Україна на виставці Agritechnica-2019

З 10 по 16 листопада в Ганновері (Німеччина) пройшла чергова виставка сільськогосподарського машинобудування та аграрних технологій Agritechnica­-2019. Традиційно виставка вважається головним майданчиком, де можна ознайомитися з усіма світовими трендами та найновішими технологіями в галузі сільгосптехніки.

Цього року у виставці взяли участь 2820 експонентів з 53­-х країн світу. Виставку відвідало понад 450 тис. осіб, серед яких 130 тис. іноземців з 152 країн світу. Організатори зафіксували значне (вище середнього) збільшення відвідувачів з Росії, Італії, Польщі, України і США. Виставка розташувалась у 23 павільйонах на загальній площі в 394 000 м2. Загалом на виставці було представлено 569 торгових брендів.

На цьогорічній виставці Україну офіційно представили 32 компанії. Це найбільший український «десант» за всю історію існування виставки, майже вдвічі більше від рекорду 2017 року; тоді в цій виставці брало участь 17 українських компаній.

Така тенденція радує і надихає. Вона свідчить, що наші виробники вже «доросли» до того рівня якості, коли вже не соромно перед європейцями за криві зварні шви й погане фарбування. Пригадаймо лиш українські виставки 20 і більше років тому, що проходили в Чубинському та на ВДНГ. На українську техніку сором було дивитися: «соплива» зварка, фарба покладена на ржавий метал, не захищені ізоляцією клеми електропроводки. Бувало, щоб приховати дефекти, техніку підфарбовували безпосередньо на виставці, разом із шинами та асфальтом, на якому вона стояла. Але, здається, це вже в минулому. Сьогодні наша техніка від провідних українських виробників: «Завод Кобзаренка», «Агрокалина», «Богуславська сільгосптехніка», «Лозівські машини», «Оріхівсільмаш» та інших гідно представлена на головній агровиставці світу в одному ряду з іменитими брендами і принаймні зовнішнім виглядом їм уже не поступається.

До речі, усі українські учасники, з якими ми спілкувалися, відзначали велику кількість відвідувачів з України. Тож ті компанії, що брали участь у виставці, не прогадали й мали можливість представити свою техніку й послуги не лише іноземним фермерам, але й численним співвітчизникам, яких на цій виставці було мабуть не менше, ніж на українських. Тому наступного разу нашим виробникам не варто боятись і розрахувати на участь саме в Ганновері, відмовившись від якоїсь із вітчизняної виставки. Таким чином можна одразу «вбити двох зайців»: повноцінно представити свою продукцію нашим фермерам і спробувати вийти на міжнародні ринки. А дата й місце проведення наступної Agritechnica­-2021 уже відомі – Ганновер, 14­-20 листопада 2021.

Збільшення числа відвідувачів з України зумовлюється, зокрема, й тим, що в українських агрохолдингах, фірмах, що реалізують с/г техніку, послуги, ЗЗР, насіння й добрива склалась традиція організовувати заохочувальні тури на виставку «Agritechnica» для своїх співробітників, клієнтів, потенційних покупців. Такі поїздки часто поєднуються з цікавими екскурсійними програмами. Так, один із дилерів відомого американського бренду с/г техніки організував поїздку для майже півтори сотні наших аграріїв. Відвідання цієї виставки стало наче «неодмінним трендом» для керівників підприємств­виробників техніки, дилерів.
Про експозицію ПрАТ «Богуславська сільгосптехніка» розповів керівник відділу продажу Віталій Сірий:

– Наша компанія презентує дві найпопулярніші моделі техніки власного виробництва: причіпний обприскувач нової лінійки АТЛАНТ 4200-­27 та КРОНОС 3000-­21.

КРОНОС – це «бюджетний» варіант, що має менше опцій, і, відповідно, меншу функціональність. Але він цікавий за рахунок низької ціни.

Для тих, кому важлива наявність додаткових функцій і переваг, що наявні в усіх лідерів ринку, які випускають обприскувачі – тоді вам потрібен АТЛАНТ. Обприскувачі АТЛАНТ виготовляються зі штангами від 18 до 36 метрів, а об’єм бака може бути 3200 або 4200 літрів. Тут усі опції присутні, але відповідно його ціна вища, хоча вона все ж значно менша, ніж у конкурентів. Ціновий діапазон на обприскувачі АТЛАНТ – від 32 000 до 45 000 євро. Ціна залежить від об’єму бака, ширини захвату та встановлення додаткових опцій.

Представлений на виставці обприскувач АТЛАНТ 4200-­27 обладнано новітньою системою комп’ютерного контролю від німецької компанії MULLER ELEKTRONIK з інтегрованим GPS-­навігатором. Ця система передбачає три важливі опції: перша –підтримання постійної висоти штанги над поверхнею поля. Для цього три ультразвукові датчики подають сигнал на комп’ютер, який за допомогою гідросистеми тримає штангу на постійній висоті над поверхнею. Друга опція – посекційне відключення форсунок при наїзді на вже оброблену площу. На штангу рідина подається через сім каналів і при наїзді на вже оброблену площу кожен із каналів може автоматично перекриватися без участі оператора. Наступна опція – підрулювання коліс. Система слідкує за тим, щоб колеса обприскувача йшли слід у слід за колесами трактора, виключаючи багатоколійність.

Наші агрегати в Європі вже добре знають. «Жовту» лінійку наших обприскувачів ми продаємо за кордон з 2008 року. Щороку експортуємо приблизно 35-­40% виготовленої продукції.

Компанія ЛЬВІВАГРОМАШПРОЕКТ – відомий як в Україні так і за її межами виробник машин для хімічного захисту рослин, на виставці AGRITECHNICA 2019 представила протруювач камерний стаціонарний ПКС-­20 (ПТ) власного виробництва.

Протруювач демонструвався з установленою на ньому системою роздільної подачі препаратів СПР-­3 та системою аспірації, що розроблені цим же підприємством.

Відзначимо деякі особливості машини, що були найбільш цікавими для відвідувачів виставки:

  • Можливість визначення реальної кількості (маси) насіннєвого матеріалу, що проходить через машину, адже програмне забезпечення дозволяє встановлювати довільний часовий інтервал, через який система в автоматичному режимі проводить перевірку кількості насіння, що проходить через протруювач.
  • Можливість коректування в автоматичному режимі витрати робочих розчинів за результатами перевірки кількості насіння, зберігаючи задану норму л/т.
  • Можливість приготування робочих розчинів (у тому числі багатокомпонентних) безпосередньо перед камерою протруювання (місцем нанесення) в спеціальних пристроях. Система роздільної подачі дає можливість приготування розчинів за наперед складеною пропорцією (рецептом). При цьому вода та пестициди знаходяться в окремій власній тарі протягом усього часу виконання технологічного процесу, а також після його завершення. Функція реверсу помп дає можливість повернення невикористаних препаратів з трубопроводів системи назад у ємності.
  • Можливість додаткового очищення насіннєвого матеріалу безпосередньо перед нанесенням робочих розчинів, що значно покращує ефективність протруювання.
  • Спеціальний шнек з поліуретановими накладками.

Спеціалісти з багатьох країн, що відвідали експозицію, де був розміщений протруювач, дали високу оцінку новим конструктивним та технічним рішенням, що реалізовані в конструкції машини. Високий технічний рівень ставить цей протруювач на один рівень з представленими на виставці експонатами найбільш відомих європейських виробників машин для передпосівного обробітку насіння – і це не перебільшення, а об’єктивна оцінка технічного рівня машини.

На жаль, на цій виставці це був лише один з багатьох хороших протруювачів, які виготовляє українське підприємство.

Вадим Клименко, керівник відділу маркетингу заводу «Бердянські жатки»:

– Ми представляємо свою марку під назвою «John Greaves». Тут представлені ті моделі, що, гадаємо, цікаві саме для Європи. Зокрема, це складна жатка для збирання кукурудзи з міжряддям 75 см, пристосування для збирання ріпаку та валкова жатка, що мала на цій виставці найвищий інтерес. Нею серйозно зацікавились клієнти з Швеції, Фінляндії, Франції. Вона викликала жваву зацікавленість, бо дійсно є реальною альтернативою дорогим європейським продуктам. Європа дедалі активніше цікавиться українською технікою, оскільки наша техніка вже на рівні інших європейських країн, але дешевша. Думаю, за результатами цієї виставки будемо мати нові дилерські представництва у Франції та Швеції.

Завжди багатолюдним був стенд ХЗЗО (Харківський завод зерноочисного обладнання), і це на випадково, бо ж харків’яни постійні учасники багатьох міжнародних виставок, і їх обладнання вже добре відоме європейцям.

Розповідає Валущенко Іван Іванович, технічний директор ХЗЗО:

– На стенді нашого німецького дилера – компанії PROGRA – ми представили нашу найпопулярнішу модель – аеродинамічний сепаратор ІСМ­-5 ЦОК. Ця модель користуються великим попитом як в Україні та пострадянському просторі, так і в країнах Європи. Загалом наше обладнання працює на п’яти континентах. Серед наших покупців: Канада, США, Австралія, Малайзія , Іран, Алжир, ЮАР та ряд інших країн. Загалом ми робимо поставки приблизно в 45 країн світу. У минулому році 51% нашої продукції пішло на експорт, 49 – на внутрішній ринок. На рік ми виробляємо понад 800 агрегатів.

На виставці AGRITECHNICA ми презентуємо свою техніку вже вдруге. В 2017 році ми мали тут дуже хороший результат, знайшли нових партнерів по бізнесу, додатково охопили ще 7 країн. Сподіваюсь, що цьогорічна виставка буде для нас не гіршою: зараз ведемо переговори з представниками країн Африки, а також Фінляндії.

У минулому році «Національний реєстр рекордів України» вручив нам сертифікат, яким засвідчено національний рекорд. Наш, представлений тут, аеродинамічний сепаратор ІСМ­­-5 виявився найекономнішим серед зерноочисних машин. При переробці 5 тонн зерна за годину наша машина споживає лише 400 Вт електроенергії. Принцип роботи сепаратора заснований на поділі в повітряному потоці матеріалу, що сепарується. Це робить можливим відділити зерно з високими посівними якостями. І саме модель ІСМ­­-5 – найпопулярніша, вона щонайкраще підходить для приватних фермерських господарств, котрі займаються вирощуванням посівного й товарного насіннєвого матеріалу.

З гарними результатами «дебютувало» на виставці Agritechnica ще одне українське підприємство – ТОВ «Завод сільгоспмашин».Розповідає директор, Володимир Цвілий (на фото у центрі):

– Наше підприємство має два потужних заводи в Україні і спільне підприємство з німецькою фірмою. В якості експонента це наша перша участь на виставці Agritechnica .

Ми представляємо тут два наших агрегати. Зернометальник ПЗМ-­120 – це найпопулярніша модель, а також модернізована під європейські вимоги самопересувна зерноочисна машина ОВС-­25 з циклоном. Ця наша новинка має повне дистанційне керування, освітлення, а також багато покращень, які ще не представлені навіть в Україні. А взагалі ми пропонуємо більше 100 моделей зерноочисних машин, зернометальників та розкидачів добрив.

Ми дещо здивовані, що ті технології, які ми пропонуємо тут стосовно самохідних мобільних машин з очищення й первинної обробки зерна майже не відомі в світі. Нам є що показати європейцям, оскільки для них це зовсім інша техніка. Вони використовують дорожчі, проте менш ефективні технології, а в нас оптимальне співвідношення можливостей нашої техніки з її ціною. Це в багатьох просто викликає шок, бо вони не знали і не уявляли, що є такі рішення.

На цій виставці ми провели багато перемовин, отримали нових дилерів у різних країнах світу. Ми задоволені нашою участю, бачимо великий потенціал для нашого подальшого розвитку, як саме робити нашу техніку ще кращою, оскільки тут є кращі зразки, є чому повчитися.

Наші дилери працюють у 14 країнах світу, в тому числі в країнах Євросоюзу: Австрії, Італії, Німеччині, Румунії, Болгарії, Литві. У Європі наша техніка продається під брендом РАМ – це абревіатура від нашої назви, така вже європейська традиція: велика назва погано запам’ятовується.

Інший учасник виставки – українська компанія Agro Import Groups є постачальником запасних частин до сільськогосподарської техніки відомих світових виробників.
Дмитро Кубрак, директор, Agro Import Groups:

– Приїхали на виставку в Ганновер з запчастинами до техніки LEMKEN, MONOSEM, Maschio Gaspardo, нам є що запропонувати німецьким фермерам оскільки ми маємо дуже гарні ціни по цих позиціях. Наша компанія пропонує запчастини від різних виробників: з Польщі, Німеччини, Чехії, і в тому числі з України.У Ганновері ми побачили багатьох наших українських фермерів, щодня до нас підходили групи з різних регіонів України. Тут українців навіть більше, ніж на багатьох наших виставках.

Анатолій Гонтар, директор «Агро Систем Груп»:

– На цій виставці ми пропонуємо наші сервіси, що полягають у поєднанні технологічного аудиту полів, обстеження площ за допомогою дронів, їх фотографування різними мультиспектральними камерами. Потім ці дані вносяться в програмне забезпечення, яке ми розробили – AgroController. Ця програма застосовується як для технологічного управління підприємством, так і економічного обліку. Серед наших послуг внесення трихограми за допомогою дронів, проведення аналізу грунтів. Для ґрунту представляємо такі продукти як сидеральні мікси.

Якщо нашу послугу брати в комплексі технологічного аудиту полів, то ми робимо 4-­5 виїздів на поле з замірами, розглядаємо результати аналізу ґрунтів, даємо рекомендації щодо своєчасного внесення потрібних препаратів. У результаті, залежно від культури, це збільшує врожайність до 15-­20 відсотків. І це за рахунок того, що ми впорядковуємо своєчасність внесення добрив та ЗЗР.

У Дніпрі в нас власна біолабораторія, де ми виробляємо для закритого і відкритого ґрунтів трихограми, виробляємо набір датчиків, що дозволяють контролювати готовий розчин для живлення рослин у теплицях, датчики, що вимірюють кислотність, температуру, вологість ґрунтів.

Інтерес до нашого стенду досить великий, нашими пропозиціями цікавляться як іноземці, так і українці. При цьому ведемо перемовини про партнерство й співпрацю.

Читайте також про участь у виставці інших українських компаній:
ТОВ "Завод Кобзаренка"
ТОВ «Агромаш-­Калина»
ТОВ НВП «Аеромех»
Завод «Фадєєв Агро»

Рекламодавці останнього номеру