочу відзначити окремо надійність цього агрегату – за чотири роки ми міняли лише якісь дрібнички – десь підшипник своє відслужив, ще щось. А так – все працює і працює, причому навантаження на цю борону у нас максимальні – вона лише взимку відпочиває. І хоч ґрунти у нас піщані, але диски відходжують більше, аніж два сезони, – стверджує механізатор ФГ «Аміла» Олександр.

002

Своєю чергою представник «Волинської фондової компанії» наголошує на тому, що практично усі елементи конструкції дискової борони UNIA CUT XXL 7 є у постійній наявності на складах дилера. Відповідно, фермер, котрий придбає цю модель, може покластися не лише на виняткову надійність агрегату, але й на те, що буквально впродовж лічених годин, необхідна запчастина буде доставлена у господарство та встановлена. І UNIA CUT XXL 7 знову вирушить якісно виконувати свою роботу.

Також варто сказати, що для агрегатування із 7-метровою бороною з максимальною комплектацією, краще використовувати 300-сильний трактор, як це роблять в ФГ «Аміла». Це дає змогу легенько виконувати усі види польових операцій із максимальним заглибленням та на максимально допустимій швидкості. Тобто, повністю розкриває усі сильні сторони цієї моделі. При цьому витрата пального однак буде помірною.

Якщо говорити про менші моделі лінійки дискових борін UNIA CUT XXL, то для ефективної роботи 5-метрового агрегату необхідна потужність трактора в діапазоні 170-210 к.с., а 6-метрового – 180-240 к.с. Ясна річ, що пару десятків додаткових кінських сил ніколи не завадять, надто під час виконання обробітку ґрунту на глибину понад 20 см. Адже в такому разі потрібно інтенсивно подрібнювати значні обсяги пожнивних решток та працювати із занадто сухим чи перезволоженим ґрунтом. При цьому UNIA CUT XXL 7 незмінно якісно виконуватиме свою роботу, як ми це бачимо із досвіду фермерського господарства «Аміла».

Рекламодавці останнього номеру