Зерносушарка «SOKOL» – високі стандарти сушки зерна

Минулий сезон відзначився високими показниками врожайності зернових і олійних культур. При зростанні обсягів надходження зерна, на перший план виходить питання якісної сушки, після якої продукт (зерно) можна безпечно закласти на тривале зберігання, не побоюючись виникнення місць самозігрівання.

s3

Український завод елеваторного обладнання «Сокол» виготовляє зерносушарки вже більше 18 років. Спираючись на величезний досвід, зворотний зв'язок із замовниками та власні дослідження, ЗЕО «Сокол» виробляє зерносушарки з найсучаснішими технологічними рішеннями в галузі сушіння зерна, що не поступаються кращим зарубіжним і вітчизняним аналогам, а за багатьма параметрами і перевершують їх. Високотехнологічні зерносушарки «SOKOL» шахтного типу серії ZH призначені для безперервного сушіння зерна пшениці, жита, ячменю, вівса, кукурудзи, рису, ріпаку та інших зернових, олійних, зернобобових, дрібних насіннєвих і круп'яних культур насіннєвого, продовольчого і фуражного призначення в режимі сушки з охолодженням.

Від можливостей зерносушильного обладнання залежить не лише зниження вологості зерна, а й якісні товарні характеристики. Не якісна сушка може викликати перегрів і навіть загоряння з повним знищенням партії. Зокрема, при сушінні кукурудзи, якщо швидкість і температура процесу перевищує рекомендовані значення, то зерна можуть розтріскуватися і втратити свою цінність. Швидке охолодження висушеної партії підсилює ризик розтріскування.

Для запобігання різких теплових перепадів, зменшення витрат палива і підвищення якості сушіння в зерносушарці «SOKOL» передбачена багатозонна система нагрівання зерна, в результаті чого знижується ризик «теплового шоку» зерна (в процесі перегрівання зерна або різких перепадів температур відбувається погіршення його якостей, збільшується тріщинуватість зернобобових культур, рису-­зерна, знижуються хлібопекарські властивості борошна, у пересушеній кукурудзі важко відділяється крохмаль). Фахівцями заводу розроблена оригінальна конструкція зерносушарки, яка складається із зони попереднього нагріву, зони сушки і зони стабілізації температури зерна перед охолодженням.

Сушка зерна в зерносушарці «SOKOL» відбувається за допомогою відсмоктування гарячого повітря через шар зерна за допомогою осьових вентиляторів. Велика кількість підвідних та відвідних коробів дозволяє рівномірно розподілити агент сушіння в шахті зерносушарки, і відповідно найбільш ефективно його використовувати. Саме завдяки великій кількості коробів у зерносушарці шар матеріалу просушується тонше і продувається з двох сторін, це позначається на ефективності використання енергії теплоносія, а відповідно і на витраті палива. Оскільки всередині зернової шахти створюється вакуум, тобто зерносушарка працює на розрядження, то, як показує практика і багаторазові дослідження, виведення вологи з зерна не призводить до внутрішнього напруження, розтріскування і погіршення товарних властивостей. Вакуумна зерносушарка економічніша, ніж зерносушарки, що працюють на нагнітання.

Зерносушарка «SOKOL» ідеально підходить для сушки зерна з підвищеною вологістю, насіннєвого матеріалу, дрібнонасінневих і будь­яких зернових і бобових культур.

Удосконалена конструкція зерносушарки дозволяє мінімізувати викиди пилу в атмосферу. Осьові витяжні вентилятори з глушниками розташовані вгорі, що дозволяє розміщувати зерносушарку в будь-якому зручному місці підприємства, не звертаючи уваги на розу вітрів. Особливо актуальне питання пилових викидів на підприємствах з близьким розташуванням житлових зон і адміністративно­побутових будівель. Інноваційні технологічні рішення пилопригнічення, застосовані в конструкції зерносушарки і в алгоритмі її роботи, дозволили скоротити до мінімуму викид пилу в процесі сушіння.

Максимальна енергоефективність досягається застосуванням кругової теплоізоляції корпусу сушарки, поділу зони сушки і рекуперації тепла (на газу), повною автоматизацією процесу. Все це сумарно економить до 25% палива, при цьому продуктивність не залежить від пори року.

Не рідко трапляються випадки з загоряннями в зерносушарках. Завод «Сокол» розробив і пропонує, як опцію, встановлювати систему раннього попередження спалаху для запобігання пожежам на об'єктах.

Відмінними рисами зерносушарок «SOKOL» є виняткова надійність, висока енергоефективність, легкість обслуговування, автоматизація управління. Застосування комплектуючих Schneider Electric, Siemens, Bosch гарантує безвідмовну роботу автоматики. Зерносушарки виробляють лише з якісного оцинкованого листа виробництва ЄС. Опціонально корпус зерносушарки може бути виготовлений з матеріалу з підвищеною корозійною стійкістю Aluzink (Алюцинк).

Зерносушарки «SOKOL» працюють на різних видах палива: газ природний, газ скраплений, дизельне паливо, рослинне масло (соєве, рапсове, соняшникове), подрібнена біомаса, а ще можлива робота сушарки на пару. Також завод успішно реалізовує проекти двопаливних зерносушарок (газ і зовнішній теплогенератор на альтернативному паливі). Широкий модельний ряд продуктивністю від 5 до 300 т/год по пшениці при знятті 6% вологи в режимі сушіння з охолодженням задовольнить будь-які потреби.

Запрошуємо до співпраці.
s4
Рекламодавці останнього номеру