№6-2020

У номері
Озимий раціон. Як уникнути помилок при підживленні ранніх зернових з огляду на нестандартні погодні умови.Озимий раціон. Як уникнути помилок при підживленні ранніх зернових з огляду на нестандартні погодні умови.
Чим більш передбачуваною є аграрна технологія, тим краще. Польові експерименти – це дуже цікаво, проте не в товарних посівах, у які вкладено чималі кошти. Однак зробити все «як книжка пише» сьогодні мало кому вдається. Вже котрий рік поспіль погодні умови складаються, м’яко кажучи, непередбачувані. Тому таку, на перший погляд, звичайну агротехнічну операцію як підживлення озимих часто доводиться провадити в експериментальному ключі.
МеханізаціяКліматичне переозброєнняКліматичне переозброєння
ЯКІ АГРЕГАТИ СЬОГОДНІ БАЖАНО МАТИ У КОЖНОМУ ГОСПОДАРСТВІ, ЩОБ ЕФЕКТИВНО ВІДРЕАГУВАТИ НА ТІ ЧИ ІНШІ АГРОНОМІЧНІ ВИКЛИКИ
МеханізаціяСамохідний обприскувач KUHN Parruda – якість та надійність, що перевірена роками !Самохідний обприскувач KUHN Parruda – якість та надійність, що перевірена роками !
Самохідні обприскувачі Kuhn Parruda вже давно працюють на полях України. Випускати цю модель почали в Бразилії в 60-ті роки минулого століття під брендом Montana. Після входження заводу в структуру Kunh ця техніка отримала нове дихання й нові можливості. Про якість обприскувачів свідчить той факт, що агрегати, продані 13 років тому й сьогодні бездоганно працюють, а їх власники цілком задоволені якістю й надійністю їх роботи.
Зернові технологіїШведські технології сушіння зернаШведські технології сушіння зерна
Переваги зерносушильного обладнання шведського бренду Tornum забезпечують агропідприємству низку економічних вигод.
Зернові технологіїЕлеваторні потужності: вистачає чи треба будувати ще?Елеваторні потужності: вистачає чи треба будувати ще?
Зараз елеваторна галузь України переживає цікаві часи. Ринок уже відносно наситився зерносховищами, натомість урожайність зернових через посуху починає падати. Але це не стримує аграріїв, вони продовжують будувати елеватори. Виникає питання — наскільки виправданий такий оптимізм і які варіанти зерносховищ оптимальні в сьогоднішніх умовах? Спробуємо розібратися.
Зернові технології«ДОРОЖНЯ КАРТА» ЕЛЕВАТОРНОГО БУДІВНИЦТВА«ДОРОЖНЯ КАРТА» ЕЛЕВАТОРНОГО БУДІВНИЦТВА
Як насправді виглядає процес зведення власного зерносховища в Україні? Які етапи й функції передбачає? І, нарешті, яких помилок найчастіше припускаються й чи можна, а головне – чи варто економити в процесі?
Зернові технологіїНа що слід звернути увагу перед спорудженням власного зерносховища?На що слід звернути увагу перед спорудженням власного зерносховища?
Цієї осені несподівано­очікувано «вистрелили» ціни на зерно. На деякі позиції – фактично вдвічі. Ймовірно, ціни не знижуватимуться, а навпаки ще зростатимуть. Це стане хорошою компенсацією для багатьох вітчизняних виробників, котрі цього року недобрали врожайності через несприятливі погодні умови.
АгробізнесCOVID-трансформація: як покращити становище бізнесу в часи пандемії.COVID-трансформація: як покращити становище бізнесу в часи пандемії.
Негативний вплив пандемії вже відчули майже всі сфери економіки світу. Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) прогнозує, що пандемія коронавірусу SARS-CoV-2 призведе в поточному році до обвалу світової економіки в обсязі 7,6%.
Земельна реформаРинок землі: попереду цікавий часРинок землі: попереду цікавий час
У 2021 році в Україні започатковується перший етап ринку землі сільськогосподарського призначення. Аграрії України на початку нової революції.
Механізація130 ц/га кукурудзи на піску з сівалкою Massey Ferguson 9108VE.130 ц/га кукурудзи на піску з сівалкою Massey Ferguson 9108VE.
Саме такою цьогорічною врожайністю на своїх полях змогли похвалитися в ТзОВ «Гірсам» Рожищенського району, Волинської області. І цей результат господарство отримало далеко не на еталонних ґрунтах.
Захист рослинРідкі комплексні добрива: як укласти менше, а отримати більше?Рідкі комплексні добрива: як укласти менше, а отримати більше?
Основний виклик для аграріїв світу – це оптимізація виробничих витрат. Логічно, що сільгоспвиробник хоче отримати більше врожаю при менших затратах. Зважаючи на високу ціну мінеральних добрив, економія на передпосівному і припосівному внесенні міндобрив стає одним із головних завдань для сільгоспвиробників. Максимальний ефект за відносно невисоку ціну може забезпечити використання рідких комплексних добрив – РКД. Розберемось, як вони працюють та які переваги можуть дати аграрію.
АгробізнесТонкощі пряного бізнесу: як розпочати та скільки на ньому реально заробити?Тонкощі пряного бізнесу: як розпочати та скільки на ньому реально заробити?
Сучасний і вигідний бізнес практикує родина Олександра та Людмили Баранник в 25 км від міста Дніпра. Їх «Спасский питомник», крім популярних рослин для ландшафтного дизайну, займається вирощуванням пряних трав, які забезпечують понад 10% всіх обсягів реалізації та дають гарний прибуток.
МеханізаціяБез поспіху й переплати. Чому не варто затягувати з технічним обслуговуванням сільгоспмашин та підготовкою до нового сезону.Без поспіху й переплати. Чому не варто затягувати з технічним обслуговуванням сільгоспмашин та підготовкою до нового сезону.
Сучасна високопродуктивна техніка коштує дорого. Вартість хорошого імпортного трактора або комбайна, починається від 200 тисяч доларів. У чималі гроші обходиться також їх експлуатація й технічне обслуговування. Тут діє чітке правило: чим вчасніше власник машини провадить усі необхідні технічні процедури й дотримується при цьому вимог виробника з експлуатації, тим вищі шанси на те, що вона працюватиме без перебоїв і матиме максимальну остаточну вартість.
Дата виходу10 грудня 2020 року
Місяці передплатилистопад-грудень
Рекламодавці останнього номеру